RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   ZIPKINLA SUALTI AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=4)
-   -   korkmuş (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1931)

erdem 14-11-2006 09:44

korkmuş

slm kardeslerim.bir şey danışmak istiorum size.bu yaz dikilide dalarken anılla.biliosunuzdur anılda üye bu siteye.neyse otlukta gezerken biz ayrıldık ikimizde ayrı avın peşine gittik ve daha sonra.anıl yanıma gelerek şun ları söyledi:otluta siyah renkli ve büyük sonrada küçük ayakları olduğunu söyledi.ewet inanması zorama elinde 90 lık zıpkın olmasına ramen atamadım korktum dedi.sizce ne olduğuna dair fikri olan varmı? bu çocuğu böylesine korkutan ne olabilir.:'(

katiti 14-11-2006 12:16

valla erdem anlamadım birşey, siyah renkli ve büyük bir lapin olabilir ama ayaklar nedir onu anlamadım...

aganta borina borinata 15-11-2006 07:28

valahi erdem olayı bende anlayamadım...anıl sadece yukarıda yazdıklarınızı mı söyledi...neye benzediği konusunda da bi bilgi olursa bizde merakımızı giderebiliriz...zamanın da haber ne kadar doğrudur bilmiyorum ama adamın biri bi tuzlusu timsahı yakalamıştı...bi semender olabilir...

mert, bu arada lapin nedir?:)

katiti 15-11-2006 08:29

Doğan lapin de bir balık çeşidi ne olacak başka :D. Bazen oldukça büyükleri oluyor ama çok sık değil...

aganta borina borinata 16-11-2006 06:55

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi
Doğan lapin de bir balık çeşidi ne olacak başka :D. Bazen oldukça büyükleri oluyor ama çok sık değil...

yani yazacak bişey bulamadım walla mert...:D ve bi bilgi ancak bu kadar açıklayıcı olabilir...ben artıkın "lapin" nedir biliyorum...:deli: ve bu akademik açıklama için ayrıca teşekkür ederim:D ...ben de kendi kendime söylüyordum zaten "lapin kesin bi balıktır" diye...;)

rastgelsin...

katiti 16-11-2006 10:15

Doğan elimde resim olmayınca diyecek birşey bulamadım ne yapayım :D :D :D...

ramazanuçar 16-11-2006 12:49

LAPİN(LAPİNA)

koyu yeşilin çeşitli tonlarında bir akdeniz balığıdır. eskiden bütün kıyılarımızda en sığ yarlerde bile kayaların altında ve otluk alanlarda deniz eriştelerinin arasında yüzlercesine rastlamak mümkündü . salak ve samimi tabiatlı neşeli hayvancıklardır. etleri makbul olmadığından ne sofrada ne de pazarda değerleri olmasa bile bu tabiatleri yüzünden acemi snorkelli avcıların en kolay avı haline gelmişlerdir. ancak bu sevimli hayvancıklara son yıllarda hemen hiç rastlamıyor oluşumuzun asıl sebebi deniz dibini kazıyıp yuvalarını dağıtan tratalar ve kirlenen deniz suyu olmalı.
lapinlemek deyiminin aksine açgözlü değillerdir. etobur olmadıklarını zannediyorum. zaman zaman oltaya takılır olmaları meraklı tabiatları nedeniyle olmalı. (gerçi bu da deyimi bir nebze yerinde kılıyor)

alıntıdır...

ramazanuçar 16-11-2006 13:03

1 Eklenti(ler)
arkadaşlar resmide buymuş lapin in

katiti 16-11-2006 15:04

Ramazan Abi gönderdiğin resim kikla lapin haklısın. Ayrıca başka türleri de var...

Bu arada etinin lezzetli olmaması konusuna gelince, lapinde tek sorun çok kılçıklı oluşu. Onun dışında eti güzel sayılır...

erdem 16-11-2006 15:50

slm

valla anılınsöylediyi buydu suda ban yani bende direk size ilettim:'(

Saat 22:51.