RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Savurma Dip Takımları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=49)
-   -   rapala ile av hakkında (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3841)

falconn394 27-10-2007 11:21

rapala ile av hakkında

Arkadaslar merhaba ben doğan mersınden , öncelıkle rastgelsın.com uye fakat
suskunlardandım :( ,sızlerın bılgı ve tecrubelerınızın yanında fazla bı konu yazıp veya onerıde bulunamadım fakat sızler sayesınde cok sey ogrendım bundan sonra sızlerle ögrenırken sorularım ve benımde yasadıgım seyları yazacagım sımdıden hepınıze emeklerınız ıcın tesekkur ederım .sızlerden ogrenmek ıstedıgım bı konu var turna oldugunu ogrendıgım bı yere turna avı saat 4:30 da gııtım ve yenı almıs oldugum daıwa marka 2 adet bırı yesıl ve sarı fosforlu gece ıcın dıgerı koyu renk hava aydınlanınca kullanacagım ıkı rapalamla avlanmaya basladım fosforlu rapalaya ınanılmaz bı kovalama basladı yanı ınanılmaz turna vardı fakat benım rapala konusunda tecrubesız olamamdan :( sadece kovaladılar oltama takılan olmadı son olarak hava aydınlanınca fosforlu slıkon deneyerek bı tane aldım :) ,bu ısı bılenler kendını balıga gostermıssın dıyorlar , sımdıden hepınıze tesekkur ederım rastgele ...

cumhur 27-10-2007 17:25

suskun doğan ; turnayı kıyıdanmı yoksa kayıklamı avlıyorsun ,belirtmemişsin, bunu açıklarsan sana yardımcı olabiliriz. rastgelsin.

falconn394 30-10-2007 07:13

cumhur abı turnayı kıyıdan rapala ile avlamaya çalışıyorum dun yıne aynı yerden calıstım sonuc aynı .

cumhur 30-10-2007 14:03

doğan : rapalanın boyu 9 cm geçmesin,rengi metal parlaklığında( kaşık)türü ve dikkat çekici olsun ,birde olduğun yerdeki yemlendiği balıklara dikkat et bakalım ,bulabilirsen o yeme yakın rapala al. eğer rapalayı çekme hızını ayarlıyamazsan balık geldiğinde koklar ama yemez,o zaman hemen oradan kçk bir balık yakala ve dreisini yüzüp çıkar,deriyi ufak bir parça kesip rapalanın iğnesine tak,dikkat et rapalanın yüzüşünü bozmasın.. rastgele.

falconn394 30-10-2007 15:06

cumhur abı bu bilgiler cok ıyı oldu bunları bı deneyecegım cok tesekkur ederım öncelıkle parlak bı rapalam var ama bahsettıgın boyda ve renkte bıtane daha alacagım bugun , olana kadar deneyecegım , cumhur abı vaktın olursa bı rıcam daha olacak rapalayı ne hızlı ne yavas cekıyorum ve oltanın ucu asagıya donuk denıze dogru ve ara ara kucuk hareketler yapıyorum(bunu cevremdekılerden gordum ) rapala ile ilgili extra bı bılgı daha olursa bana yazarsan sevınırım ayrıca turna ve levrek avlarında dıkkat edecegım bı nokta var ise sevınırım tesekkurler kolay gelsın rastgele abı .

discus 30-10-2007 15:48

doğan susmak la olmuyor işte sende gördün.mademki giriyosun katılımcı ol sor anlat çektiğin balığın fotosunu koy gözlerimiz şenlensin.ballandıra ballandıra anlatki ruhumuz dinlensin.hadi bakalım arkadaşım mademki başladın suskunluğunu bozdun göster enerjini..saygılar..

falconn394 30-10-2007 15:57

bendende saygılar serkan kardesım dedıgın gıbı mersındende resım ve anılarım olacak yazacagım, ılgın ıcın tesekkurler kolaygelsın , ıyı avlar dılıyorum .

ikipdemir 03-11-2007 14:27

sevgili kardeşim doğan mersinde nerede avlanıyorsun?
İBRAHİM KİPDEMİR
1937
Mersin

Saat 07:31.