RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tatlı Su Balıkları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=28)
-   -   2011 sezon kapanışı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10382)

ustam18 29-12-2011 23:29

2011 sezon kapanışı

2 gün idari izin almıştım.Bu gün (29/12/2011) sabah 10 gibi aklıma esti .Kızılırmağa gideyim dedim.saat 11 gibi avlaktaydım.su seviyesi epey düşmüş hava soğuk mu soğuk.nerdeyse akansu donacak.yem olarak hamsi almıştım önce 3 olta yemledim ve suyla buluşturdum.2 saat tık yok.yer değiştirmeye karar verdim.2. gittiğim yerde 2 olta ile avlanmaya karar vererek suyla buluşturdum oltalarımı.2 saatte orada bekledim arada bir oltadan vuruş geliyordu ama ben akıntıdan olduğu kararı vermiş ve çekmemiştim. dönmeye karar verdiğimde 1. oltayı çektim yemler taktığım gibi duruyordu. 2. oltamı çekerken suyun içinde gezelediğini farkettim. kıyıya çektiğimde 2 karışlık bir sıtma (bekir) yakalanmış olduğunu gördüm.balık buz gibiydi.suyun soğukluğundan balıklarda uyuşmuş hareketleri yavaşlamış demekki.yoksa o balığın 100 gr kurşunu uçurtma gibi gezdirmesi lazımdı. balığı dikkatli bir şekilde oltadan çıkarttım resmini bile çekmeden suya iade ettim. 2011 yılının son avında da bir balık tutmuş ve sezonu kapatmış oldum.çektiğim birkaç resimi sizlerle paylaşmak istedim. daha iyi avların sizlerle olması dileğimle Rastgele.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode 30-12-2011 01:16

Paylaşım için teşekkürler.

Taygun KOCABIYIK 30-12-2011 07:53

Hayrettin ustam kış kıyamette zor bir av olmuştur diye düşünüyorum.
İnşallah bundan sonra ki avlarda daha bereketli olur.

ustam18 30-12-2011 09:23

Teşekkür ederim dostlarım.gayem balık tutmak değildi zaten.haftanın,ayın,yılın kafa yorgunluğunu stresini suya boşaltmaktı.Su seviyesi az olduğu için hafta ve ayın yorgunluğunu aldı da ,yılın yorgunluğu bu kadar suya çok gelecek diye boşaltmadım.onuda inşallah artık 2012 de daha büyük bir suya (deniz olur,okyanus olur) bırakırız.

Murat ÇAKMAKÇI 30-12-2011 16:51

Ustam emeğine sağlık ne mutlu sana oltalarını atmışın ya ben ne yapayım bu hafta gidemicem galiba:hıııı:

Ahmet TARİH 30-12-2011 17:56

Hayrettin abi; sezonu kapattık dediğin şu günlerde, istediğin ve beklediğin en azından ümit ettiğin balığı tutamamış olsanda, av havasını kokladığın, oltanı atarken kalbinde oluşan kıpırdı ile salgılanan adrenalinin vucuda yayılırken oluşturduğu hazza bağlı rahatlamayı yaşadığın için bende senin adına çok sevindim.
Aynen böyle olmuştu değilmi abi.
O güzel göl manzarasının gözünde ve hafızanda bıraktığı iz ile önümüzdeki sezonlarda da aynı heyecanla başta sağlık olmak üzere gönlüne göre avlarının olmasını dilerim.

ustam18 30-12-2011 17:59

Murat kardeş sizin için gece gündüz farketmiyor ki.Aklınıza estiğinde pat denizde alıyorsunuz soluğu.bana en yakın gölet 40 km oda buz tutmuş.kızılırmak 55-60 km onda da su azaldımı çoğaldımı ,bulanıkmı, temizmi ,su sıcaklığı nasıl?bunları düşünerek gidiyorsun .sıcaklık düşmüş balık çıkmaz,su bulanmış çıkmaz ,su azalmış balık derine çekilmiş vs vs.sizde öyle değil ki.çipura çıkmazsa levrek,levrek çıkmazsa kefal ama mutlaka balık var.
avlarınız bereketli olsun Rastgele.
sonradan gördüm.Ahmet kardeşim iyi dileklerin için de sana teşekkürler.

muratdogan 30-12-2011 18:29

Hayrettin abi selamlar.
Havalar gerçekten çok soğuk ve balığın da pek tadı yok.
Ayrıca siz sezonu kapatmışsınız ne güzel.
Ben de kendimi yeni sezonun bereketli kollarına bırakıyorum.
:) :) :)

Saat 16:03.