RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Metoroloji Linkleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=79)
-   -   Hava tahmin siteleri (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=250)

Anıl ÜNALAN 08-07-2008 15:33

Alıntı:

hasanova tafarından gönderildi (Mesaj 53807)
Mutlaka Anıl'cım, Erol abinin verdiği bilgiler zaten geçerli halen. Ama mutlak ve mutlak başka sitelerden de faydalanan arkadşalarımız vardır, özellikle Ege bölgesi ve Samos/Lesvos adaları arasında kalan bölüm için tahiminler veren siteler çok önemli. Bu bizim bilgi topladığımız siteler genellikle ege denizinin açığını ya da windguru gibi Çeşme tarafları için detaylı bilgi veriyor. Ben kaç kere poseidondan veya bizim meteorolojiden bilgiye dayanarak denize çıkıp sonra geri kaçtığımı ya da korkup denize çıkmayıp sonra havanın sakinliğini görüp kafamı taşlara vurduğumu bilirim :deli:

Bende geneLde abi dediğin gibi meteoroLojiye ve posedion'a bakarak hareket ederim. Av sırasında hava bazen yükseLir bazen düşer kaçıLcak seviyeye geLir miLLet çapasını topLar kaçar ben daha dururum bunun sebebide hava tahmin siteLerine oLan güvenimdir ;) yükseLdikten sonra inişe geçiceğini biLdiğimdendir :) ama inmediği de oLmuştur rüzgar şiddetinin o zaman çok zor anLar yaşadık :D

levrek 08-07-2008 18:05

Selam Arkadaşlar,
linkler halen günceldir ve maalesef bunların dışında henüz daha iyi tahmin linklerine rastlayamadım,lakin değişen dünya hali yani eko sistemdeki dengesizlikler son iki senedir bu tip tahmin sitelerinide sıkça yanıltığını görmekteyiz.Bu yüzden genelde aynı bölgelerde avlanan kişiler göreceklerdir ki mevcut bölgenin kendine has yapısını gerek mevsimsel gerekse günsel olarak kendisini bozmadığıdır.Örneğin A bölgesinde sabahları genelde sakin(1-2 gibi),öğlenleyin başlayan poyraz ya da lodosla (3-5 gibi) akşam saat altıdan sonra tekrar sakin olan bir bölgede olduğu gibi.Bu arada balığa çıkmadan internette verilen değeri unutmayıp not alır iseniz bunu bölgenizde kıyaslama şnsına sahip olursunuz ve böylelikle bir sonra av gününüzde internet+deneyim ile çıkıp çıkmamak arasında kolay karar verme şansınız olur,sevgilerimle

Taygun KOCABIYIK 08-07-2008 18:18

Alıntı:

hasanova tafarından gönderildi (Mesaj 53807)
Mutlaka Anıl'cım, Erol abinin verdiği bilgiler zaten geçerli halen. Ama mutlak ve mutlak başka sitelerden de faydalanan arkadşalarımız vardır, özellikle Ege bölgesi ve Samos/Lesvos adaları arasında kalan bölüm için tahiminler veren siteler çok önemli. Bu bizim bilgi topladığımız siteler genellikle ege denizinin açığını ya da windguru gibi Çeşme tarafları için detaylı bilgi veriyor. Ben kaç kere poseidondan veya bizim meteorolojiden bilgiye dayanarak denize çıkıp sonra geri kaçtığımı ya da korkup denize çıkmayıp sonra havanın sakinliğini görüp kafamı taşlara vurduğumu bilirim :deli:

Hasan abi maalesef adı üzerinde "hava tahmini". Yanılma payı her zaman mevcut.
Hava tahmini için bir makale vardı martılara, havaya, güneşin rengine falan bakarak havayı tahmin etmekle ilgiliydi. Onu bulayım ben...

hasanova 08-07-2008 21:14

Gördüm o yazıyı bende Taygun, ama öyle şeylerden çakmam ben yav :deli:

hasanova 18-07-2008 12:04

Dostlar, internette aranırken bu tahmin sitesini buldum [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] , sizde bir deneyin belki işimize yarar oldukça nitelikli bir tahmin sitesi gibi geldi bana.

levrek 08-12-2008 13:57

Selam Arkadaşlar ,
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] linkinden yenilenmiş halini görebilirsiniz.Saat dilimleri üçe düşmüş,geçmiş tarihli hava tahminlerini görüntüleme,akıntılar,plakton ve bacteri oranları vs,bilgiler eklenmiştir,sevgilerimle

dilki 08-12-2008 18:08

Teşekkür ederim üstadım tam aradığımız şeydi bu!!
İyi bayramlar!!!

hasan_35 30-07-2009 11:32

paylaşım süper ama en güvenilir hangisi...

Taygun KOCABIYIK 31-07-2009 08:53

Alıntı:

hasan_35 tafarından gönderildi (Mesaj 61830)
paylaşım süper ama en güvenilir hangisi...

Poseidon benim favorim. Yanıldığını çok ama çok nadir gördüm.
Saati saatine tutuyor tahminleri.

ibrahimz35 31-07-2009 20:58

Taygun Kardeşime katılıyorum, poseideon en az yanılan.

Saat 05:50.