RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=3)
-   -   arkadaşlar nerde hangi balık iyi çıkıyor yaşadığınız illerde mesela (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1530)

serkan arslan 14-08-2006 20:07

arkadaşlar nerde hangi balık iyi çıkıyor yaşadığınız illerde mesela

arkadaşlar ben sakaryalıyım sakarya nehrini duymuşunuzdur güzel yayın yatağı tavsiye ederimadapazarı mollaköy turna balığı cenneti 15-20 arası aturnalar var.Şimdilik bukadar devamını sizlerden bekliyorum herkeze tavsiye ederim hadi rasgele

Baracuda76 20-09-2006 13:29

15-20 arası turna derken Boylarından mı bahsediyorsun?

serkan arslan 20-09-2006 14:06

15 20kg arkadaşım cm olamaz herade

Baracuda76 21-09-2006 14:11

Mollaköy, merkezdeki mollaköy mü? Zannetmiyorum o kadar büyük balık kalsın. Sakaryalı balıkçılar bayağı iyi balıkçılar o kadar büyük balığı o kadar yakında bırakmazlar.

serkan arslan 21-09-2006 16:16

doğru ama

doğru söyledin ama olta nisina dayanmıyo o turnalara 3 5 sefer benim başıma geldi bir hafta kamp kurdum maximun 9 kilo daha büyükleri zor çok sağlam olta lazım aldığı gibi götürüyo yalanım varsa taş olayım

Baracuda76 27-09-2006 10:53

Serkan bu Turnalar Sakarya nehrinde değil mi? oralarda Sakarya nehri kirlenmiyor mu? Turna kirli su da nasıl bu kadar büyüyebiliyor.

serkan arslan 28-09-2006 18:40

sakarya nehrinin yanında 10 larca gölet var mollköy dedegim yar orası orayı kastettim sakarya nehrine kanal balantısı var turna nehirden kaçıp gölete giriyor suyuda temiz olduğu için göletten çıkmıyor ve ürüyor beklerim yolun düşerse beraber avlanınız zezonu gelsin hele

aserkansatı 17-04-2007 09:34

Alıntı:

Baracuda76 tafarından gönderildi
Serkan bu Turnalar Sakarya nehrinde değil mi? oralarda Sakarya nehri kirlenmiyor mu? Turna kirli su da nasıl bu kadar büyüyebiliyor.

Turnayı kirlilik falan etkilemiyor ne yazık ki Murat.Kazara girdiği bir sudan asla temizlenemeyecek kadar dirençli bir balıktır turna...

cevat2 17-04-2007 09:50

serkan,mollaköyün methini duyuyorum adanın neresinden gidiliyor bir tarif edermisin.iznikte sezon kapandı burada akbalık ve sazan çıkıyor.uluabatta da turna iyi açılışı orada yaptım.

iesencan 17-04-2007 14:38

Arkadaşlar Söz Turnadan Açılmışken

Ben şu anda Mardin İlinde Polis Memuru olarak görev yapıyorum.2006 yılı Temmuz ayında bu ile tayin oldum.Geçen sene yani 2006 Temmuz ayından önce Afyon İlinde görev yaparken, Afyona yaklaşık olarak 80 Km uzaklıkta bulunan Karamık Bataklığı denilen yerde Turna Avına gidiyordum.Arkadaşlarımdan aldığım bilgi kadarıyla şu anda hala burada avlanıyorlar.Ancak burada kıyıdan avlanmak imkansız gibi birşey, çünkü hertarafı sazlık olduğundan dolayı Göl kenarında bulunan Kayıkçılar yardımı ile göle girip avlanılıyor.Yakın bölgede olan arkadaşlara duyurulur, ben her gitmemde oradan iyi turna yakaladım.Boş dönmek imkansız gibi birşey.Gidecek arkadaşlara oradan kayıkçı ismi ve telefonunu veririm ve yardımcı olunur.Gidecek arkadaşlara duyurulur.Saygılar Rastgele:)

Saat 13:06.