RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Diğer Malzemeler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Piyasalara Yeni Giren Malzemeler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1289)

levrek 16-05-2006 17:23

Piyasalara Yeni Giren Malzemeler

1 Eklenti(ler)
Selam arkadaşlar,
Yem ve yemleme konusunda yani CEZBEDİCİLER olarak geçen hafta sonu Çağlar avda gördüğüm ULTRABITE markasının yeni ürünlerini anlatayayım,
Temelde tatlı ve tuzlu su olmaz üzere ikiye ayrılmış durumda,balığına göre de farklı koku tüpleri mevcuttur.
tüp esanslarda iki önemli özellik bulunmaktadır:
1. X Faktör: Balıkların beynindeki açlık hissini uyarır
2. Uzak mesafelerden bile keskin kokusuyla balığı yeminize çeker.
Aluminyum folyo özel ambalaj içerisinde 20 adet 5ml'lik tüpler halinde sunuluyor.Ya da tek tek almak da mümkündür.
Kullanma şekli su dolu bir kase-bardak vs.içine bir-iki damla damlattıkdan sonra yemli iğneyi içine sokup çıkartın işlem tamamdır.Daha keskin olsun isterseniz direk yeme de damlatabilirsiniz.
Ayrıca sırtı çekerken lurelere de damlatılabilir.
Sayın Faruk Ulutürk le yaptığımız denemeler oldukça başarılı geçmiştir,sevgilerimle

aserkansatı 16-05-2006 18:07

ULTRABITE'ın tanıtım filmini izledik ve Oğuz GEZER kardeşimle hemen satın aldık.Bu hafta yemleme amacıyla(boili) barajdaydık.Yemlemenin ardından, deneme amacıyla oltalarımıza bu üründen sürdük attık.İlk denemeden olsa gerek faydasını göremedik.Ama baskınlarımız sürecek. :D Yararı olur diye düşünüyorum...

katiti 16-05-2006 20:48

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi
Sayın Faruk Ulutürk le yaptığımız denemeler oldukça başarılı geçmiştir,sevgilerimle

Erol abi bu başarılı denemelerin fotolarını da görseydik ;) :D .

POLATYAZICI 26-06-2006 16:33

BÜtÜn Balik Severlere Selam Olsun
Formu Uzun SÜredİr Takİp Edİyorum Ve Çokta BeĞenİyorum
EmeĞİ GeÇenlere TeŞekkÜr Ederİm
Benİm Sormak İstedİĞİm
Cezbedİcİlerİn Akintili Sulardada Verİmlİ Olup OlmayacaĞi?
TeŞekkÜr Ederİm

mufi 26-06-2006 19:06

Alıntı:

POLATYAZICI tafarından gönderildi
BÜtÜn Balik Severlere Selam Olsun
Formu Uzun SÜredİr Takİp Edİyorum Ve Çokta BeĞenİyorum
EmeĞİ GeÇenlere TeŞekkÜr Ederİm
Benİm Sormak İstedİĞİm
Cezbedİcİlerİn Akintili Sulardada Verİmlİ Olup OlmayacaĞi?
TeŞekkÜr Ederİm

Polat kerdeş asıl akıntılı suda çok daha iyi iş görür. hatta akıntı nın aşagısına dogru yayılan kokuyu takip eden hayvan yeme dogru daha iyi gelir bu olayı hem denedim hemde başkaların yanında şahit oldum. ama önemli olan o kokunun her yörede iş yapıp yapmadıgı... bence her yerde %100 işe yarıyor denilemez...işe yaradıgı zamanda bol verimli oluyor..mesela azmak içi kefalin ilgisini çkmiyor.. ama denizdeki kefal de işe yarıyor....

erhntly 27-06-2006 08:41

Selamlar,
Bu cezbedicilerin fiyatı konusunda da bilgi verebiirmisiniz .

katiti 27-06-2006 09:19

En son bir tüp 3 YTL idi. Fakat döviz fiyatlarından etkilendiyse onu bilmiyorum.

tepreş 27-06-2006 09:52

Alıntı:

mufi tafarından gönderildi
Polat kerdeş asıl akıntılı suda çok daha iyi iş görür. hatta akıntı nın aşagısına dogru yayılan kokuyu takip eden hayvan yeme dogru daha iyi gelir bu olayı hem denedim hemde başkaların yanında şahit oldum. ama önemli olan o kokunun her yörede iş yapıp yapmadıgı... bence her yerde %100 işe yarıyor denilemez...işe yaradıgı zamanda bol verimli oluyor..mesela azmak içi kefalin ilgisini çkmiyor.. ama denizdeki kefal de işe yarıyor....

denizdeki kefali nasıl tutuyorsunuz.

mozdil 27-06-2006 09:58

Alıntı:

erhntly tafarından gönderildi
Selamlar,
Bu cezbedicilerin fiyatı konusunda da bilgi verebiirmisiniz .

Vira tarafından satılan kokuların fiyatları için aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

erhntly 27-06-2006 10:03

Selamlar,

Aranıza yeni katıldığım için geçmişte bu konuda konuşup konuşmadığınızı bilmiyorum,

Benim düşüncem, olta balıkçılığı ilk planda bir hobby, spor ikinci planda av. Karşımızdaki ise bizim kadar akıllı olmayan ve aslında bizden çekinen, kaçan ancak yaşamak için yemek zorunda olan (bu sayede oltalarımıza geliyor) tadları güzel, yemesi doyumsuz zavallı balıklar. Gelişen teknoloji ile ortaya çıkan olta ekipmanları, malzemeler bizim işimizi yeterince kolaylaştırmış durumda. Zaten bizim lehimize olan durum bu tür cezbediciler ile bize daha da avantaj sağlıyor. Balık avında başarılı avlar yapma olasılığımız artıyor ama sanki birazcık hile yapıyor gibi olmuyormuyuz :) Sadece bir fikir, belki de biraz aykırı oldu.

Sevgilerimle.

Saat 21:45.