RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   avlanma bölgeleri ve balık cinsleri (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3126)

halil_ 03-06-2007 10:17

avlanma bölgeleri ve balık cinsleri

arkadaşlar siteyi gezdim fakat bu konuda yeterli bilgi olmadığını farkettim sizlerden ricam herkes bölgesindeki veya bildikleri yerlerdeki av alanlarını yazarsa herkes için faydalı olacaktır.ayrıca bu eksiklikte kapatılmış olacak..

ben bursa'lıyım ve uluabat gölünde avlanıyorum.burda çıkan balıklar sazan,turna israil fekisi, tahta fekisi.kızılkanat.
sizlerinde biligilerini bekliyorum..teşekkürler..

mufi 03-06-2007 11:20

Halil merhaba.
mesajını yazdıgın başlık altında bir şeyler bulabilmişsindir umarım. ama site sakinlerin yaşadıkları iller e bakarsan agırlık İzmir ve ben de İzmir de yaşıyan bir üye olarak gerçekten yöremizde kayda deger hani şu belgesellerdeki sazanları tutabilecegimiz bir iç su yok. olanlar koruma altında ki göller/ve barajlar. Aydın taraflarında iç sular var ama oradan faal haber verecek üyemiz yok. turna balıgı da buralarda yaşamaz. Türkiye'nin özellikle marmara ve kuzeyinde ve büyük ırmakların İç Anadolu'ya inen kesimlerinde ve iç Anadolu'da da bulunur.
senin bahsettiğin feki adlı ki yöresel adıdır onun kitabi ismini de yazarsan bizlerde ögrenmiş oluruz. İzmir dışı arkadaşlarımızında zaten iç su avcılıgı oldugu takdirde bu başlık altına yazarlar.
kolay gelsin

halil_ 04-06-2007 10:19

evet feki buralardaki ismi olabilir.pullu ince geniş fakat fazla büyük olmayan bir balıktır.kızılkanat sümüklü vs gibi çeşitleri vardır.avlanamsı zevkli bir balıktır.küçük oldukları için ancak meraklısı uğraşır avıyla.bu arada cevaplarınızı bekliyorum.özellikle levrek yakalanan yerleri merak ediyorum.
2-3 gün önce yaban tv de u. güldemir'in avlandığı barajın neresi olduğunu maalesef kaçırdım izleyen varsa eğer cevaplarını bekliyorum..teşekkürler..

mufi 04-06-2007 12:38

Alıntı:

halil_ tafarından gönderildi
evet feki buralardaki ismi olabilir.pullu ince geniş fakat fazla büyük olmayan bir balıktır.kızılkanat sümüklü vs gibi çeşitleri vardır.avlanamsı zevkli bir balıktır.küçük oldukları için ancak meraklısı uğraşır avıyla.bu arada cevaplarınızı bekliyorum.özellikle levrek yakalanan yerleri merak ediyorum.
2-3 gün önce yaban tv de u. güldemir'in avlandığı barajın neresi olduğunu maalesef kaçırdım izleyen varsa eğer cevaplarını bekliyorum..teşekkürler..

Halilcim bahsettiğin balıgın bir foto sunu eklersen hep beraber görür konuşuruz.:)

iesencan 27-06-2007 23:51

Halil Kardeş Merhaba

Kardeş Ben Mardin İlinde, iki gölde avlanıyorum.Birtanesi Mardin İlmerkezine 70 Km uzakta Mazıdağı İlçesinin 10 km dışında dağlık arazide bir göl, burada Sadece Aynalı Sazan var, bir diğeri ise Mardin Derik İlçesinin 9 Km. Dışında Dumluca Barajı.Burada da Kara Sazan, Aynalı Sazan, Yılan Balığı çıkıyor.Tek kötü olan şey, dağlık arazi oluşu ve buralarda hala Şerefsiz PKK militanlarının dağda yaşıyor olması.Buna rağmen ve bir Polis Memuru olarak hiç çekinmeden bu avlaklara giderek avlanıyorum.Tabiki her türlü tedbiri aldıktan sonra,benim sana yardımcı olabileceğim Avlak yerlerim bunlardır kardeşim.Sana Rastgele, İğnen Keskin Şansın bol olsun...

Saat 22:02.