RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Makara - Makinelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=66)
-   -   yorumlarınızı bekliyorum... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=8057)

uls_41 27-08-2010 01:14

yorumlarınızı bekliyorum...

Değerli Üstadlar ; bugün albastar millenium 70 makine ve silverstar 3.5m. kamış aldım.makine 35 tl ve kamış 30 tl ye geldi.yeni başlayacağım olta avında acemiyim ama sizce kaliteli ve hesaplı malzemeler almışmıyım ??? yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Kamil ESEN 27-08-2010 02:39

Başlangıç için takım güzel.Fiyatlarda normal.Güle güle kullanın.Misina 030 veya 035 ideal olur.İğne olarakta mustad 496 3 no iğneyi tavsiye ederim.Bu iğne ile birçok balığı avladım.40 gr kurşun akıntı olmayan bir yer için de ideal bence..

Necati ARAT 27-08-2010 09:03

Ulaş hayırlı olsun kardeş.
İlk başlangıç için gayet güzel bir takım yapmışsın..
Eğer bakımlı kullanırsan 5-6 sene seni götürür..
Kamil hocamın dediği gibi misina ve iğne konusunda haklı ..

Bol balıklı allar diler av paylaşımlarını burada görmek isteriz..

erhan41 27-08-2010 16:17

Güle güle kullan hemşerim, bereketli avlarda, iğnen balıksız kalmasın, ;)
belki birgün biryerlerde karşılaşabiliriz, genelde nerelerde olta sallıyorsun :soru:

uls_41 28-08-2010 15:02

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 91998)
Başlangıç için takım güzel.Fiyatlarda normal.Güle güle kullanın.Misina 030 veya 035 ideal olur.İğne olarakta mustad 496 3 no iğneyi tavsiye ederim.Bu iğne ile birçok balığı avladım.40 gr kurşun akıntı olmayan bir yer için de ideal bence..

Kamil abi teşekkür ederim tavsiyelerin için.hemen uygulamaya geçeceğim.

uls_41 28-08-2010 15:03

Alıntı:

Necati ARAT tafarından gönderildi (Mesaj 92000)
Ulaş hayırlı olsun kardeş.
İlk başlangıç için gayet güzel bir takım yapmışsın..
Eğer bakımlı kullanırsan 5-6 sene seni götürür..
Kamil hocamın dediği gibi misina ve iğne konusunda haklı ..

Bol balıklı allar diler av paylaşımlarını burada görmek isteriz..

teşekkürler Necati Abi siz üstadlar sayesin de öğreneceğiz bu işi...

uls_41 28-08-2010 15:05

Alıntı:

erhan41 tafarından gönderildi (Mesaj 92009)
Güle güle kullan hemşerim, bereketli avlarda, iğnen balıksız kalmasın, ;)
belki birgün biryerlerde karşılaşabiliriz, genelde nerelerde olta sallıyorsun :soru:

erhan abi ben kandıradayım.öğretmenim.oralarda takılıyorum.teşekkür ederim güzel dileklerin için...

Doğan ÖZCAN 28-08-2010 17:28

Ulaş krdeş yeni makinen yeni kamışın hayırlı uğurlu olsun.... umarım en güzel avlarını gerçekleştirir ve burda bizimle paylaşırsın.... Bu arada misina ve iğne tercihleri hakkında kamil abimin tavsiyesi gayet güzel ... yalnız av dönüşlerinde makinenin misina sarılı kısmını cıkarıp musluk suyunda biraz yıka sonra kurula hafif tekrar tak ...böylelikle misinanın ömrü daha uzun olur.... sağlıkla kal

uls_41 30-08-2010 08:57

Alıntı:

Doğan ÖZCAN tafarından gönderildi (Mesaj 92024)
Ulaş krdeş yeni makinen yeni kamışın hayırlı uğurlu olsun.... umarım en güzel avlarını gerçekleştirir ve burda bizimle paylaşırsın.... Bu arada misina ve iğne tercihleri hakkında kamil abimin tavsiyesi gayet güzel ... yalnız av dönüşlerinde makinenin misina sarılı kısmını cıkarıp musluk suyunda biraz yıka sonra kurula hafif tekrar tak ...böylelikle misinanın ömrü daha uzun olur.... sağlıkla kal

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için Doğan bey uygulayacağım muhakkak....

Saat 09:34.