RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Malzemeler ve Bakımları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Instant Fisherman? Hiç denediniz mi... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2141)

murataslan 27-12-2006 23:13

Instant Fisherman? Hiç denediniz mi...

Arkadaşlar bi dönem tv de reklamı çıkmıştı üçe katlanan makra düzeneği kapalı küçük portatif bir rat vardı. Babama tutturdum alalım diye ben onu gördüm av malzemesi satan arkadaşta tavsiye etmiyorlar dedi. Neyse gittik dükkana admlar beni ikna etmek için bir iki atış yaptılar neymiş uzağa gitmiyormuş, ucunda doğru düzgün ağırlık yoktu ki... Neyse o öylece kaldı. Şimdi merak ettim hiç kullanma şansızın oldu mu? Olduysa memnun kaldınız mı?

aganta borina borinata 28-12-2006 08:04

bi tanıdığım almıştı...avda kullanmadım...ama inceleme şansım oldu...piyasada 5 tl. ye satılan hani o kamış makara kurşun vs...paketten çok çok iyi olduğu kesin...hatta tatlı su için dar alanlarda rahatça kullanılabilecek ebatlarda ve hassas bi ürün...ancak ürüne bi türlü ısınamadım bana güvenilir gelmedi...tam olarak atarını bilmiyorum ama sanırım 10-30 gr. dı...ben o ürüne para yatırılması taraftarı değilim... 3-5 kiloluk bi levreğin ya da bi lagosun o kamışa takılmasını istemem...ama şu da bi gercek ağaçlık dar bi ortamda çok kullanışlı olabilir ve teknede sarkırma da kullanabilirsiniz......ama makarasını hiç beğenmediğimi söyleyebilirim...satın almanızı önermem ama elinizde varsa uygun bi ortamda çok işe yarayacağından eminim...

yukarıda bahsettiğim gibi kullanmadım...şöyle bi bakınca edindiğim izlenimler bunlardır...belkide çok iyi bi takımdır...

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK 24-11-2007 10:37

instant fisherman raklamları bu ara tekrar tvde görünmeye başladı. Sakın bu dandirik oltaya inanıp almayın. O paraya gidip normal bir kamış ve makina alsanız 10 kat daha faydalı olur sizin için.

cemeryem 30-11-2007 11:50

bılgı ıcın tesekkur ederım iykı almadım

cevat2 30-11-2007 12:38

Bir deneyen,bir de denemeyen pişman :D bir alana birde bedava,selpak gibi :D :D
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

murataslan 05-12-2007 21:50

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 44041)
instant fisherman raklamları bu ara tekrar tvde görünmeye başladı. Sakın bu dandirik oltaya inanıp almayın. O paraya gidip normal bir kamış ve makina alsanız 10 kat daha faydalı olur sizin için.

:D uyardığın için teşekkürler, yine almak için alevlenmiştim dediğin gibi...

bu arada foruma uzun zamandır giremedim, malum öğrencilik ve KPSS telaşı. Hoşçakalın...

Taygun KOCABIYIK 06-12-2007 13:46

Bu gün reklamları izliyordum köpek balığı yakaladılar (yaklaşık 10 kg civarı) sözde bu oltayla ama köpek balığı göründüğü andan itibaren olta görünmedi ne hikmetse :)

polmurat 26-03-2008 21:20

Bende bayağı niyetlendim ama vazgeçtim.Mevcut oltalarım zaten iş görüyor.

Teaser 26-03-2008 23:32

Biraz espiri katalım

Türk Kahvesi yerine İnstant Coffee ( neskafe tarzı ) kullanmak gibi birşey olsa gerek:D.Zaten piyasada o tarz kamışlar çok var.Fiyat aralıkları da her bütçeye uyabilecek gibi.Ama o tarz kamışlarda iri bir mahlukatın gelme ihtimaline karşı kuvvetli ve dolayısıyle kaliteli olmasında büyük fayda var.Eh o zaman da fiyat artıyor biraz tabi.Saygılar...

hakan25 27-03-2008 23:02

tatlı suyu bilmem ... tuzluda hiç bir işe yaramaz..hele boğazda mümkünatı yok ancak milletin oltalarını doğrar.... böyle şeylere inanmayın ..sağlamlığı iyi olabilir.. genelde kamışlar sağlamdır ... bağzen en iyi en sağlam marka dediğiniz kamış ta kırıla bilir ama bu kamış türkiye de heleki denizde zor. bir arkadaşımda var . bayağı bir inceledim..hiç hoşuma gitmedi. bizim albalar 10 basar. kutusundaki yem içeriği çok ama hepsi paslanmıştı..tavsiye etmem..saygılar...

Saat 16:10.