RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deniz Balıkları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=27)
-   -   Arkadaşlar bakarmısınız (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4997)

eminkaya 07-07-2008 18:14

Arkadaşlar bakarmısınız

dün sabah saros körfezine gittim denize girmek için dedim o kadar sarosa kadar gelmişiz bi olta sallamadan gitmem 2 li dip oltası hazırladım yem olarakta tavuk göğüsünü taktım attım 20 dk sonra oltanın ucunun yere kadar indiğini farkettim çekerken o kadar boş geliyorduki hiç birşey yok zannettim karşımda bu balığı görünce şoke oldum bu ne balığıdır yenirmi buzlukta öylece duruyor nasıl bişeydir bu acaba
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Taygun KOCABIYIK 07-07-2008 18:50

Çok ilginç bir balık bi ara sürekli mail olarak dolaşan derin deniz canlılarına benziyor.

Anıl ÜNALAN 07-07-2008 19:11

PaLaskayı andırsada aLakası oLduğunu zannetmiyorum :) Dene bakaLım abi tadını beğenirsen bizde tutaLım :)

eminkaya 07-07-2008 21:16

evet çok ilginç çanakkaleye bu canlının gelmesi bayağı tuhafıma gitti doğrusu yarın güzel bi deneyecem

hasanova 07-07-2008 21:24

Kafa yapısı lambukaya benziyor ama...

Anıl ÜNALAN 07-07-2008 22:04

Alıntı:

hasanova tafarından gönderildi (Mesaj 53725)
Kafa yapısı lambukaya benziyor ama...

Herangi bi böLgesinin Lampuka iLe bi aLakası yok bunun abi sen sadece kendi gözünde benzetmişsin :)

Samet Eryavuz 07-07-2008 22:11

Ne türler cıkıyor yaw suraya bak.Radyasyona maruz kalmış balık gibi .. ZOmbi ne bu boyle ..

hasanova 08-07-2008 06:44

Alıntı:

DzzY tafarından gönderildi (Mesaj 53734)
Herangi bi böLgesinin Lampuka iLe bi aLakası yok bunun abi sen sadece kendi gözünde benzetmişsin :)

Belki aynı balık olmayabilir Anıl'cım ama kafa yapıları oldukça benzer. Aynı familyadan olma ihtimalleri çok yüksek.

hasanova 08-07-2008 06:54

Sanırım balığın cinsini buldum arkadaşlar;

KAĞIT BALIĞI (Trachipetnıs trachypetrus)

Çok yassı vücuduyla kağıt ismini alır. Ilık denizlerin 15-20 metre derinliklerinde, göç etmeyip ısı şartlarına göre yer değiştiren planktonlar, omurgasızlar ve küçük balıklarla beslenen, boyları 3 metre olabilen bir balıktır. Karadeniz'de rastlanmaz, diğer denizlerde seyrek görülür. Sakin, yavaş ve ahenkli yüzen, sırasında çok hareketli olabilen bir canlıdır. Bahara doğru sahillere sokularak iklim şartlanna göre yaz boyunca ürer. İlginç bir balık olarak denizleri süsler.

Özellikle üzerinde üç siyah benek bulunduğundan bahsediyorlar genellikle.

iskorpit 08-07-2008 07:49

valla ben kağıt mağıt anlamam denizde görsem kaçarım bu nedir böle ya :):)

Saat 20:15.