RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Kokar av raporu (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6455)

muratbaykent 27-11-2009 17:24

Kokar av raporu

Önce tüm arkadaşlarımın Mübarek Kurban Bayramını kutlarım.Bayram öncesi, bayramın telaşından ve gelen giden olabileceğinden ava gidemeyeceğimizi düşünerek arife gününden bacanak ve Cevat bey ile beraber,çook önceden bir defa gittğimiz ve harika mercanlar aldığımız kokar koyuna gittik.Önceki gittiğimizde koyun içi kafes doluydu.Şimdi ise artık dışarı çıkarmışlar.sadece 3-5 tane kalmış.Ama sanırım onlarıda çıkartacaklar.Avımız genel anlamda çok bereketli sayılmaz.Ancak benim için ayrı bir önemi var elbette.Eğer adını yanlış bilmiyorsam hayatımda ilk defa Baraküda yada kimilerinin Iskarmoz dediği balıktan yakaladım.Hemde 2 tane.Bir tanesi 85 cm,bir tanesi 60 cm.:).(Çılgın gibi asılıyor ve yakalaması acayip keyif veriyor bu arada.)Bu yüzden bu av benim için çok keyifli geçti.Bu balığın dışında iri karagözler oldukça fazlaydı. Bana arkadaşlar sen bugün kazana düştün,sana kocamanlarından başka yol.al bunları kaybol dediler.(Azcıkta çekememezlik var tabii ondan.:deli:)Neyse fazla uzatmadan resimleri aşağıya ekliyorum.
Bu arada,Baraküda yada Iskarmoz her neyse,onları canlı isparoz bırakması ile yakaladım.Karagözler ise mamun ve sülünes ile yakalandı.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Yeğenim ve oğlum Ege

Bunlarda bahsettiğim karagözler.Daha irileride vardı yakaladıklarımız arasında.Ama dedimya onlardan bana vermediler:'(

delvel 27-11-2009 18:06

murat abi bizim burda baraküda olarak geçiyor adı, kıyıdan at cek yaparak bende ufaklarından yakalamıştım(senın balık benimkılerin büyük büyük dedesi)
maşallah abi oğlunun boyu kadar:)
karagözlerde oldukca iri.
ne diyeyim murat abi senden de bu beklenirdi.
helal olsun:)
bayramınızda kutlu olsun..

Taygun KOCABIYIK 28-11-2009 09:59

Murat abi harika av olmuş :) Eh karagözleri sana vermemelerine şaşırmamak lazım :D
Bu arada bayramın mübarek olsun abi ellerinden öperim...

galip&emel kültür 28-11-2009 11:30

Alıntı:

muratbaykent tafarından gönderildi (Mesaj 66823)
Önce tüm arkadaşlarımın Mübarek Kurban Bayramını kutlarım.Bayram öncesi, bayramın telaşından ve gelen giden olabileceğinden ava gidemeyeceğimizi düşünerek arife gününden bacanak ve Cevat bey ile beraber,çook önceden bir defa gittğimiz ve harika mercanlar aldığımız kokar koyuna gittik.Önceki gittiğimizde koyun içi kafes doluydu.Şimdi ise artık dışarı çıkarmışlar.sadece 3-5 tane kalmış.Ama sanırım onlarıda çıkartacaklar.Avımız genel anlamda çok bereketli sayılmaz.Ancak benim için ayrı bir önemi var elbette.Eğer adını yanlış bilmiyorsam hayatımda ilk defa Baraküda yada kimilerinin Iskarmoz dediği balıktan yakaladım.Hemde 2 tane.Bir tanesi 85 cm,bir tanesi 60 cm.:).(Çılgın gibi asılıyor ve yakalaması acayip keyif veriyor bu arada.)Bu yüzden bu av benim için çok keyifli geçti.Bu balığın dışında iri karagözler oldukça fazlaydı. Bana arkadaşlar sen bugün kazana düştün,sana kocamanlarından başka yol.al bunları kaybol dediler.(Azcıkta çekememezlik var tabii ondan.:deli:)Neyse fazla uzatmadan resimleri aşağıya ekliyorum.
Bu arada,Baraküda yada Iskarmoz her neyse,onları canlı isparoz bırakması ile yakaladım.Karagözler ise mamun ve sülünes ile yakalandı.

Yeğenim ve oğlum Ege

Bunlarda bahsettiğim karagözler.Daha irileride vardı yakaladıklarımız arasında.Ama dedimya onlardan bana vermediler:'(

maşallah murat yakışır.afiyet bal şeker olsun.iyi bayramlar

paşalı 28-11-2009 11:45

Muratcım Barakudalar şahane iyi denk getirmişsin.Kutlarım.

muratbaykent 28-11-2009 19:49

Alıntı:

delvel tafarından gönderildi (Mesaj 66825)
murat abi bizim burda baraküda olarak geçiyor adı, kıyıdan at cek yaparak bende ufaklarından yakalamıştım(senın balık benimkılerin büyük büyük dedesi)
maşallah abi oğlunun boyu kadar:)
karagözlerde oldukca iri.
ne diyeyim murat abi senden de bu beklenirdi.
helal olsun:)
bayramınızda kutlu olsun..

Haklısın Veli.İnternette biraz dolaşınca kıyıdan at çek ile yakalanabildiğinide okudum.Kokarın bize bayra hediyesi oldu.Teşekkür eder umarım daha irileri sana denk gelir diyorum.Çünki bizim denizlerimizde 1 metreye kadar,açık denizlerde 3 metreye kadar büyüyenleri varmış.

muratbaykent 28-11-2009 19:51

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 66849)
Murat abi harika av olmuş :) Eh karagözleri sana vermemelerine şaşırmamak lazım :D
Bu arada bayramın mübarek olsun abi ellerinden öperim...

Teşekkür ederim Taygun.Umarım bayram tatili boyunca bol av raporu yayınlanır da gözümüz gönlümüz şenlenir.Bu vesile ile seninde bayramını kutlarım kadreşim.

muratbaykent 28-11-2009 19:53

Alıntı:

paşalı tafarından gönderildi (Mesaj 66853)
Muratcım Barakudalar şahane iyi denk getirmişsin.Kutlarım.

Hazırlıksız yakalandık Turgay bey.Aslında çelik tel ile birlikte bırakma yapmak lazım.Çünki acayip iri ve keskin dişleri var.2 tane takımı koparttıktan sonra ancak bunları alabildik.Umarım sizede denk gelir.Rastgelsin.

muratbaykent 01-12-2009 08:14

Alıntı:

galip&emel kültür tafarından gönderildi (Mesaj 66852)
maşallah murat yakışır.afiyet bal şeker olsun.iyi bayramlar

Kusura bakmayın Galip bey.Raporuma yazdığınız yorumu atlamışım.Şimdi farkettim.Çok teşekkür ederim.Umarım sizinde avlarınız bereketli geçer.

ibrahimz35 01-12-2009 09:02

Murat Abi, maşallah çok güzel balıklar Allah 3m olanları da nasip etsin...

Saat 00:16.