RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Takım Çeşitleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Kendi imalatım dökme kurşunlar (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=8024)

Doğan ÖZCAN 15-08-2010 18:05

Kendi imalatım dökme kurşunlar

Sevgili arkadaşlar;
Hurda kurşunlardan evde kendim kurşun yaptım... Paylaşmak istedim...işte resimler...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

Fatih AKDAĞ 15-08-2010 18:13

Düşünce güzel bence tebrik ediyorum sizi. Gramaj konusunda ayarlaması güç olabilir ama eski kurşunların değerlendirilmesi açısından yararlı. Tornacı gözüyle bakınca yapılabilir bir proje tekrar tebrikler..

Saygılarımla

Doğan ÖZCAN 15-08-2010 18:29

Alıntı:

ForzaBesiktas tafarından gönderildi (Mesaj 91539)
Düşünce güzel bence tebrik ediyorum sizi. Gramaj konusunda ayarlaması güç olabilir ama eski kurşunların değerlendirilmesi açısından yararlı. Tornacı gözüyle bakınca yapılabilir bir proje tekrar tebrikler..

Saygılarımla

Fatih kardeş kalıp özellik olarak uygun olduğu için göz kararı ile daha küçük dolayısıyla daha düşük gramajlara ulaşmak mümkün.... Daha küçüklerinden de döktüm biraz eksik doldurunca 25-30-40 gramlık kurşunlar elde edliebiliyor...deneme yanılmayla oldu küçük bir tartım var ...Tarttım :D:D:D ....sağlıkla kal

adolomorola 15-08-2010 19:48

Eline sağlık Doğan güzel bir çalışma olmuş desene bundan sonra kurşuna para yatırmayacagız...:D:D:D

Fatih AKDAĞ 15-08-2010 19:57

Tanıdığım bir balıkçı var o sağolsun kurşun açısından desteğini asla eksik etmiyor benden =)) bu fikir benim için çok cazip gELdi eritip istediğim formata sokabilirim onları tekrar tebrikler.

Saygılarımla

Taygun KOCABIYIK 15-08-2010 21:41

Doğan abi güzel çalışma ellerine sağlık, bende bu tip bir kalıp ile ilgili araştırma soruşturma yapmıştım fakat sonradan hevesim kaçtı hazır almak daha kolay geldi :)
Bu arada eminim sen konu hakkında bilgi sahibisindir fakat uyarı amacıyla konuya kurşunun erirken zehirli gaz salgıladığını mümkün olduğunca havadar yerde bu işin yapılması gerektiğini yazarsak iyi olur kanaatindeyim.

delvel 15-08-2010 21:46

doğan abi yakında seri imalata geçersin inşallah:D
ellerine emeğine sağlık abi, paylaşım için teşekkürler:)

Kamil ESEN 16-08-2010 02:13

Güzel ve pratik bir kalıp olmuş.Her aşama geçişinde havşa açabilirsen takılmaları biraz daha önleyebilirsin;)Eline sağlık..

Necati ARAT 16-08-2010 08:21

Doğanım ellerine sağlık kalıp tamam denemeler tamam sıra geldi hurda kurşun tedarikine ..
Onuda Yağızım halleder ..
Bir balık sonunda dalıp av bölgessini bir elden geçirse 2-3 kg kurşunumuz olur..:);)

turna 16-08-2010 10:43

Çok güzel çalışma olmuş ellerine sağlık. Rastgelsin.

Saat 19:02.