RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Amatör Balık Avı nedir nasıl yapılır? (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Ufak balığın salınması (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5121)

hurriyet 23-08-2008 16:31

Ufak balığın salınması

balığın takımlarımıza vurmaya başlama sezonu öncesi bilgi olsun istedim unutmayalım ufak balık olmadan büyük balık olmaz

1.hepimiz amatör balıkçıyız bazı dengeleri bilemeyebiliriz. bunların en başında küçük balığı geri salmak.
2.hepimiz ava giderken yedek iğne makina takım götürürüz.
bunların ışığında aklımızda bulunması dileği ile

eğer kolayda değilse kancayı yutan ufak balığı kösteği kancanın en dibinde keserek salınız.
balıkların doğasında olan enzimler emin olun o kancayı en kısa zamanda eriterek balığın yaşamasına devam etmesini sağlayacaktır.
tabii krom kanca kulanıyorsanız o başka o zaman yapılacak bir şey yok

muratsadioglu 23-08-2008 19:12

Teşekkürler hürriyet arkadaşım.
Beni rahatlattınız.Hep merak eder acırdım:uzakta/yakında her nasılsa kancayı koparıp giden balığa ne olur diye.
Balığı kaçırdığım yetmezmiş gibi,kancanın zamanla paslanıp hayvanı zehirlediğini sanır üzülürdüm.Demek bünyesi olayı çözüyormuş.
Rastgele..

*

gerence 23-08-2008 23:17

Çok yerinde bir hatırlatma, teşekkür ederim...

adolomorola 29-01-2010 23:55

Alıntı:

hurriyet tafarından gönderildi (Mesaj 54916)
balığın takımlarımıza vurmaya başlama sezonu öncesi bilgi olsun istedim unutmayalım ufak balık olmadan büyük balık olmaz

1.hepimiz amatör balıkçıyız bazı dengeleri bilemeyebiliriz. bunların en başında küçük balığı geri salmak.
2.hepimiz ava giderken yedek iğne makina takım götürürüz.
bunların ışığında aklımızda bulunması dileği ile

eğer kolayda değilse kancayı yutan ufak balığı kösteği kancanın en dibinde keserek salınız.
balıkların doğasında olan enzimler emin olun o kancayı en kısa zamanda eriterek balığın yaşamasına devam etmesini sağlayacaktır.
tabii krom kanca kulanıyorsanız o başka o zaman yapılacak bir şey yok

Bu güzel açıklama için teşekkürler Hürriyet abi
:helal::helal::helal::helal::helal::helal:

Bende bir kaç bişe eklemek istiyorum
balığın geriye iadesi sırada balığı suya atarak degilde mümkünse
suya kadar eğilip suya balıgı yavaşcana bırakarak salmak en iyisi...;)

Ranchu 05-11-2010 21:03

Öner ağbi balığı suya bırakma ile suya atma arasında ne fark oluyor? Diyelim ki iskeleden tutuyoruz o zaman mecburen belirli bir yükseklikten bırakmak gerekecek

miraccc 22-01-2011 22:46

gerek tekne avcılığı gerek kıyı avcılığı olsun her zaman balığın büyüklüğü önemlidir küçük bir balığı yakaladığınızda ve geri salmadığınız taktirde o balık cinsinden belkide yüzlercesini öldürmüş olacaksınız gerekli büyüklüğe ulaşmadan lütfen o balığın avlamasını yapmayalım çünkü balıkçılığın en temel ilkesi balıkçılığın devamlı olabilmesi için her balığa her cince en az 1 kere üreme şansı vermektir hele ki şu zamanlarda gerek küresel ısınma olsun gerek çevre kirlilği olsun balıklarımızın soyu tükenmek üzere bunun önüne geçecek olan biz balıkçılarız lütfen duyarlı olalım ve her balığa en az 1 üreme hakkı verelim ve geleceğimize katkıda bulunalım... saygılar

İrfanavcı 22-01-2011 23:02

Alıntı:

miraccc tafarından gönderildi (Mesaj 100093)
gerek tekne avcılığı gerek kıyı avcılığı olsun her zaman balığın büyüklüğü önemlidir küçük bir balığı yakaladığınızda ve geri salmadığınız taktirde o balık cinsinden belkide yüzlercesini öldürmüş olacaksınız gerekli büyüklüğe ulaşmadan lütfen o balığın avlamasını yapmayalım çünkü balıkçılığın en temel ilkesi balıkçılığın devamlı olabilmesi için her balığa her cince en az 1 kere üreme şansı vermektir hele ki şu zamanlarda gerek küresel ısınma olsun gerek çevre kirlilği olsun balıklarımızın soyu tükenmek üzere bunun önüne geçecek olan biz balıkçılarız lütfen duyarlı olalım ve her balığa en az 1 üreme hakkı verelim ve geleceğimize katkıda bulunalım... saygılar

Mirac kardeşim çok güzel yazmışsınız kutlarım.:helal::helal:

İrfanavcı 22-01-2011 23:03

Hürriyet kardeşim emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler.

Sarımert1994 11-10-2011 22:31

eline saglık abi tebrik ederim:helal:

Saat 19:28.