RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Tuzla sahili (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10979)

cmertt 01-05-2012 20:20

Tuzla sahili

Merhaba arkadaşlar,
Bugün akşam 17:00 - 20:00 arası Tuzla sahilden bir arkadaşımla beraber istavrit tutmaya çalıştık. Ancak çok aç ama çok küçük iki tane gümüş geldi çapariye :) geri denize gönderdik. Başka birşey alamadık denizden. Tuzla iskelesinden gümüş tutanları biraz izledim, gümüşlerle birlikte istavritte tutmaya başladılar saat 20:00dan sonra. ama serçe parmağım gibilerdi ve geri salmayıp kovalarına atıyorlardı :confused:, üzülerek geri döndüm. İstavritlerin büyümesi ve kıyıdan tutabilmek 1 ayı bulacak sanırım :(

muratdogan 01-05-2012 22:54

Duyarlı olmanız çok güzel.
İç deniz olması sebebiyle bu sıralar kıraça çok olur.
Anadolu yakası için hava kararmaya yakın istavritin zamanı oluyor fakat boğaz da avlanırsanız daha irilerini yakalama şansını bulursunuz.
Rastgelsin.

TUĞYAN 02-05-2012 06:58

Mert kardeğim hareketin doğru ama bunu millete anlatamıyoruz ve gün geçtikte balık nesli azalıyor

Ahmet TARİH 02-05-2012 07:15

İri ve dişli balıkların birbirlerini sıkıştırması sonucu en küçük boyda olanlar yani besin zincirinin en dibindekiler kıyılara saklanmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle şu sıralar kıyılardaki balıklar oldukça küçük. Kıyıdan uzaklaştıkça göreceli olarak balık boyu artıyor.
Mert kardeşim paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler. Bol ve bereketli avlarının olmasını dilerim.

Anıl ÜNALAN 02-05-2012 10:43

Alıntı:

Ahmet TARİH tafarından gönderildi (Mesaj 122391)
İri ve dişli balıkların birbirlerini sıkıştırması sonucu en küçük boyda olanlar yani besin zincirinin en dibindekiler kıyılara saklanmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle şu sıralar kıyılardaki balıklar oldukça küçük. Kıyıdan uzaklaştıkça göreceli olarak balık boyu artıyor.
Mert kardeşim paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler. Bol ve bereketli avlarının olmasını dilerim.

Ahmet abi çok güzel açıklamış sanırım :)
İlerleyen zamanlarda ise büyük balıklar kıyılara av yapmaya inecek oltalarımıza isabet olacaklardır sanırım :)
Azimle beklemeye devam :)

dogukan1997 02-05-2012 13:06

Açıklamalarınız için teşekür ederim Mert abi . Herkesin dediği gibi ilerleyen zamanlarda balıklar kıyıya gelecektir. Sevgi ve saygılarınızla rastgele.

hakeden 02-05-2012 15:19

Mert kardeşim duyarlılığın Ahmet abi sanada bilgilendirmen için teşkkür ederim.

cmertt 02-05-2012 16:33

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Balık tutamasam da çapari takmayı ve olta atmayı öğrendim, bir nevi alıştırma oldu benim için :) gerçi öğrenene kadar 3 saatte 4 çapari 4 adet 30gr lık kurşun harcadım ama yanımdaki arkadaş ümit vaadettiğimi söyledi :) yavaş yavaş öğreneceğiz balık tutmayı.

kaptankarabulut 02-05-2012 18:44

Maalesef Mert kardeşim küçücük balıkları kovalarına koyanları bende kınıyorum.minnacık balık zaten ne et çıkacak ki ondan bırakın büyüsün,sen olmazsan bir başkasının oltasına gelsin.Fakat asıl denizlerimizi tüketen yassak ve bilinçsiz avlanma. Asıl toplum olarak bu konuda daha hassas davranılmalı ve yasa uygulayıcıların bu konularda daha duyarlı olmaları gerekir..

MAVİ FENER 03-05-2012 08:17

Çelik Mert; birde o yakalanan yavru balıkların resmini çekebilseydin...harika olurdu....Duyarlılığın için teşekkürler...İstavrit minimum 13cm'ye gelmesine daha 2 ay var...şu anda marmarada kıraça bolca....rast gelsin..

Saat 10:44.