RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Diğer Malzemeler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=82)
-   -   plastik torba livbar (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3273)

ismail çakır 29-06-2007 12:45

plastik torba livbar

bu sıcak yaz aylarında balığı yakalamak kadar onu taze ve canlı tutmakta çok önemli. yoksa akşamdan tuttuğumuz balığı içi geçmiş olarak yemek zorunda kalırsınız.. piyasada tel livarlar satılmakta ve arkadaşlar tarafından da kullanılmaktadır.fakat bu livarlar tuzlu suda çabuk küflenip deforma olmaktadır.ayrıca içine 3-4 taneden fazla koyduğunuzda balık hareketi kısıtlandığı için ölmektedir.bunun yerine ben tuttuğum balıkları piyasada satılan plastik sinek tellerinden yaptığım ve agzı ip ile büzülen torbada muhafaza ediyorum. ve sabaha kadar canlı kalıyor.bu balıkları dün gece tuttum sabahleyin canlı idiler.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

denizde bu şekilde rahatlıkla yüzüyorlar.

bunlarda sabah son çırpınışları...

bu torba livar hem pratik. hem ekonomık. hemde kullanışlı.. ayrıca balık çantanızda fazla yer de işğal etmez..birde şunu hatırlatayım torbayı dürüş şeklinizin tersine çevirip kullanırsanız. torbada balıklar daha rahat haraket eder.
rastgelsin

balic 29-06-2007 12:51

livar olayı şahane tebrikler ismail abi.... ama benim için bunun biraz minyatürüde yeterli içini dolduramıcaksam kamyon gibi olsa ne farkeder :)

discus 29-06-2007 13:10

ismail abi teşekkürler ayrıca balıklarda şahane abi tebrik ederim...

mufi 29-06-2007 13:14

ne demişler demokrasilerde çare tükenmez..
balıkçı adam mucit te olur

canakkale 29-06-2007 14:16

masallah ismail abicim baliklarda cok güzel torbada pratik ve güzel eline saglik. "safak 10"....

Taygun KOCABIYIK 29-06-2007 18:50

İsmail abim harika icat tebrik ederim bunun benzerini yapmıştım soğan çuvalıyla ama çuvalın köşesi delikmiş tuttuğumuz 50 kadar ısparozdan sadece 10-15 tane kalmıştı içinde :D

Nedim17 29-06-2007 20:00

ismail abi senin şovlarına alıştık ama bunlar ufak geldi daha büyüklerini bekliyoruz ayrıca balık oluyosa haber bekliyoz .çanlı nedim.

Anıl ÜNALAN 30-06-2007 10:00

Alıntı:

nedim17 tafarından gönderildi
ismail abi senin şovlarına alıştık ama bunlar ufak geldi daha büyüklerini bekliyoruz ayrıca balık oluyosa haber bekliyoz .çanlı nedim.

Arkadaşım imzanı forum kuralları gereği adın soyadın bulunduğun yer olarak doldurursan sevinirim..

Teşekkür ederim abi gerçekten güzel sistem.

Balıklarda harika (her zaman olduğu gibi :deli: ) ..

ismail çakır 30-06-2007 12:07

Alıntı:

mufi tafarından gönderildi
ne demişler demokrasilerde çare tükenmez..
balıkçı adam mucit te olur

muvaffak bey sizin icatların yanında bunun lafı bile olmaz alt tarafı bir çuval ama hakkaten güzel iş görüyor.;) bak bu balıklar da akşam yakalandı ama bu sabah livar sayesinde hala canlıydılar.
rastgelsin..

discus 30-06-2007 12:50

allahh ismail abi yerim ben onları yerim ne şeker şey onlar öle yaa..:deli: :deli:

Saat 12:26.