RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Üyelerimize Tavsiyeler-(Takımlar) (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=8982)

mazhar üzümcü 01-04-2011 23:10

Üyelerimize Tavsiyeler-(Takımlar)

Sevgili oltacılar esasında öneri ve tavsiye yapmayı pek sevmiyorum.Fakat bu konunun herkes için önem taşıdığını düşünüyorum.Siz arkadaşlarıma bu yaşıma kadar edindiğim tecrübelerimi aktarmayı bir görev saydığımdan bu konuyu açma ihtiyacını hissediyorum.Umarım tüm arkadaşlarıma küçük de olsa bir faydam dokunur.
Oltacının avcılık esnasında kullandığı belli başlı malzemeler olan olta kamışı,olta makarası,misinası,iğne ve kurşunları bu işin olmazsa olmazı olduğundan çok büyük önem taşır.Avcının bu malzemelerle,başarılı bir av yapabilmesi için bütünleşmesi şarttır.Onun için kullanacağınız kamışı,makarayı,misinayı ve iğneyi aynı markalardan tercih ederek bir bütünlük sağlayınız.Kendimden örnek verecek olursam;av esnasında kullandığım bütün kamışlar Captan marka 3.60 mt,bütün makaralar Spro sörf,misina bütün makaralarımda Powerline süper premireum0.28 mm,iğne WMC uzun saplı 9224 bl 1 no ile kısa saplı 2-1-1/0'dır.
Takımlarımın bütünlük sağlaması bana kıyıda başarılı av yapabilmemde büyük fayda sağladığından dolayı siz arkadaşlarımla paylaşmak istedim. Sevgilerimle...

oscar kaptan 02-04-2011 00:21

tavsiyeniz için teşekkürler

Hasan BALIKÇI 02-04-2011 21:06

çok güzel düşünmüşsün ve paylaşmışsın mazhar biladerim:helal::helal::helal:
herzaman bütçemize uygun olan en iyi olanı kullanmak gerekiyor.abartmadan ;)

elbetteki takımların güzel olması balık avının bereketini artırır.:)

gayet güzel anlatmışsın teşekkürler.:)

xnode 02-04-2011 21:58

Deneyiminizi aktardığınız için teşekkürler.

mazhar üzümcü 02-04-2011 22:27

Alıntı:

oscar kaptan tafarından gönderildi (Mesaj 104081)
tavsiyeniz için teşekkürler

sende sağol oskar kaptan

Alıntı:

Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi (Mesaj 104105)
çok güzel düşünmüşsün ve paylaşmışsın mazhar biladerim:helal::helal::helal:
herzaman bütçemize uygun olan en iyi olanı kullanmak gerekiyor.abartmadan ;)

elbetteki takımların güzel olması balık avının bereketini artırır.:)

gayet güzel anlatmışsın teşekkürler.:)

ustam aklımın yettiğince faydalı olabilmek adına yazdığım konuyu tasvib eden mesajın için çok teşekkürler

Alıntı:

xnode tafarından gönderildi (Mesaj 104107)
Deneyiminizi aktardığınız için teşekkürler.

faydalı olabildiysem ne mutlu sevgilerimle

Mehmet BODUROĞLU 03-04-2011 10:22

Mazhar abi teşekkürler böyle deneyim ve tecrübelerinizi bizimle paylaştıgın için.
Mutlaka herkesin bir şekilde aklına yazılıyor bu bilgiler.
Devanımı bekliyoruz :)

mazhar üzümcü 03-04-2011 10:43

teşekkür

Alıntı:

Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi (Mesaj 104114)
Mazhar abi teşekkürler böyle deneyim ve tecrübelerinizi bizimle paylaştıgın için.
Mutlaka herkesin bir şekilde aklına yazılıyor bu bilgiler.
Devanımı bekliyoruz :)

evet mehmet bu konu gerçekten avcılık için önemli olta takımlarımızı bir standarta bağlarsak çok iyi oluyor 4 oltanın 4 üde farklı olursa malzemenin dilinden anlamak zorlaşıyor sevgilerimle.

balıklarrr 03-04-2011 11:40

mazhar kardeş deneyimlerini paylaştığın için teşekürler farkında olmadan atladığımız bir konuyu gözler önüne sermen büyük incelik geçde olsa bişeyleri öğreniyoruz eline emeğine sağlık

mazhar üzümcü 03-04-2011 16:51

teşekkür

Alıntı:

balıklarrr tafarından gönderildi (Mesaj 104118)
mazhar kardeş deneyimlerini paylaştığın için teşekürler farkında olmadan atladığımız bir konuyu gözler önüne sermen büyük incelik geçde olsa bişeyleri öğreniyoruz eline emeğine sağlık

ümit abi güzel cevabında vurguladığın gibi insan her yaşta yeni birşey öğreniyor .bende başta kendim olmak üzere her tavsiye edileni değilde keseye en uygun fakat işlevi çok kapsamlı kamış. makara. misina ve iğneye yönelerek avları standartı sağlamış takımlar ile avları gerçekleştirmeye yöneldim verim için sevgilerimle.

Tuncay GÜNAY 03-04-2011 19:17

tavsiyeleriniz için teşekkürler

Saat 18:29.