RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   ZIPKINLA SUALTI AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=4)
-   -   zıpkınla balık avı için müsait ve bol balıklı yerler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1717)

bertugdogan 16-09-2006 02:48

zıpkınla balık avı için müsait ve bol balıklı yerler

arkadaslar sanırım böyle bir tavsiyeye hepimizin ihtiyacı olur. ben acılısı yapayım. bozcada ayazma bölgesi agırkanlı mırmırlarla dolu. adanın etrafında bıraz daha ılerleyınce şizofren kefallerle karsılasıyorsunuz. bu arada ölüdenizde (plaj kısmı degil) 40-50 cm boyunda cupralar var demedı demeyın. ama marmara bolgesınde yenıyım. bu civarda yada baska bır yerde balık yerlerı varsa lütfen paylasalım... simdiden tesekkurler.

yusay06 27-09-2006 20:18

Balığın bol olduğu yerler...

Merhabalar..
Bu siteye bu akşam üye oldum ve yazınızı okudum, hatta, sonundaki "ılık su, 75'lik zıpkın ve dırdır yapmayan bir hatun" sözü çok hoşuma gitti... Yaşım 53, ama, çocukluğumdan beri dalarak balık avlamayı severim... Erdek'te, yazlığımız varken, Şirinçavuş köyünün on metre açığında, suyun altındaki kaya kırıntılarının içinde kiloluk karagözler avlardık... Ama, şimdi Marmara'da pek öyle büyük balık kalmadı gibi...Balığın, özellikle de insanın üzerine gelen kefallerin en bol olduğu yer Side.. Bence, mutlaka denemelisin.. Her bir kefalin boyu, sürüye rast gelirsen, neredeyse yarım metre. Zaten, peşine falan düşmeye de gerek yok, hafif bulanık suda, önünden resmi geçit yapıyorlar.. Bu arada, iskele ayaklarının altında, inanılmaz boylarda levrekler dolaşıyor. Ayrıca, gürültüsüz ortamlarda kumluk yerlerde, suyun içini dinleyip de, tık tık diye sesler duyarsan, bil ki en az üç beş kiloluk minekoplar çevrende bir yerlerdedir... Tek dikkat edeceğin şey, suyun içinde yanlışlıkla turistleri vurmaman..
Rastgele...

bertugdogan 28-09-2006 18:34

Alıntı:

yusay06 tafarından gönderildi
Tek dikkat edeceğin şey, suyun içinde yanlışlıkla turistleri vurmaman..
Rastgele...

tecrubelerınızı paylastıgınız ıcın tesekkr ederım.insallah onumuzdekı yaz sıde deyım:)

ben zıpkına akcay altınoluk arasında basladım.ılk sene bır kac tane kefal vurdum ancak sonrakı sene balık o kadar azaldıkı hergun baska bır yerde gırmek zorunda kaldım.insallah sideye demır atarız...

erdem 29-09-2006 14:22

bol balık olan yerler

arkadaslar izmir bademlidede bol balık var sargoz ve kiloluk kefaller tavsiye gide bilirseniz deneyin;) :)

erdem 29-09-2006 14:27

bol balık olan yerler

ardadaslar ben izmirde yaşıyorum çanakkalede öğrenciyim yaşım 19 ve küçüklükten beri dalıyorum arkadaslar dikili koylarındada istediyıniz balığı bulabilirsiniz.her yaz orda avlanırım.hatta şubatta dikili mezbaağasının orda kofana avı yapıcam.varmış orda bende ilk dalıcam oraya.:dans: :dans:

mertdogan 29-09-2006 22:40

emmoğlu nereye ben oraya haydiii balığaa :D :D :artist: :artist:

bertugdogan 30-09-2006 02:52

valla dıkılıye de daldım ama suyu balcık gıbı geldı yerı tam olarak neresıdır buranın yaza beraber dalalım. kofana ha o taraflarda olacagı hıc aklıma gelmezdı. ama ınsallah denk gelırse affetmemmmm!!!

erdem 01-10-2006 16:07

dikili

zıpkıncı kardeslerim dkilinin neresinde daldın bilmiyorum ama deniz tabanı olrak çççoook müsait elverişli bir tabana sahip.bütün meraları bildiğim için taş kum ot bunlar çok fazla yani güzel beni arayin beraber dalalım ve bu düşünceyi atalım beraber olmazmı 0546 429 95 00 ok

adapot defkan 18-01-2008 21:00

Alıntı:

erdem tafarından gönderildi (Mesaj 15062)
ardadaslar ben izmirde yaşıyorum çanakkalede öğrenciyim yaşım 19 ve küçüklükten beri dalıyorum arkadaslar dikili koylarındada istediyıniz balığı bulabilirsiniz.her yaz orda avlanırım.hatta şubatta dikili mezbaağasının orda kofana avı yapıcam.varmış orda bende ilk dalıcam oraya.:dans: :dans:

erdem gelince haber ver ben dikililiyim ve orada teknem bağlı ama umduğun avı yapıcağını san mıyorum şayet bana ulaşırsan beraber güzel bir dalış yaparız ama orası deyil ;)

Rauf 19-01-2008 08:02

volkan bu mesaj cok eski nerdeyse birbucuk sene oluyor mesaj sahibi 2-2-2007 tarihinden sonra bida mesaj yazmamış inşallah yanıt alırsın.

Saat 12:21.