RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Sardalya, Akyem (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=96)
-   -   Sardalya Yem Olarak Nasıl Kullanılır (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7151)

Necati ARAT 04-03-2010 10:19

Sardalya Yem Olarak Nasıl Kullanılır

Sardalya - Uskumru - Kolyoz

Sardalya, Uskumru ve Kolyoz balık avında en geçerli yemlerdendir. Taze olarak kullanılabildikleri gibi tuzlanarak kısa süreli saklanarak da kullanılabilirler. İğneye yarım, tek parça veya fileto olarak istenildiği gibi takılabilirler. Aşağıda farklı tekniklerle bu balıkların nasıl uygulandıklarını görebilirsiniz.

Parça halinde kesilerek kullanımı ;

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Fleto çıkartılarak kullanımı ;

Savurma sırasında dağılmaması için lastik misine ile sarılması iyi olur.

Kamil ESEN 04-03-2010 10:44

Güzel bir çalışma olmuş.Emeğine teşekkürler.

Necati ARAT 04-03-2010 11:12

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 75303)
Güzel bir çalışma olmuş.Emeğine teşekkürler.

Ben teşekkür ederim Kamil Abim..
:)

xnode 04-03-2010 11:51

Sardalya salamura biçiminde de yem olarak kullanılabilir. Salamura yapılan sardalya lastik gibi olduğundan iğneden çıkması daha zor olur.

Taygun KOCABIYIK 04-03-2010 12:05

Geçtiğimiz gün Süleyman kaptanla çıktığımız avda üstteki gibi takıyordum iğneye sardalyayı ama o ucu çıkan kısmı tekrar döndürüp sardalyaya saplayarak takmamı söyledi ve gerçekten o şekilde daha iyi verim aldım.

Sardalyayı ayrıca bütün olarak kullanmakta mümkün dip kıbrısı ile forumda bir çok defa bu konu geçti arzu edenler arama kısmından bulabilirler bu konu hakkında bilgi.

Necati ARAT 04-03-2010 13:42

Alıntı:

xnode tafarından gönderildi (Mesaj 75331)
Sardalya salamura biçiminde de yem olarak kullanılabilir. Salamura yapılan sardalya lastik gibi olduğundan iğneden çıkması daha zor olur.

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 75336)
Geçtiğimiz gün Süleyman kaptanla çıktığımız avda üstteki gibi takıyordum iğneye sardalyayı ama o ucu çıkan kısmı tekrar döndürüp sardalyaya saplayarak takmamı söyledi ve gerçekten o şekilde daha iyi verim aldım.

Sardalyayı ayrıca bütün olarak kullanmakta mümkün dip kıbrısı ile forumda bir çok defa bu konu geçti arzu edenler arama kısmından bulabilirler bu konu hakkında bilgi.

Katılım ve deneyimleriniz için teşekkürler..

The Lunatic 04-03-2010 13:44

Çok güzel bir paylaşım. Çok teşekkürler

Necati ARAT 04-03-2010 13:45

Alıntı:

The Lunatic tafarından gönderildi (Mesaj 75366)
Çok güzel bir paylaşım. Çok teşekkürler

Uğur kardeşim Faydalı olabileceksem ne mutlu bana ..
Katılım için ayrıca teşekkürler..

The Lunatic 04-03-2010 13:55

Çok faydalı oldu Necati Abi. Acaba videoda kullanılan lastik misina yemcilerde satılıyor mu bizim ülkemizde? Çok kolaylık sağlayan birşeye benziyor.

Necati ARAT 04-03-2010 13:59

Alıntı:

The Lunatic tafarından gönderildi (Mesaj 75371)
Çok faydalı oldu Necati Abi. Acaba videoda kullanılan lastik misina yemcilerde satılıyor mu bizim ülkemizde? Çok kolaylık sağlayan birşeye benziyor.

Uğur kardeşim Ben hisarönünde 1-2 malzemeciye sordum ama bulamadım öylelikle peşini bıraktım ama Hatırlarsın bir zaman önce Manisaya dostları ziyarete gittik orada bir malzeme satan abimizde 2 makara bundan bulduk hemen aldık..:)
Ama aramakta fayda var mutlaka bir yerde bulunur.
.;)

Saat 19:37.