RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   avlanma yasağı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1094)

iskorpitos 25-03-2006 11:32

avlanma yasağı

Çizelge-5 İç Sularda Zaman Yasakları

İLLER
YASAK DÖNEM

Adana, Adıyaman, Antalya, Aydın, Batman, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Kilis, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak 15 Mart -15 Haziran

Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Uşak, Yalova, Zonguldak 1 Nisan-30 Haziran

Artvin, Bingöl, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Malatya, Ordu, Rize, Sivas, Tokat, Trabzon,Tunceli,Yozgat 15 Nisan-15 Temmuz
Ağrı, Ardahan, Bayburt, Bitlis, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Muş, Van 15 Mayıs - 15 Ağustos

balıkcı 25-03-2006 17:38

Sağol Ertuğrul bilgilendirdiğin için ben genelde ağustos aylarında Türkiyede(İstanbulda)bulunduğum için bana yasağın fazla bir zararı dokunmuyor gibi bu listeye göre.

hijacker54 25-03-2006 19:15

çok kotu olmuş sakaryada war tuhhh

aserkansatı 25-03-2006 19:25

Teşekkürler Ertuğrul... ;)

uzman 26-03-2006 09:42

Demek ki 15 Nisan ile 15 Temmuz arası avlanamayacakmışım. Bu haksızlık be.....
Zaten mart bitiyor. Havalar düzelirken aha da yasak geliyor.... Temmuzdan soınra da istanbuldayım zaten.... Offf offf...
Rahat rahat balık tutamıyoruz....
Demek ki ne yapacakmışız bu durumda? GEYİĞE devam :deli: :deli: :deli:
Şaka bir yana çok teşekkürler bu değerli bilgiler için....
Sevgilerimle...

star 03-04-2006 20:13

Çok teşekkürler herkesin bu kurallara uyması dileğiyle hoşcakalın
star/ankara

star 06-04-2006 00:35

Arkadaşlar lütfen yardım!!!
Merhaba yasakla ilgili bir sorum olacak iç sularda turna ve levrek av yasağı kapsamına girmediği söyleniyor doğruluk derecesi nedir konuyla ilgili arkadaşlardan cevap lütfen. star/ankara
1965

katiti 06-04-2006 01:06

Merhab bu konu ile ilgili net bilgi 36/2 sayılı denizlerde ve iç sularda amatör balıkçılığı düzenleyen sirkülerde var. Buna göre turna 15 Aralık-31 Mart, tatlı su levreği ise 15 Mart - 30 Nisan. yalnız tatlı su levreğinde illere göre yasak zamanları değişiyor ki bunlar da sirkülerde mevcut.

Sirküler için;

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Not: Sirküler Ağustos 2006'da değişecektir.

star 06-04-2006 15:53

Teşekkürlerimi iletiyorum.
star/ankara
1965

turna 19-05-2006 05:26

Arkadaşlar sirkülerde nasıl hazırlanıyor kim hazırlıyor pes doğrusu.

şimdi sirküler 2.3.2.maddesi 2 paragrafı ekolojik açıdan zararlı balıkların kapalı sezonu bulunmamaktadır deniliyor.gayet güzel.cizelge 3 turna balığı ekolojik açıdan potansiyel sakıncalı lar listesinde buda güzel.çizelge 4 iç su balıkları turna 2. sırada boy ve sayı lımitli vede kapalı sezonu var .ben anlamadım.

bu iş nasıl oluyor bir bilen izah etsin.

Mehmet Koray 1948 Ank.

Saat 20:58.