RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Tırıvırı rezaleti (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4988)

balıkcı67 04-07-2008 09:09

Tırıvırı rezaleti

Bu sabah saat 05:00 evden alabalık avı için çıktım. Avlağa iner inmez bir alabalık yakalamak nasip oldu.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Maalesef başka alabalık yakalayamadım ve eve dönüş yolu üzerinde birkaç bıyıklı balık yakalamak için derenin aşağı kısımlarına tekrar dereye indim ve aşağıdaki manzara ile karşılaştım gerçekten çok üzücü.

walras 04-07-2008 09:26

Çoook eski zamanlarda insan soyu hızla sayı kaybederken eşeklerin sayısında müthiş bir artış olmuş. Allah doğadaki dengeyi korumak ve yeryüzünde insanların hakim olmasını sağlamak için bu eşeklerin büyük bir kısmını insana çevirmiş. Fakat eşekten döndürülme insanlar hiç bir laftan anlamayan, kendi kafalarına göre hareket eden bireyler olarak eşek beyinlerini muhafaza etmişler.(Allah'ın kendilerine insan beyni hediye etmesine rağmen).
Hikaye mallesef burada bitmemiş. kimsenin kafasına gökten üç elma düşmemiş. Bu eşekler günümüze kadar yaşamışlar. Muhtemelen bu tırıvırıcı arkadaşlar bu eşeklerden.

lineerman 04-07-2008 09:50

katılıyorum alper kardeşime...

balıkcı67 04-07-2008 10:16

Bu Allah'ın cezası şeylerin satışının yasaklanması lazım. Yasaklanmadığı sürece bu eşek karışımı cinsler bunu kullanmaya devam edecektir maalesef. :hıııı:

Taygun KOCABIYIK 04-07-2008 10:20

İnsanlarımız sadece balıkçılık alanında değil her alanda herşeyin kolayına kaçmaya bayılıyor. Kolay yoldan meşhur olma, kolay yoldan köşeyi dönme, kolay yoldan zayıflama, kolay yoldan balık avlama. Fakat kimse bu kolayların altında, arkasında duran yanlışları düşünmüyor. Geçenlerde lida ile ilgili bir başlıkta yazmıştım. Biz adam olmayız diye.
Alakalı olduğundan şu linkede göz atabilirsiniz.

xnode 04-07-2008 10:21

Bunun adı cinayettir.

Anıl ÜNALAN 04-07-2008 10:40

Resmen cinayet budur. Bunu yapanLarı cezaLandırması gereken , denetLeme yapıcak oLanLar masa başından kaLksın diyorum artık !!

hasanova 06-07-2008 22:21

Her şeyin başı eğitim dostlar, sen ne kadar denetlesende, ceza versende, kızsanda, dövsende , sövsende memleketimde gerçek bir eğitim olmadıkça, kişilerin yapmış olduğu eylemlerin gelecekte ne gibi zararlar doğuracağını algılamayıp ceza alsada, dayak yesede, sadece bir iki kişinin sinirlenmesine neden olduğunu zannederek aynı şeyleri yapmaya devam etmesinin önüne geçilemeyecektir. Ama bir de bu işin zararlarını bilen ama yine yapam şahsiyetlerin cidden yatacak yeri yoktur bence. İşin kolayına kaçmak, sadece günü kurtarmak, gelecek nesillerin çekeceklerini düşünmemek, v.s. v.s. v.s. daha uzar gider. Bugün biz kıyılarımızda, denizlerimizde balığa çıktığımızda, yanımızda çook eskilerden bir denizci, balıkçı dostumuz varsa, denizden çıkan ya da çıkmayan balıkları gördükçe ya da görmedikçe 'aaah ah, bizim zamanımızda böylemiydi? biz 2 saat dolanır iki kasa balık yakalardık' diyorsa işte bu bizden önceki nesillerin eşşekliğidir. Bizde aynı eşşeklikle devam edersek bizim çoluğumuz çocuğumuz anca denizden gelincik, kaya balığı, trakonya avlarlar. Saygılar....

emre97 07-07-2008 10:39

Alıntı:

xnode tafarından gönderildi (Mesaj 53627)
Bunun adı cinayettir.

Aynen öyle abi çok acımasızlar..

Saat 00:13.