RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Merak....... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1810)

ADNAN 08-10-2006 19:15

Merak.......

08/10/2006 yani bu hafta sonu balığa çıkan arkadaşların neler yaptıklarını merak ettim, neler çıkmaya başladı ? neler kaçtı bilgi edinmek istiyorum , denizde iş yapanların resimleri yani kanıtlarını bekliyorum.....

mufi 08-10-2006 20:21

Alıntı:

ADNAN tafarından gönderildi
08/10/2006 yani bu hafta sonu balığa çıkan arkadaşların neler yaptıklarını merak ettim, neler çıkmaya başladı ? neler kaçtı bilgi edinmek istiyorum , denizde iş yapanların resimleri yani kanıtlarını bekliyorum.....

Adnan kardeş ben iki arkadaşımla Beleviye dereye gittik ama maalesef sazanlar ufaktı tadı yoktu anlıyacagın....bir kaç sazan tutup geri iade si ile
etrafı gezelim dedik /kolacan ettik ..Tire yolundaki otobanın alt tarafında çok insan vardı ama iri balık tutan yoktu... millet ufak sazanlar la oyalanıyordu...
aslında rüzgarsız saatlerde en azından deniz Sahillerinde de bir tavalık zargana çıkar ...az bir zahmet ile..:)

gizer 09-10-2006 08:39

Cumartesi günü Emirgan sahilindeydim. Sabahtan akşama kadar 2 kg. izmarit tuttum. 3 haftadır lüfer peşinde koşturup her seferinde eli boş dönmekten bıkıp, izmarit tutalım da evdekiler bari balık görsün dedim. Tam 6-7 tane izmarit tuttuğum sıralarda, yanımdaki kişi 40 cm' ye yakın lüfer tuttu. Bir ara düşündüm takımları değiştireyim, lüfere döneyim diye. Ama amaç izmarit tutmaktı. Hiç karıştırmadım işleri. Öğle saatlerinde ikinci lüfer geldi. Ama ben kovanın yarısını doldurmak üzereydim izmaritle. Öğleden sonra da aynı büyüklükte 3. üferi tuttu yanımdaki. Hiç lüfere bulaşmadan, karidesle yakaladığım izmaritleri akşam üç kişi yedik, bitiremedik. Ne lezzetli balıkmış şu izmarit. Hayatımda ilk defa yedim. Bundan sonra favori balıklarımdandır. Arada 7-8 tane de istavrit geldi karidese. Evde de biraz gümüş vardı ama izmaritlerden sonra kimse bakmadı istavritle gümüşe.
Saygılarımla..

Uzm.Dr.Rastgele 09-10-2006 09:20

Sevgili Adnan bey...

Anılar bölümünde bu hafta sonu icratları için sevgili Çağatay arkadaşımızın ve benim icraatlarımız hakkında bilgi bulabilirsin.Sevgili ''Gizer'' Mehmet bey kardeşim,dediğin gibi bende bu hafta pazar günü geçen hafta tutupda buzlukta sakladığım izmaritleri yedim.Başdan ev halkı çupraya alışık olduğundan dudak kıvırdı ise de yemeğe başlayınca izmaritleri beğendiler.Bu hafta tutulan kaba mercanlarda tabiki önümüzdeki günlerde yenilmek için iki posta halinde sıraya girdiler.:D

Güven ÖZYELDAN 09-10-2006 09:55

ado herkez mercan cekiyor sen evde oturuyon alooooooooo...sesim geliyormu....

aganta borina borinata 09-10-2006 13:07

valla öyle oturuyoz...

rastgelsin...

ADNAN 09-10-2006 16:42

karaburun

Alıntı:

Güven ÖZYELDAN tafarından gönderildi
ado herkez mercan cekiyor sen evde oturuyon alooooooooo...sesim geliyormu....

güven im kardeşim hafta sonu ölüm kalım olmazsa balık programı yapalım

gizer 10-10-2006 07:12

Afiyet olsun İshak Bey. Ev halkına selamlar..

Uzm.Dr.Rastgele 12-10-2006 20:11

Sevgili Adnan...

07.10.2006/08.10.2006 yı merak ediyordun.Ben bir ip ucu buldum ve paylaşıma sundum.(Anılar bölümünde maaşşşşşşlah..... diye başlık altında.Ben maşallah diyebildim.Bakalım sen ne diyeceksin kardeşim.):D :D :D

ADNAN 12-10-2006 22:22

gerence

gerence yi açamadım ama çok merak ettim....

Saat 16:08.