RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tabiatı ve Canlıları Koruma (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Buna Resmen Cinayet Denir...! Mutlaka İzleyin....! (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2530)

gerence 05-03-2007 15:06

Buna Resmen Cinayet Denir...! Mutlaka İzleyin....!

Arkadaşlar ; çok iğrenç bir katliam ama izlemeniz gerekiyor...
İnsanoğlunun böyle canileri de de var... Kötü çok kötü, ama yapıyorlar işte göz göre göre...:(
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

katiti 05-03-2007 15:37

Hedef canlının canayakınlığı ve sevimliliği dışında kullanılan yöntem de insanlık için bir utanç bence. Kınıyorum :( :hıııı: ...

ismail çakır 05-03-2007 15:42

yusuf abi..
tarihte bildigim kadarıyla japon'larla hiç düşmanca karşılaşmamız olmadığından bu millete sempati ile bakardım.fakat videoyu izleynce sempatinin yerinde yeller esmeye başladı.:hıııı: :hıııı: :hıııı:
güzel paylaşımın için teşekkür eder herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.

Taygun KOCABIYIK 05-03-2007 17:01

Çok acı görüntüler koyun keser gibi yunusları kesiyorlar içim parçalandı :(

mufi 05-03-2007 17:34

Evet arkadaşlar olay bizim bakış açımızdan çok farklı bize göre ve de banada göre vahim....tabii belki avrupalılara göre de...ama bunlar uzak dogulu..denizden ne çıksa yerim hesabı.....dünya insanına birde global pencreden bakarsak.
bir tarihte uzakdogu ülkelerinin birinde maymun u yerlerken görmüştüm. hatta afrikalı yerlilerde aynı şeyi yapıyorlar.şimdi hayata sadece bizim penceremizden bakarsak o zaman şunu deriz... ben ne yersem sen de aynısını ye...
peki biz neden domuz+akrep+kertenkele+yılan+salyangoz yemiyoruz.?? ama birileri yiyiyor..daha neler /neler var bizim yiyemediğimiz ama dünya insanının yediği...
bizler memeli hayvan familyasından kara canlılarınıdan yeriz .. ama demekki japonlar deniz canlısıda yiyor.. tabii öldürme olayına farklı bakarız da
bir çok kuzey insanı da balina+fok+ vs yiyiyor.
burada katliam olayını / yemek olayından ayırmamız lazım...
bana göre kasaptan aldıgımız ette.. satıcı..''süt kuzu abi''.. derse.. o eti alıp yiyebiliyorsak... japonlarada kızmamak lazım.. zira malum düve ve kuzunun da görüntüsü/bakışları çok şirindir..
kısacası öldürme tarzı tartışılır ama beslenme olayını ben tartışmam...

amatör balıkçı 05-03-2007 17:40

Keşke izlemeseydim,biz balığın ağzından oltayı çıkarırken aynı acıyı çekiyormuşuz gibi defalarca özür diliyoruz adamların yaptığına bak,ne diyeceğimi bilemiyorum ama ben içimden onlara hakettiklerini söyledim bile.

ATLANTİS 05-03-2007 18:20

abi ne buya yunus balığı değilmi bunlar abi dayanamıcam forum yöneticileri ve tüm arkadaşlar affetsin ben bu katliamı yapanları TA...........................anladınız siz onu:hıııı:

Uzm.Dr.Rastgele 05-03-2007 18:24

İnsaf...

Bugün yanılmıyorsam ya Cnn Turk yada Atv kanalında bununla ilgili bir protesto haberi izledim.Tek kelime vahşet................:'(

Eczaci-1 05-03-2007 19:47

ama benim bildiğim yunuslar insan dostu. Ayrıca bir gazetede yunusun bir çocuğu köpek balığından kurtardığını okumuştum yani böyle bir dosta böyle bir vahşet kınıyorum çok yazık

gerence 05-03-2007 22:22

"Dolphin massacre in Japan" ( Japonya'da yunus katliamı )....! Videonun konu başlığı aynen böyle arkadaşlar... Bu sadece benim veya bizim değil, videoyu çeken habercinin de , metini hazırlayanın da düşünceleri... Korkunç ve mide bulandırıcı , insanlığımdan utandırıcı bir durum...:(
Benzer uygulamalar Karadeniz de de uygulanmakta, ağlarına zarar vermesin diye yunuslar dumdumla vurulmaktadır...:(
Denizde yaşayan en zeki memelilere yapılan katliamı , hele bu şekilde vahşice ,ahlaksızca,işkenceyle öldürülmesini kınıyorum..! Hiç bir şekilde affedilir ya da su götürür bir yanı yok..!
İnsanlar ; beslenmek için hayvan yetiştirip medeni bir şekilde mezbahalarda kesiyorlar . Hiç bir zaman dar bir alana sıkıştırılıp korunmasız bir şekilde önce işkence yapılarak, zıpkınlanıp kan revan içinde yaralanıp, sonra katledilmiyor kesilen büyük ve küçükbaş hayvanlar ya da tavuklar ve de diğer kanatlılar...:(
Dostlar ; avcılık bir spordur...Sadece ;canice plan yapıp; yalnız sorumsuzca, amansızca ,maddiyat için öldürmek değildir..!
Bizler amatör balık avcısıyız , avlarız ama aynı zamanda doğaya da saygımız vardır, olmalıdır da...!
Dünya da herşeyin bir sınırı olmalı...!
Bu zeki memeli yaratıklara yapılanları gördüm; üzüntüm sonsuzdur :(
Her ne amaçla yapıyorlar olsa da ; KINIYORUM...!
Bundan böyle ; hiç bir Japon malını kullanmıyorum, boykot ediyorum...!

Saat 11:24.