RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   4 iğneye 4 mercan Gelirmi...Gelir... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11966)

ferhat ataalp 12-10-2012 20:01

4 iğneye 4 mercan Gelirmi...Gelir...

Başarısız geçen (bize göre) Çeşme balık avımıza bir süre ara vermeye karar vermiştik(Tamer,Mustafa,Muharrem;Şevket ve ben).Olmadı kararımızı bozduk Çeşmeye Mercana gitmeye karar verdik.Hafta başı güzel diye karar verdiğimiz 11 Ekim perşembe günü hava biraz sertleşti.3 gibi görünsede hava 4-5 gibiydi.Sabah 06.00 da tekneye vardık kaptanımız hemen yol aldı.Israrla hava kötüde olsa he r zamanki yerimize gitmeye karar verdik.Sabahtan akıntınıyla çok fazla balık almasakta şahsım adına ben güzel iri mercanlar çektim.Balık her geçen ay her geçen yıl azaldığını hissetiyordu nerde o eski günler 70 80 parça mercanlar 99 parçara rekor günlerini özlemle anıyordukBu ara etrafımızda Çeşme dışından geldiği söylenen troller kol geziyordu.Öğlene kadar nasibimizi aldık fena geçmedi,Öğlenden sonra yerimizi değiştirdik.Hedef balık erkek mercandı.Başladık çekmeye erkek mercanlar çok iriydi arada karagöz kopez geliyordu.devamlı çekmeye başladık.Bir ara ben 4 iğnede 4 mercan görünce bayağı sevindim.Balığın kıt va nazlı olduğu günlerde 4 iğnede 4 mercan bana neşe verdi:).Akşama kadar herkes nasıbini aldı kişi başı 3-4 kilo balıkla günümüzü sonlandırdık.Eski bol bereketli meramız bile bize nazlı idi İnşallah ileride bu günlerimizi aramayız.Herkese bol bereketli avlar.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Anıl ÜNALAN 12-10-2012 20:21

Usta balıkçının hali başka :) boş yok :) bir dahaki sefere iğne sayılarını arttırman gerekiyor galiba abi :)
Tebrik ederim daha güzel avların yine seninle olmasını dilerim...
Rastgelsin...

ferhat ataalp 12-10-2012 21:08

Anıl tam Tamer le iğleleri artık 3 lümü yapalımı düşünürken beni kararımdan vazgeçirdi 4 lü iğneye devam iltifatın için teşekkür ederim....

Murat ÇAKMAKÇI 12-10-2012 21:16

Ferhat abi MAŞALLAH bereketliav olmuş
Afiyet olsun

ferhat ataalp 12-10-2012 21:47

Teşekkür ederim Murat kardeşim Biz amatör balıkçıların mutlu olması için Devletin gerekli tedbirleri acilen alması gerekli.

MAVİ FENER 13-10-2012 13:18

Saygıdeğer arkadaşım Ferhat;
Harikalar yaratmışsın, bende ;gerçektende olta sayınızı artırmanız gerekecek kanısındayım.....Teşekkürler...

soncet36 13-10-2012 13:42

tebrikler çok güzel balıklar. paylaşım için teşekkürler. en kötü avınız böyle olsun...

nadirsakoglu 14-10-2012 21:06

tebrikler abi çok güzel bir av olmuş daha iyileri ve irilerini allah nasıp etsin.

Saat 19:14.