RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   4 Haziran 2013 / İzmir İstavrit - Uskumru Avı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=12304)

Taygun KOCABIYIK 05-06-2013 21:19

4 Haziran 2013 / İzmir İstavrit - Uskumru Avı

Bu sıralar havalar güzel, balıkta olunca her fırsatta soluğu denizde alıyorum :)

Kardeşimde ava geldiği için bol bol video çekti sağolsun, onada 1-2 istavrit uskumru çektirdik herkes hayatından memnundu. Taa ki rüzgar kesilene kadar. Rüzgar kesildikten sonra sadece 1 istavrit ve 1 antenli mercan tutabildik. Günün süprizi de o oldu açıkçası. Ufak olduğu için geri salsakta güzel bir anı oldu, daha önce çapariyle yakaladığım ısparoz, kayabalığı ve kalamarın yanına antenli mercanı ekledim :)

Herkese iyi seyirler umarım keyif alırsınız...

hus213 05-06-2013 21:42

Alıntı:

Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi (Mesaj 130644)
Bu sıralar havalar güzel, balıkta olunca her fırsatta soluğu denizde alıyorum :)

Kardeşimde ava geldiği için bol bol video çekti sağolsun, onada 1-2 istavrit uskumru çektirdik herkes hayatından memnundu. Taa ki rüzgar kesilene kadar. Rüzgar kesildikten sonra sadece 1 istavrit ve 1 antenli mercan tutabildik. Günün süprizi de o oldu açıkçası. Ufak olduğu için geri salsakta güzel bir anı oldu, daha önce çapariyle yakaladığım ısparoz, kayabalığı ve kalamarın yanına antenli mercanı ekledim :)

Herkese iyi seyirler umarım keyif alırsınız...

Mesajını aldım teşekkür ederim seninde kandilin mübarek olsun

Anıl ÜNALAN 06-06-2013 13:25

Sezon daha yeni başlıyor kardeşim :) Hava güney yönlü esmeyi bırakıp kendini bi kuzeye yöneltse bak o zaman neler olacak göreceksin..
Daha iyilerine Rastgelsin..

hus213 08-06-2013 00:35

hayırlı akşamlar nasılsınız sağlık sıhhatler yerindedir inşallah

turna 08-06-2013 13:24

Hep balık olmaz, Deniz ana bazende böyle şakalar yapar.

hus213 10-06-2013 00:05

cümleten hayırlı akşamlar

ishak BALLICA 14-06-2013 19:44

Oh...Oh...Oh...Maşallah üzüm salkımı gibi bu ne yav...:helal:

hus213 14-06-2013 21:40

hayırlı geceler amatör balıkçılar nasılsınız canlarım

soncet36 17-06-2013 07:57

Taygun ve Anıl kardeşlerim. ben sizin avlarınızı sürekli izliyorum. ama kafama takılan bir konu var. güzelbahçeden açılıyorsunuz ve hep orta su balıkları avlıyorsunuz. mevki itibarı ile mi yoksa tercih nedeni ile mi? bunu merak ediyorum. mesela sizlerin hiç çipura mercan avladığınızı görmedim. şimdi bende güzelbahçeden açılsam kaptana desem ki ben çipura avlamak istiyorum. beni şansımla başbaşa mı bırakır.?
rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK 19-06-2013 18:26

Alıntı:

soncet36 tafarından gönderildi (Mesaj 130661)
Taygun ve Anıl kardeşlerim. ben sizin avlarınızı sürekli izliyorum. ama kafama takılan bir konu var. güzelbahçeden açılıyorsunuz ve hep orta su balıkları avlıyorsunuz. mevki itibarı ile mi yoksa tercih nedeni ile mi? bunu merak ediyorum. mesela sizlerin hiç çipura mercan avladığınızı görmedim. şimdi bende güzelbahçeden açılsam kaptana desem ki ben çipura avlamak istiyorum. beni şansımla başbaşa mı bırakır.?
rastgelsin...

Çetin abi merhabalar

Soruna dilim döndüğünce cevap vermeye çalışayım. Öncelikle mevsim itibariyle dip balıkları açısından verimsiz bir dönemdeyiz şu sıralar. Ancak eylül sonlarında dip balıkları açısından hareket başlar.

Ayrıca özellikle zoka ile uskumru-kolyoz avcılığı daha zevkli geliyor bize. 0.18 misina ile avlanıyoruz çok farklı çok iyi el hassasiyeti isteyen bir av. İri mercan-iri çupra her zaman için candır ama bizim meralarda pek bulunmuyor açıkçası. Ufaklarda bize zevk vermiyor, 100-150 gr mercanları tutup kovaya atmaya pek içime sinmiyor benim.

Saat 04:24.