RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Küçükyalı'da (İSTANBUL) balık (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7810)

küçükyalı34 25-06-2010 20:32

Küçükyalı'da (İSTANBUL) balık

Bu konu altında küçükyalıdan günlük rapor vericem arkadaşlar.

Bugün balığı bekledik bekledik yoktu kyı boyunca 1 tane bile balık alan olmadı havada kararınca balıkda yok herkez kalktı gitti kısmetya 20,45 den itibaren yarım saat bi balık yaptı oda çoğu kraçe 35 40 tane aldım ben... Herkese Rastgele

adolomorola 25-06-2010 21:30

Bunada şükür diyelim o zaman Atakan ;)
yine bir tavalık olmuş.afiyet bal şeker olsun...;)

küçükyalı34 25-06-2010 22:13

Aynen bir tavalık oldu Arkadaşıma verdim onun 1 tavalıkta evde varmış ona afiyet olsun...Sonuçta Balık bahane muhabbet şahane saygılar :D

Mehmet BODUROĞLU 25-06-2010 23:11

Atakan
resim çekme imkanın varsa hallediver kardeşim :)
görsel dahada güzel olur.

Yağız DEMİR 26-06-2010 10:08

bunada sukur atakan bır dahakıne resım cekıp ızımle resımlerı paylasırsan sevınırım

küçükyalı34 26-06-2010 10:38

Tamam Telefonumun hafıza kartı bozuldu malesef :( Bugün halledebilirsem bugünkü avımı resmeder eklerim siteye bugün hava düne nazaran daha güzel bakalım kısmet herkese rastgelsin...Yakınlarda olan varsa küçükyalı buruna beklerim krem rengi şapkamdan beni tanıyabilirsiniz :D

yenal45 26-06-2010 14:53

maşallah işte nasip nezama geleceği belli olmuyor onun için rastgelsin deniliyor dağa güzel avlar dileğimle rastgelsin

küçükyalı34 26-06-2010 21:15

Bugün yine tek tük geneli kreçe olan istavrit çıktı küçükyalıdan 25 tane felan istavrit alabildim rıskımız bu kadarmış :) Eşkinaya kalıcaktım 1 2 kişi vardı eşkinaya atan işim çıktığı için kalamadım malesef rastgelsin herkese...

Ahmet TARİH 27-06-2010 08:17

İstanbul Arnavutköyde durum

Herkese hayırlı sabahlar hayırlı günler dilerim.
Tekne Organizasyonundan sonra havaların da uygun olmaması hasebi ile hiç avlanma fırsatı bulamamıştım. Geçtiğimiz hafta sonu havalimanına kayınbiladeri bıraktıktan sonra Pendikten beykoza kadar tüm sahili dolaşmıştım. Atakanın da dün rapor ettiği gibi kayda değer bir av yapan hiç görmedim. herkes boşa at çek yaptığı için oltayı hiç açmamıştım. Ancak dün sabah (cumartesi) at çek de olsa gitmdeye karar verdim ve sabah 5:30 civarında ilk çaparim su ile buluştu. Mekan genelde eve yakın olan Arnavutköy akıntı burnu idi.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Arnavutköy İstanbul boğazının en akıntılı yerlerinden birisi olması ve kazıklı yolun denizin derin olduğu bölgeden geçmesi hasebi ile balık veriminin ve avlanmanın en verimli olduğu yerlerden birdir. ayrıca manzarasıda oldukça güzeldir.

Kazıklıyoldan balık tutanlardan bir görüntü

Sabah 5:30 da başlayan avım 7:30 a kadar sürdü. Bu saatler arasında çapariler dolu dolu geldi. Sardalya hakim olmak üzere bol miktarda kıraçe, istavrit bazende hamsi aldık. kovalar doldu.

7:30 dan sonra balık açığa çıkmaya ve azalmaya başladı. ince takımla ve 30-50 gr. kurşunla avlanıldığı için uzağa atmak sıkıntı olmaya başlamıştı. Gelen yunuslarda balığı biraz dağıttılar sanırım.

Tuttuğum balıklar oğlum Ali Emre sizlere tanıtıyor.

Balıklar temizlendikten sonra pisme vaktini baklemek için dolaba hazırlanmışdır.

Bu da balıkların mideye olan yolculuğundan sonraki son görüntüleri. Bundan sonra kendilerine rastlayan olmamıştır.

Atakan kardeşim yol uzak ama balıkçılıkta balığı beklemek yoktur. balığı sen arayıp bulmalısın. Bu manada arnavutköy şu an balık yapıyor. Eğer gelmeyi düşünürsen tanışmış da oluruz. Maltepe tarafında balık olursa bende gelmeye çalışırım.

Herkese iyi hafta sonları.
Resimleri yine yanlış boyutlandırdım galiba.
admin arkadaşlar düzenleyebilir ise sevinirim.
Necati, Taygun kardeşlerim olmaz ise birdaha düzenlemeye çalışacağım.
Teşekkürler

Mehmet BODUROĞLU 27-06-2010 20:26

Ali Emre'ninde balıklarında maşallahı var.
Afiyet bal şeker olsun.
Çok daha iyileri oltanızda olsun.
Rastgelsin ...

Saat 13:54.