RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=107)
-   -   Garmin Cihazlara Deniz Haritalarının Yüklenmesi (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5279)

levrek 08-12-2010 21:32

Alıntı:

Delikanlı tafarından gönderildi (Mesaj 97171)
Merhaba Erol Bey,

Ben dün üye oldum foruma. Bu konuyu birkaç kez tüm mesajları ile okumuş olmama rağmen sanırım tam olarak anlayamadım. Garmin Nuvi 200 cihazıma deniz haritası yüklemek için izlemem yol nedir acaba ?

Selamlar

Merhabalar, bilgilendirme için özelinize cevap yazılmıştır,sevgilerimle

kilic73 17-12-2010 22:11

Merhaba Erol Bey,
Garmin GPSMAP 60Csx e NavCity Türkiye haritası yüklemeye çalışıyorum ancak başaramadım. Ayrıca 60Csx e BlueChart g2 Vision haritalarınında yüklenebileceğini belirtmişsiniz . Doğu Akdeniz için Bluechart derinlik haritası nereden bulabilirim ve nasıl yükleyebilirim. Paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .
Metin

genzul 24-12-2010 18:14

Merhaba Erol abi
ben ebay'den garmin etrex venture hc aldım. Bu cihaza doğu akdeniz(iskenderun körfezi)'nin haritasını yüklemek istiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.

levrek 19-01-2011 21:38

Sevgili Genco,
mesajı yeni fark ettim, kusura bakma, sana özelden cevap yazıcam, sevgilerimle

Moshonisi 14-02-2011 22:20

Erolbey merhabalar özelinizden Garmin Gpsmap 60csx ile ilgili msj yazmıştım farketmediniz herhalde. perşembeveya cuma günü İzmire gelicem ,iyi çalışmalar kolay gelsin.

levrek 15-02-2011 08:27

Alıntı:

Moshonisi tafarından gönderildi (Mesaj 101329)
Erolbey merhabalar özelinizden Garmin Gpsmap 60csx ile ilgili msj yazmıştım farketmediniz herhalde. perşembeveya cuma günü İzmire gelicem ,iyi çalışmalar kolay gelsin.

Merhaba Hüsnü Bey, özelden cevapladım, sevgilerimle

Deniz1a 20-02-2011 12:39

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 56278)
Merhaba Arkadaşlar,
elinde mevcut ya da yeni Garmin marka cihaz alacak olanlar,
Garmin Nüvi 200,200w,250,250w,300,310,710,760,770 araç navigasyon cihazına
Garmin Haritalı eTrex Vista HCx,Vista,Venture HC,Summit HC,Legend HCx,Colorado 300-400,Oregon 300-400,GPSMAP 60,GPSMAP 60 cx,GPSMAP 60 csx el tipi modellerine
Garmin GPSMAP 420/420s,GPSMAP 430/430s,GPSMAP 520/520s Sonarlarına,

BlueChart veya BlueChart g2 Vision un Türkiye derinlik deniz haritaları yüklenebilmektedir,sevgilerimle

Merhaba Erol bey, İzmir Seferihisarda yaşıyorum.
geçenlerde yurtdışından Garmin Nüvi araç navigasyonunu getirdim, fakat üzerinde sadece Garmin Nüvi yazıyor, herhangi bir 3 rakama rastlayamadım. Sadece çalıştırma esnasında displayde 7X diye ingilizce kısa bir yazı çıkıyor. Hangi tür Garmin cihazı olduğunu nasıl anlarım? Birde Navcity Türkiye Haritası bulunmuyor. Bunu nasıl yükleyebilir ve nerden temin edebilirim? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

levrek 21-02-2011 06:57

Merhaba deniz1a,
cihazınızın menü dilini Türkçe ye çevirmek için cihazınızı açtıktan sonra ekranda çıkan anahtar ikonuna tıklatın, sonra sırasıyla yine anahtar ikonu ve dil ikonu.Buradan sesli mesajları, klavye ayarlarını ve menü dil ayarlarını yapabilirsiniz.
Cihazla ilgi tüm yazılım ve ID nosu için ;
cihazınızı açtıktan sonra ekranda çıkan anahtar ikonuna tıklatın, sonra sırasıyla yine anahtar ikonu- sistem ikonu -alt barda ortada duran hakkında ikonuna basarsanız tüm bilgileri ekrana çağırmış olursunuz.
Harita yükleme işi için ya Garmin Türkiye sitesine üye olup oradan indirebilirsiniz ya da internette paylaşım yapan bazı sitelerden temin edebilirsiniz.Cihazı bilgisayara bağladıktan sonra yükleme işini gerçekleştirebilirsiniz.

bonovendo 06-03-2011 14:18

Merhaba nuvi 200 gps cihazına nasıl bluechart harita yükleyebilirim. bilgi verirmisiniz.

mersincorp 10-05-2011 10:38

Sevgili Erol abi,

Garmin 420s balık bulucu ve gps aldım ve internetten BlueChart G2 Vision Ege & Marmara denizi VEU015R 2010 UNLOCKED ve Original Haritalarını indirdim.

Kullanmadan önce bu konulardaki deneyim ve tecrübelerinden dolayı yardımcı olacağını düşünerek aklıma ilk sen geldin.

İnternetten indirmiş olduğum bu zipli dosyaları açtıktan sonra neler yapmalıyım, haritayı nasıl çalıştırabilirim? yardımcı olursan çok sevinirim.

Dört gözle bekliyorum.

Saat 15:59.