RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=90)
-   -   arkadaşlar bu adamların kullandığı yemin adını bilen varmı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3829)

çupra 24-10-2007 23:13

arkadaşlar bu adamların kullandığı yemin adını bilen varmı

geçen gün balık avı sonrası izlediğim youtube görüntüsünde çupraların yanında kullandıkları yemde dikkatimi çekti.belki adını ve nerelerden çıkaracağımızı bilen vardır diye foruma konuyu açtım bilgisi ve ilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara çok teşekkür ederim. sağlıcakla kalın hepimize rastgele!
bu yemi bulabilirsek belki bizde böyle balıklar yakalıyabiliriz.:D :D :deli:

mufi 25-10-2007 10:06

OMURGASIZLAR
ANNELIDA (HALKALI KURTLAR) dan
ARENICOLA MARINA [Arenicola, lugworm] Kumlu, çamurlu zeminde metrekarede 50 birey bulunacak sıklığa ulaşabilir. Boyu 15-25 cm’ler arasında değişir. Bilinen en büyük birey 36 cm’dir. Başı aşağı doğru 20-40 cm derine J-şeklinde gömülmüş olarak bulunur. Kırmızı ve dallı solungaçları vardır. Artık malzemenin kullanımı ve tabanın eşilmesi ve havalandırlmasını sağlar. Olta yemi olarak önemlidir. Ticareti vardır.
(marmara bölgesinde lodos sonrası kıyı kumluklarında midye ve yosun brikintilerinin altında(su sınırında) kum kazılınca rastgelindiğini duydum)
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

diye biliyorum...(Tamer hocam...sesin sedan çıkmıyor..)

çupra 25-10-2007 12:44

muvaffak abi bu aralar okulların ilk haftaları olması sebebi ile yoğun bir dönemdeyiz. o yüzden pek fazla balığada gidemiyom internetede takılamıyom . bilgi için çok sağol abi.sence bizim bölgede bu yem çıkarılabilirmi.saygılar sağlıcakla kal. rastgelsin.

mufi 25-10-2007 17:02

Bu güne kadar hiç duymadım ayrıca bu gün aldıgım saglam bir haberde bizim egede rastlanmıyormuş..
ancak egelilere önerim yine aynı şey olacak kumsaldan olta atacaksanız sahllere vuran kum midyesi gayet iyi iş görür 10/20/30 cm suya girip el yordamı ile kum karıştırılırsa çıkabiliyor..bunların içini mukavva kutuya serip az kuruduktan sonra takın iğneye gayet güzel mırmır tutarsınız..yem masrafından tasarruf.

çupra 31-10-2007 17:45

muvaffak abi bu videoda daha net anlaşılıyo. söke tarafında çıyo dediler arkadaşın birinin dayısı çıkarıyomuş bana adını ve nasıl çıkarıldığını öğrenicek. yapı olarakta karina dalyanı avlanılan mevkiye benziyo. her kese rastgelsin.

discus 31-10-2007 19:07

aynısı olmasada bir benzeri dikili sahillerinde toprağın 5-10 cm altını karıştırınca çıkıyor.bide dikkatimi çeken 1 tane buldunmu çevresinden 3-5 tane alabiliyosun.derisi sert olduğu için ufak balıklarda tırtıklayıp yemi bozamıyor.bu yemle en küçük aldığım balık eşek ısparozudu..saygılar..

çupra 31-10-2007 19:42

ARKADAŞLAR O ZAMAN BU YEMİ ARAYIP BULALIM ADAMLARIN YAKALADIĞI EN KÜÇÜK BALIK KİLOLUK ÇUPRA:D :D :D :deli:

Serkan Kardeş Yemin Orda Olduğuna Dair Bi Emare Oluyomju Yoksa Gelişigüzelmi Araniyo Saygilar Rastgelsin

Saat 12:39.