RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Hava raporu. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4969)

Samet Eryavuz 26-06-2008 15:58

Hava raporu.

Öncelikle Sevgiler Saygılar.
Sizlerden ricam şudur ki sonunda bu hafta sonu Sezonun ilk (Karadan) avına gitmeyi dusunuyorum.Ve bu hafta sonu hakkında baktıgım ancak hic bir şey anlamadıgım hava tahminleri icin sizlerden o degerlerini bilgilerinizi yazmanızı rica edicem.Bu hafta sonu cumartesi ve pazar icin sizler Karaburun icin ne dusunuyorsunuz.Hava Nasıl olur Balık icin uygunmudur.Sİmdiden cok tesekkur ediyorum saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

hasanova 26-06-2008 16:54

Samet kardeşim, bende 1 haftadır hava ve deniz tahminlerini izliyorum. Şansıma bu aralar hava sürekli esintili ve dalgalı. Ben tekne ile çıkacağım için oldukça sakin bir havayı yakalayıp açılmam lazım. Sen karadan balık avına çıkıcaksan eğer, benim gözlemlediğim kadarı ile cumartesi günü akşama kadar çok fazla bir esinti olmayacak gibi görünüyor. Lakin cumartesi öğlenden sonra sanki yine rüzgar başlayacakmış gibi bir tablo çizmiş çok 'değerli' meteorologlarımız. Kimi zaman oldu meteorolojiye güvendim rüzgar fırtına dediler denize açılmadım, o gün çarşaf gibi deniz olduğunu duydum, kimi zaman oldu deniz çarşaf gibi olucak dendi devlet meteorolojisinde denize açılayım dedim, hava patladı kendimi limana zor attım. O nedenle diyeceğim şudur, hem tahminlere bak hemde kendi içinden geleni dinle, artı eğer tanıdığın balıkçılar var ise o taraflarda avlanan asıl onlara sor, onlar havanın dönemlerini iyi bilirler. Bana sorucak olursan bu haftasonu balığa oldukça elverişli bir hava olucakmış gibi geliyor. Sen yine de kendini bir tart, içinden gelen sesi dinle ;) Rastgelsin...

Samet Eryavuz 26-06-2008 17:18

hasan abi cok tesekkur ederim kulak verip beni bilgilendirdigin ve benle paylaştıgın icin.Sagol abi.

Anıl ÜNALAN 26-06-2008 17:30

Samet abi. Uzun süredir esen bi rüzgar var bunun arkası boşLuk oLarak görüyorum haftasonu hava gayet güzeL oLucak;) Sen yine cuma günü meteor.gov.tr ye bak ;) hatta poseidon'dan da kontroL et ondan sonra avına çık ;)

Taygun KOCABIYIK 26-06-2008 17:50

Karaburunda az rüzgarda olsa denizi yüksek olur avın keyfi kalmaz. Bu mevsimde genelde sabahtan öğlene kadar deniz sakin olur ama deniz bu belli olmaz poseidondan bakıp gidersen iyi olur.

Samet Eryavuz 26-06-2008 18:02

Anlamaya calısayım bakıp :) Tesekkurler ikinizede.

hasanova 26-06-2008 18:11

Alıntı:

Samet Eryavuz tafarından gönderildi (Mesaj 53385)
hasan abi cok tesekkur ederim kulak verip beni bilgilendirdigin ve benle paylaştıgın icin.Sagol abi.

Rica ederim Samet kardeşim. Anıl ile Taygun'da doğru söylüyorlar. Ben kendimce şuna kanaat getirdim ; oltanı ve ekipmanını yanında sürekli taşıyacaksın, ne zaman havayı güzel gördüm hemen sallayacaksın ya da denizine açılacaksın, gerisi yalan veya şans işi ;)

Samet Eryavuz 26-06-2008 18:13

yılda 1 kere geliyorum turkiyeye keşke oyle olabilsem insallah 2-3 sene sonra tam dönüşte doktor cantası gibi taşıcam yanımda ekipmanları :)

levrek 26-06-2008 18:18

Sevgili Samet,poseidon a bugünden bakarsan ancak cumartesi gününe kadarki hava durumuna bakabilirsin,ancak yarını bekler isen daha kesin bir karara varma şansın olur.Ancak [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] linkinden (ki bu da en güvenilir sitelerden bir tanesidir) Karaburun taraflarını tüm gün için hiç de iyi göstermemektedir,rüzgar gayet bol cinsinden gözüküyor,sevgilerimle

hasanova 26-06-2008 18:21

Alıntı:

Samet Eryavuz tafarından gönderildi (Mesaj 53398)
yılda 1 kere geliyorum turkiyeye keşke oyle olabilsem insallah 2-3 sene sonra tam dönüşte doktor cantası gibi taşıcam yanımda ekipmanları :)

Anladım Samet kardeşim öyle bir durum olduğunu bilmiyordum :rolleyes:

Sen en güzeli Erol abiye kulak ver, Karaburun'da esinti varsa belki Urla taraflarına doğru inersen rüzgarı biraz daha az hissederek daha sağlıklı bir av yaşayabilirsin. Hoş rüzgar bu aralar sürekli Kuzey ve Kuzey doğu yönünden esiyor ama sen yine de bir dene ;)

Saat 23:11.