RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deniz Balıkları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=27)
-   -   bu ne balığı ? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3659)

necobey 15-09-2007 21:06

bu ne balığı ?

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

denizde dip oltasıyla yakaladım vüzudu mavi çizgili kaya balığına benziyor ama değil yayın gibi yüzgeçleri var

eve getirdim tatlı suya koydum yine ölmedi başka resimlerini çekeyimde bi bakın

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ünalmusa 18-09-2007 21:37

ılkdefa boyle bırsey gordum bende merak ettım evrım gecırmıs falan olmasın

Taygun KOCABIYIK 18-09-2007 22:09

Konuyu gözümden kaçırmışım :) Bu bildiğimiz kaya balığı vıcık vıcık :)

necobey 18-09-2007 23:52

kaya balığını biliyorum ondanda tuttum abi inanması güç ama inanan inansın bu balığı ve diyer 3 balığı buzluğa koydum 2 saat durdu çıkardım kemik gibi sert olmuşlar bi su koyayımda temizliyeyim dedim ama oda ne o cins balık hiç bişey olmamış gibi canlandı yüzmeye başladı baktım öleceyi yok attım sokağa kediler yedi balık aynı yayına benziyor çenesinin altında iki tane bıyığı var

Taygun KOCABIYIK 19-09-2007 01:37

Abi kömürcü kayası dedikleri cins bu sanırım isimlerini tam bilmiyorum ama hepsini tutmuşluğum vardır. İster istemez denk geliyorlar birde yeme atladığında hiç hareket etmiyor olta boşu boşuna denizde bekliyor ona sinir oluyorum :)

discus 20-09-2007 23:15

renklere ve kuyruk yapısına bakıldığında bildiğimiz kaya balığına benzemiyor.hele ölmemesi çok garip...inşallah bilenimiz vardır.paylaşımın için teşekkürler hocam..

legend1907 18-10-2007 19:06

Alıntı:

necobey tafarından gönderildi
kaya balığını biliyorum ondanda tuttum abi inanması güç ama inanan inansın bu balığı ve diyer 3 balığı buzluğa koydum 2 saat durdu çıkardım kemik gibi sert olmuşlar bi su koyayımda temizliyeyim dedim ama oda ne o cins balık hiç bişey olmamış gibi canlandı yüzmeye başladı baktım öleceyi yok attım sokağa kediler yedi balık aynı yayına benziyor çenesinin altında iki tane bıyığı var

buzlukdan cikarip canlanmasi ilginc desene kediler taze balik yedi :P

cumhur 18-10-2007 19:25

nejdet kardeş balığı keşke atmayıpta ,üniversiteye götürseydin,küresel ısınma nedeniyle ,denizlerimize çok değişik balıklar geldi onlardan biri olabilir,yinede resimlerini üniversiteye yollayıp ,öğrenep bizleride haberdar edersen memnun olurum. rastgele.

covamad 31-10-2007 09:46

Sığlıklarda,taşlarda,iskele ayaklarında,denize inen merdivenlerde dolaşır,adı;
Horozbina dır.Vücudu sümüksü kaygan bir salgı ile kaplıdır;yenmez ve ticari
bir değeride yoktur. Rastgelsin.

harundogan35 08-04-2008 13:10

ben bu balığı bi belgeselde izlemiştim ama o belgeseldeki balık tatlı suda yaşıyordu bu balıklar yazın kuruyan ve bahar aylarında yağmurla dolan göllerde yaşıyorlar yazın göl kurumaya yüz tuttuğunda bu balık kendini balçık olmuş kumun içine gömüyor ve toprak tamamen çoraklaşssa bie toprağın yaklaşık olarak 30 ila 50 santimetre altında kendilerini yarı ölü biçimde muhafaza edebiliyor ve aynı bölgeye yağmur mevsiminde yağmur düşünce göl tekrar oluşuyor ve balık kendini dışarıya çıkarıp tekrar üremeye geçiyor ve o bölgede tekrar ekolojik dengenin bir halkası olarak yaşamlarına devam ediyorlar ve bu döngü içerisinde bu hep böyle gidiyor bende ilk izlediğimde büyük bir hayrete düşmüştüm hatta belgeselin sunucusu bu balıkların birini kuru toprağın altından çıkarıyor ve yaklaşık 20 dakika suda beklettikten sonra tekrar hayata dönşünü canlı canlı görüntülüyor buda RABBİMİN akıl almayan mucizelerinden biri tabi dediğim gibi bu balık tatlısudaydı ama denizdede bu türde bir canlı olduğunu bilmiyorum ama bu olaya şahit olduktan sonra ona da rahatlıkla inanıyorum

Saat 16:41.