RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Üye olma ve Forum Kullanma Kılavuzu (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Çoklu alıntı nedir? Nasıl kullanılır? Önemi nedir? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6253)

Taygun KOCABIYIK 12-10-2009 18:09

Çoklu alıntı nedir? Nasıl kullanılır? Önemi nedir?

Soru: Çoklu alıntı ve çoklu alıntı arasındaki fark nedir ki?

Cevap: Konu içinde mesaj yazan kişilere tek tek cevap vermek için ([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]) alıntı yaparak tek tek ve ayrı ayrı cevap yazılıyor. Bunun daha pratik bir yöntemi var oda çoklu alıntı özelliğidir. İstediğiniz tüm mesajları alıntı yaparak size cevap verme kolaylığını sağlar.

Soru: Peki böyle bir kolaylık var bunu nasıl kullanacağım?

Cevap: Gayet basit. Konu içinde alıntı butonunun yanında bulunan ([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]) butonuna tıklamamız yeterlidir. Örnek vermek gerekirse konu açtınız 3 safya mesaj oldu hepsine tek tek yanıt vermek yerine ilk sayfadaki tüm mesajların yanındaki çoklu alıntı işaretine tıklayıp, ardından 2. ve 3. sayfaya geçip onlarıda çoklu alıntı için işaretledikten sonra cevap yaz butonuna tıklarsanız tüm mesajların alıntılandığını göreceksiniz.

Soru: Peki ama ben eski haline alışmıştım bunu yapmasak ne olur? yapsak ne olur?

Cevap: İki açıdan önemi var. Teknik olarak sitenin yavaşlamaması için faydası olacaktır. (Veritabanına eklenen her kayıt bir yer tutmaktadır. Ben aynı cevabı vereceğim oda aynı yeri tutacak diye düşünebilirsiniz. Fakat tek bir kayıtta 10 kb tutulmasıyla 10 ayrı kayıtta 1er kb tutulması veritabanının gereksiz şişmesi demektir)
Estetik olarak arka arkaya o tip mesajlar göze hoş gelmemekte.

Soru: Ben yinede eski yönteme devam etmek estiyorum sorun olur mu?

Cevap: Sorun olmaz canınız sağolsun :)

zuzu 12-10-2009 18:32

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 63413)
Soru: Çoklu alıntı ve çoklu alıntı arasındaki fark nedir ki?

Cevap: Konu içinde mesaj yazan kişilere tek tek cevap vermek için ([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]) alıntı yaparak tek tek ve ayrı ayrı cevap yazılıyor. Bunun daha pratik bir yöntemi var oda çoklu alıntı özelliğidir. İstediğiniz tüm mesajları alıntı yaparak size cevap verme kolaylığını sağlar.

Soru: Peki böyle bir kolaylık var bunu nasıl kullanacağım?

Cevap: Gayet basit. Konu içinde alıntı butonunun yanında bulunan ([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]) butonuna tıklamamız yeterlidir. Örnek vermek gerekirse konu açtınız 3 safya mesaj oldu hepsine tek tek yanıt vermek yerine ilk sayfadaki tüm mesajların yanındaki çoklu alıntı işaretine tıklayıp, ardından 2. ve 3. sayfaya geçip onlarıda çoklu alıntı için işaretledikten sonra cevap yaz butonuna tıklarsanız tüm mesajların alıntılandığını göreceksiniz.

Soru: Peki ama ben eski haline alışmıştım bunu yapmasak ne olur? yapsak ne olur?

Cevap: İki açıdan önemi var. Teknik olarak sitenin yavaşlamaması için faydası olacaktır. (Veritabanına eklenen her kayıt bir yer tutmaktadır. Ben aynı cevabı vereceğim oda aynı yeri tutacak diye düşünebilirsiniz. Fakat tek bir kayıtta 10 kb tutulmasıyla 10 ayrı kayıtta 1er kb tutulması veritabanının gereksiz şişmesi demektir)
Estetik olarak arka arkaya o tip mesajlar göze hoş gelmemekte.

Soru: Ben yinede eski yönteme devam etmek estiyorum sorun olur mu?

Cevap: Sorun olmaz canınız sağolsun :)

:P hepsıne bır kerede cvp versek ayıp olmaz demi tesekkurler :P

Murat ADAK 13-10-2009 11:01

Bilgilendirme için teşekkürler

ADNAN 24-12-2009 19:11

Bilgilendırme için çok çok teşekkür :) ama ben canınız sağ olsun kısmını kullansam tago kardeşim :) :) havalar
düzelsede balığa gitsek ...

Hasan BALIKÇI 27-12-2009 20:45

Alıntı:

ADNAN tafarından gönderildi (Mesaj 68163)
Bilgilendırme için çok çok teşekkür :) ama ben canınız sağ olsun kısmını kullansam tago kardeşim :) :) havalar
düzelsede balığa gitsek ...

işin gücün muhabeti balığa getirmek senin demi :Diyiki emekli oldun hep balık hep balık tuttuğun bide ısparozdan başka balık olsa gam yemicem :D:Dadnan abiii:)

paşalı 28-12-2009 19:17

Tayguncum bilgilendirme için teşekkürler.

Mehmet BODUROĞLU 27-02-2010 17:42

Teşekkürler Taygun bilgilendirme için.
Harika ve yerinde bir bilgi olmuş.

adolomorola 27-02-2010 18:29

Bilgilendirme için teşekküeler Taygun..;)

İrfanavcı 28-02-2010 16:56

Taygun bilgilendirme için çok teşekkürler.

ustam61 12-03-2010 09:05

bilgilendirme için teşekkür.

Saat 15:46.