RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   ZIPKINLA SUALTI AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Zıpkın ile avlanmaya merak saldım. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=99)

ilhan 20-09-2005 22:36

Fiyatı uygun geldiği için atladım hemen :) ama malesaf sıfırı daha ucuz imiş. :( bilmeyince oluyor böyle şeyler du arada 50 ytl ye aldım. Kurma konusunda sıkıntı çekmem diye sanıyorum. ama kullanamda dalış esnasında ne olur onu bilemiyorum. İlk denemeleri yapmadan bişey demek doğru olmaz benim için...

Şimdi Öncelikle Snorkel ve gözlük ihtiyacaım var. elinde veya tanıdıklarında olna var ise ilgilene bilirim.

Taygun KOCABIYIK 20-09-2005 23:36

Size apnea maskeyi tavsiye ederim hem fazla pahallı değil hemde kaliteli.
fiyatı izmirde 35 milyon.
Ama alırken dikkat etmeniz gereken 3 şey var.
1) Cam tempered denilen özel camdan olmalı
2) Lastik yerleri silikon olmalı ve skoyu renk
3) ve en önemlisi yüzünüze oturmalı bunu anlamak için lastikleri takmadan yüzünüze bastırın eğer çıkmaz ve suratınıza yapışırsa ok ama yapışmazsa almayın o maske suda sizi sinir krizlerine sokar ve su alır.

ilhan 21-09-2005 03:35

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Size apnea maskeyi tavsiye ederim hem fazla pahallı değil hemde kaliteli.
fiyatı izmirde 35 milyon.
Ama alırken dikkat etmeniz gereken 3 şey var.
1) Cam tempered denilen özel camdan olmalı
2) Lastik yerleri silikon olmalı ve skoyu renk
3) ve en önemlisi yüzünüze oturmalı bunu anlamak için lastikleri takmadan yüzünüze bastırın eğer çıkmaz ve suratınıza yapışırsa ok ama yapışmazsa almayın o maske suda sizi sinir krizlerine sokar ve su alır.

Teşekkürler Taygun kardeş önerilerini dikkate alacağim...

HALDUN YALIMLI 06-12-2005 17:18

İlhan kardeş hala bir av yapamadın mı ya senin zıpkın ucunda balık resimlerini bekliyoruz kardeşim.MAKİNENİ HALA BEKLİYORUM BU ARADA

ilhan 06-12-2005 17:35

ACHILLES Kardeş. Öncelikle kendi zipkınım tam olarak bitsin daha sonra dalacağım. (90 lık yılmaz almıştım çok güvenmiyorum lastiği germeden tetik düşürme denemeleri yaptım ama tututluk yapıyor.

vede halan bir elbise alamadım. :) ama bu ay içersinde almayı düşünüyorum.
Tabi ilk dalmalar denem olacağından balık beklemeyin sakın :)

Makina olayına gelince makina ile ilgili potta cevap vermiştim...

adali221 09-02-2009 21:53

ist da dalan varmı beyler

lazuri 12-08-2010 17:49

merhaba arkadaşlar ben zıpkın avına merak saldım tum dalış malzemesını aldım bir eksiğim tüp onada şu an gerekyok ama nerde nasıl dalacağımı bılemiyorum 4leventte oturuyorum en yakın nerde dalabilirim deneme amaçlı bana önere bıleceğiniz biyer varmı yardımcı olursanız cok sevinirim birde zıpkınla heryerde avlanılmıyormuş yasakmış doğrumu merak ettim

ocaklar 31-08-2010 16:27

elbise olarak yeni başlayanlar için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] tavsiye ederim.kendim kullanıyorum.gayette güzel..bütçeniz daha uygunsa tabi seçenek çok..ama gözlük şnorkel palet gibi malzemelerin sağla olmasını tavsiye ederim..zıpkında yılmaz şimdilik idare eder..90 lık olursa iş görür..birde yanına bir badi ayarlarsan iyi olur..yalnız dalmak her zaman için tehlikeli olabilir.dikkatetmen gereken güvenlik konuları olacaktır..

zipkinci41 12-05-2012 13:07

arkadaş hakıklı 75 likle başla apneanın rebel modeli oldukça iyi istersen göz at
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Saat 01:23.