RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Düğümler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=56)
-   -   Kokar mevki'ine deniz ulaşımı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7405)

vatman 09-04-2010 21:34

Kokar mevki'ine deniz ulaşımı

arkadaşlar,herkese selam kokar'a deniz yoluyla demircili koyundan 3,80 bot ,9,9 jhonson motor ve üç kişi artı malzemelerle ne kadar zamanda gidebilirim bu konuda yardıma ihtiyacım var malumunuz kara yolu yok demek yalan olmaz arabayla birkez gittik üç gün araba sanayide kaldı şimdiden teşekkürler

levrek 09-04-2010 23:07

Sevgili vatman !
şayet hava düzgün ise ve mümkün olduğu kadar kuş uçuşu gider iseniz, takribi 55 dk. gibi Kokar ın girişine ulaşabilirsiniz.

galip&emel kültür 09-04-2010 23:16

Alıntı:

vatman tafarından gönderildi (Mesaj 80634)
arkadaşlar,herkese selam kokar'a deniz yoluyla demircili koyundan 3,80 bot ,9,9 jhonson motor ve üç kişi artı malzemelerle ne kadar zamanda gidebilirim bu konuda yardıma ihtiyacım var malumunuz kara yolu yok demek yalan olmaz arabayla birkez gittik üç gün araba sanayide kaldı şimdiden teşekkürler

Canım kardeşim iii gecer msjını görünce cevap yazma gereği duydum...Geçtiğimiz yıl ağustos ayında demirciliden yola koyulup sırtı yaparak kokar yolunu tuttuk.Altımızda fransız orjinal 3,90 zodiac botla 18 beygir motorla 1 saat yol aldıktan sonra kokara vardık..Geceyi kokar koyunda geçirdik
Hava raporlarına göre dönüş istikametimizde rüzgarı arkamıza alacaktık hava terse döndü....6,8 hava bizi karşıladı....ve zor anlarla karşı karşıya kaldık...Kıyı kıyı çıktığımız noktaya döndük dönüş 3,5 saat sürdü...şimdi karar senin yolun açık olsun umarım bizim gibi kokarın metini uyup eli boş dönmezsin karadan gitmeni tavsiye edrim...ŞİMDİDEN RASTGELE....

seyirsubayi 10-04-2010 20:30

arkadasım.... ben kokar koyuna 4.60 polyester 15 bg motorla 45 dk da gıdıyorum demırcılıden.. yalnız sana tavsıyem hava 3-5 ıken bıle kokara bot ıle gıdıp gelmeyı dusunme... kokar koyunun çıkısı berbat ruzgar alıyor.. cok zorda kalırsın.. zorda kalmanı ıstemen ... bu yuzden ltf dıkkatlı ol ben devamlı gıdıyorum bu yuzden tecrubeme guven dostum ..

vatman 11-04-2010 21:57

kokara deniz ulaşımı

değerli üstadlarım yardımlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim önerilerimizi mutlaka dikkate alacağım hepinize rastgelsin

muratbaykent 11-04-2010 22:01

4.60 alüminyum tekne ve 25 bg motorumla 30 dk içinde kokara girebiliyorum.Ama hava şartları orada çok farklı.2-4 üzeri bir havada denemeni tavsiye etmem.Ölü dalgaları oldukça iri çünki.Başıma geldiği için gayet iyi biliyorum.Dikkat!!!!!!!!

metin35 01-05-2010 22:55

üstadım arkadaşların verdiği bilgiler aynen doğrudur. yanında can yeleği olmasını tavsiye edebilirim. bahsi geçtiği kadar bol balık olan bi yer değil ancak daha iyi bi yer bilmediğimiz için şimdilik bizim en verimli yerimiz. riskleri göze alıp fırsat buldukça gidiyoruz. şimdiden yolunuz açık avınız bereketli olsun

asla35 08-05-2010 00:44

Alıntı:

galip&emel kültür tafarından gönderildi (Mesaj 80649)
Canım kardeşim iii gecer msjını görünce cevap yazma gereği duydum...Geçtiğimiz yıl ağustos ayında demirciliden yola koyulup sırtı yaparak kokar yolunu tuttuk.Altımızda fransız orjinal 3,90 zodiac botla 18 beygir motorla 1 saat yol aldıktan sonra kokara vardık..Geceyi kokar koyunda geçirdik
Hava raporlarına göre dönüş istikametimizde rüzgarı arkamıza alacaktık hava terse döndü....6,8 hava bizi karşıladı....ve zor anlarla karşı karşıya kaldık...Kıyı kıyı çıktığımız noktaya döndük dönüş 3,5 saat sürdü...şimdi karar senin yolun açık olsun umarım bizim gibi kokarın metini uyup eli boş dönmezsin karadan gitmeni tavsiye edrim...ŞİMDİDEN RASTGELE....

karadan gitmek te denizden gitmek kadar zahmetli ve araçlar içinde oldukça zararlı. çünkü yol çok bozuk
bende karadan gidip boş dönenlerdenim :D

brkknc 25-05-2010 21:39

hocam sitenin yeni üyelerindenim, 3 hafta önce bizde bir ümit gittik, büyük tekne ve fishfinder olmasına rağmen hezimet naçizane sana tavsiyem hiç boşa uğraşma vaktine emeğine yazık, ben daha Ildırı ve Dikili`nin bereketini başka yerde görmedim, diğer arkadaşların dalga ve rüzgar hakkındaki söylemleri çok doğru ayrıca çok derin bir bölge ortalama 55mt zaman zaman kıyıdan 30mt açıkta dip 75mt derinlik veriyor, rastgelsin..

Saat 03:31.