RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Çapariler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=47)
-   -   Capari bağ-3 (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2462)

igmsva 25-01-2007 18:07

rauf abi ellerine sağlık teşekkür ederiz.

Rauf 22-02-2007 05:31

Capari bağ-3

Bu vidioda kurşun yeri hazırlamak ve bağladığımız capari iğnesini capari kösteğine nasıl bağlanıyor bunun acıklaması bulunuyor,ayrıca hazırlıyacağınız kurşun yeri ve iğne bedenin kösteğe bağlama şeklini ben diğer balık kösteklerimdede kullanırım.selamlar.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

aganta borina borinata 22-02-2007 08:02

rauf kaptan videoyu izleyemedim...ama sanırım sorun yok...youtube de bi yapılandırma var galiba...ilk fırsatta izleyeceğim...

eminim diğerleri kadar iyi bi anlatım olmuştur...ellerine sağlık...

rastgelsin...

Rauf 22-02-2007 11:19

Alıntı:

aganta borina borinata tafarından gönderildi
rauf kaptan videoyu izleyemedim...ama sanırım sorun yok...youtube de bi yapılandırma var galiba...ilk fırsatta izleyeceğim...

eminim diğerleri kadar iyi bi anlatım olmuştur...ellerine sağlık...

rastgelsin...

Doğan şimdi baktım sorunsuz gösteriyor sabah ta gösteriyordu.

katiti 22-02-2007 12:58

Rauf Abi eline sağlık, video açılıyor. Kurşun için ben de aynı şekilde kasa yaparak kullanıyorum...

Taygun KOCABIYIK 22-02-2007 14:32

Rauf kaptanım harika çalışma teşekkürler.

igmsva 22-02-2007 18:41

abi paylaşımın için teşekkürler:artist:

varior 24-02-2007 23:14

Rauf abi paylaşım için teşekkürler, kurşun konusunu merakla bekliyordum ne yalan söyleyim iyi oldu, o sonradan bağladığın küçük düğüm hiç aklıma gelmemişti doğrusu.. :) başka teknikler varsa bekliyorum.. senide yoruyoruz abi ama.. öğreneceğimiz çok şey var daha.. :)

turna 25-02-2007 18:47

Rauf bey ellerinize sağlık,güzel anlatım olmuş.Kurşun bağlama ile köstek bedenini ana bedene bağlamayı da ben aynı şekilde yapıyorum.Yalnız çapari bağlamasında ,gözden iki sefer dolamaya gerek yok,bir sefer yeterli,çapari ucuna da kör düğüm yapıp,köstek bedeni ile dolayıp tek düğüm kesinlikle açılmaz.
Kimsede kusura bakmasın pense ile misina sıkıştırılmasını kesinlikle kabul etmiyorum,bunun tek formülü düğümü tükürükle ıslatmaktır.Bunu başka sitelerde de defalarca tekrarladım,tükürüksüz düğüm düğüm degildir.Her zaman açılmaya mahkümdur.

aganta borina borinata 26-02-2007 06:46

Alıntı:

turna tafarından gönderildi
Rauf bey ellerinize sağlık,güzel anlatım olmuş.Kurşun bağlama ile köstek bedenini ana bedene bağlamayı da ben aynı şekilde yapıyorum.Yalnız çapari bağlamasında ,gözden iki sefer dolamaya gerek yok,bir sefer yeterli,çapari ucuna da kör düğüm yapıp,köstek bedeni ile dolayıp tek düğüm kesinlikle açılmaz.
Kimsede kusura bakmasın pense ile misina sıkıştırılmasını kesinlikle kabul etmiyorum,bunun tek formülü düğümü tükürükle ıslatmaktır.Bunu başka sitelerde de defalarca tekrarladım,tükürüksüz düğüm düğüm degildir.Her zaman açılmaya mahkümdur.

bence kesilecek olan kısımda pense yada benzeri bi alet kullanmanın bence sakıncası yok... ama kalıcı kısımların penseyle çekilmesi tabiki çok yanlış...rauf kaptan da dikkat ederseniz kesilecek bölümde alet kullanarak çekiyor... ben her düğümü ellimle sıkarım...misinaya tükürmem... 10 yaşından beri hiç bi balık yada takınak tarafından açılmadılar...

tabi köstekli takımlarda ben köstekleri bedene sonradan eklemiyorum... bağlarken köstekleri ve bedeni aynı anda çıkarıyorum... iğne yada çapariyi sonradan bağlıyorum...

rastgelsin...

Saat 13:22.