RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Balık kaçarsa,misina kırılırsa,yemi kaptırırsak.Hadi bakalım rastgele (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=488)

rüzgar2 22-12-2005 21:01

Balık kaçarsa,misina kırılırsa,yemi kaptırırsak.Hadi bakalım rastgele

1.Abi inanmıyorum lan balık en az 2-3 kilo vardı.Misinayı kopardı ya

Teknik Açıklama:
Böyle durumlarda misina çürük veya iyi bağlanmamıştır.Kaçan balığın avcıya ve genel balıkçı oranına göre hesabı1/10 dur.Yani 3 kilo balık orana göre 300 gr.dır.Bu olay her balıkçının başına gelir.
Taktik Açıklama:
Bu durumda balıkçı, arkadaşı tarafından teselli edilir ve olaya inanmış süsü verilir(Harbi abi o dalgalanma ney di ya)diyerek

2.Tüh lan balık misinayı kayaya taktıya ….En az 2 kliloydu

Teknik Açıklama:
Oltaya takılan balık misinayı alıp kayaya götürmüş ve kestirmiştir.Balıkçı misinaya zorlayınca kopar.Bu hala ispat edilememiş bir balıkçı eylemidir.Yazın bu olay dalan arkadaşlarımız tarafından gözlemlenecektir

Taktik Açıklama:
Balıkçı misinayı kıran arkadaşına;”ya sorma bilader bu olaya gıcık oluyorum” diyerek olayın başına geldiğini ve yalnız olmadığını sezdirir.

3.Yaaa bıktım bu kopezlerden.Yemimi bozuyorlar anasını satayım.(Yazar dip notu:Kusura bakma Selçuk amca)

Teknik açıklama:
Balıkçı yemi iyi takamamış veya acemidir.Herhangi bir balık gelir ve yemi kolayca alır.Bu suçta kopeze atılır.Rivayet; kopez tutulur ancak ağzı hassas olduğu için yırtılmıştır.Yani balıkçı balığı tutmuştur da kopezin ağzı yırtılmıştır…..

Taktik Açıklama:
Yemi yediren balıkçıya arkadaşı tarafından”ya sorma geçen bende bir çektim kopezin çenesi elime geldi”diyerek olaya inanma süsü verilir

Arkadaşlar devamı gelecek.Sizde de varsa bu olaylardan teknik ve taktik olarak olaya yaklaşırsanız bizde karşılaşınca yapmamız söylememiz gerekenleri biliriz.
Dikkat:Misinanın kırılması olayı bkz.A.Serkan SATI
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
The Original

HALDUN YALIMLI 23-12-2005 01:17

Harika

Sami ellerine sağlık çok keyiflendim okuyunca inan ki bunları yaşamayan ve bunların muhabbetini yapmayan balıkçı yoktur.Tekrar ellerine sağlık.SAYGILAR

balıkcı 23-12-2005 01:33

1 Eklenti(ler)
Aman arkadaşlar misinanızı öyle fazla sağlam tutmayın yoksa sizide resimdeki arkadaş gibi balık götürebilir.

levrek 23-12-2005 01:51

Selim, harika bir fotoğraf bu,kimin avcı,kimin av olduğu ortada,aman dikkat :D

rüzgar2 23-12-2005 02:38

Alıntı:

ACHILLES tafarından gönderildi
Sami ellerine sağlık çok keyiflendim okuyunca inan ki bunları yaşamayan ve bunların muhabbetini yapmayan balıkçı yoktur.Tekrar ellerine sağlık.SAYGILAR

Amaç keyiflendirmek olupta karşılığını alınca insanın hoşuna gidiyor

aserkansatı 23-12-2005 04:35

Külliyen yalandır diyemem ama cevabı da gelecek elbet...Biraz sabır... :ninja:

rüzgar2 23-12-2005 04:40

Alıntı:

aserkansatı tafarından gönderildi

:deli: :dans: :dans: :dans: Yok yok cevabını veremedin demi.... :dans: :dans: :dans: :deli:

rüzgar2 28-12-2005 17:31

Alıntı:

aserkansatı tafarından gönderildi

Bunu kabul etmen iyi oldu.Cevap yazmamın sebebide cevap yazmanı istememdir.Burada sana da cevap hakkının doğduğunu düşünüyorum.Konu gömülmesin....İlginç cevabının ne zaman ve nasıl geleceği merak konumdur.....

Taygun KOCABIYIK 29-12-2005 02:47

Olay şöyle gelişir olta atılır biraz beklenir ve güzel birşey geliyo denir. Ondan sonra allaaah balık kaçtı diyerek üzüntü yapar.
Teknik Açıklama
Bazı balıklar (ısparoz gibi) kafa ata ata geldiği için bazen lidaki mercan gibi trip yapabilir.
Yada 2li gopez geliyodur biri sağa biri sola çeker misinayı çekemez olursun.
Taktik Açıklama
Ben sana diyom hızlı çekme balığın ağzını yırttırırsın diye ama dinlemiyon denilerek üzülen arkadaşa bir darbede biz vururuz.

rüzgar2 29-12-2005 03:17

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Olay şöyle gelişir olta atılır biraz beklenir ve güzel birşey geliyo denir. Ondan sonra allaaah balık kaçtı diyerek üzüntü yapar.
Teknik Açıklama
Bazı balıklar (ısparoz gibi) kafa ata ata geldiği için bazen lidaki mercan gibi trip yapabilir.
Yada 2li gopez geliyodur biri sağa biri sola çeker misinayı çekemez olursun.
Taktik Açıklama
Ben sana diyom hızlı çekme balığın ağzını yırttırırsın diye ama dinlemiyon denilerek üzülen arkadaşa bir darbede biz vururuz.

Süper hafızama yazdım bu bilgiyide....Gördünmü bak forumun faydalarını...Artık heryerde bana balık var bu bilgilerle...
Alıntı:

üzülen arkadaşa bir darbede biz vururuz
Yalnız birde garibime darbe vurmasaydın...

Saat 15:07.