RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Karagöz tarlası bu olsa gerek.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10067)

ishak BALLICA 22-11-2011 07:40

Karagöz tarlası bu olsa gerek..

Sevgili dostlarım, dün akşam bilgisayar başında iken şöyle eski av videolarıma bakıyordum.:rolleyes:Hangi ayda nereye gitmişiz ve neler denk gelmiş baabında...:)

Geçen sene Aralık ayında yapmış olduğumuz bir tekne avı ile ilgili videoyu seyredince, dostlarım ile birlikte yaşamış olduğum o anlar aklıma geldi...
;)
Benim ''Yeter artık ya, reçel mi yapacağız'' :Pdiye hayıflanıp, zoraki son verdirdiğim bir av anısını sizler ile paylaşmak istiyorum.

Umarım, bu mesai günü içinde yüzünde ve yüreğinizde tatlı bir gülümse oluşması dieği ile...

Karagöz Tarlasına Düştük..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Sevgili dostlar, geçen hafta sonu o maceralı bol yağmurlu ve Sevgili Dostum Erdal bey haricinde bizler için oldukça bereketsiz geçen kıyı avından sonra hamlıktan tef gibi gerilmiş vaziyette :deli: Pazartesi günü işe başladık..

Kıyı avının henüz yorgunluğu tam geçmeden Salı günü Sevgili Erdal bey işyerime ziyarete geldi...Ve hadi balığa kaçalım dedi...Hoppala...Yahu daha dün değil evvelki gün kaçmadık mı dediysem de dinletemedim...Sizin anlıyacağınız resmen yine gaza geldim [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]ve teklifini kabul ederek Tahir Bey'in de katılımı ile 3 kafadar kış gelmeden ve soğuklar bastırmadan bir kez daha Tekne avı yapalım dedik..:)

Bu av maceramız sabah gün ağarmadan başladı...Yem olarak tercihimiz ağırlıklı olarak sülünez ve benim geçen avdan kalan kalamar halkaları vs oldu...İğne tercihini herkez kullandığı yem türüne göre seçerken takımlar klasik en altta kurşunun yer aldığı 3 köstekli ve altı hırsız diye tabir edilen iğneli takımlar oldu...

Av mekanına vardığımızda hava olduıkça yatık idi ve orada bizden önce gelmiş olan ve 4 kişinin avlandığı bir tekneye ip atarak onların arkalarına bağlanmayı rica ettik.. Onlarda sağolsunlar bizi kırmayarak kabul ettiler ve başladık oltaları yemleyip nasibimizi aramaya...

Oltalara gelen balıklar hep karagöz idi...Ve günün ağarması ile birlikte orada bulunan arkadaşlara rastgele diyerek veda ettik ve kafamıza göre başka bir mekana doğru yönledindik..

Vardığımız bir kaç yerde istediğimiz neticeyi alamadık..O yüzden bir kaç kez yer değiştimek zorunda kaldık.

Fakat vardığımız en son yerde istediğimiz vuruşları almaya başlayınca ; işte bu defa oldu galiba dedik...Ve birer birer karagözler başladı livarımıza girmeye...

Bu avda oltalarımıza gelen karagözlerin ebatları ve boylarının hiç küçülmemesi bizleri oldukça memnun etti...Sanırım saat 10 sıraları gibi benim kamışa denk gelen oldukça kallavi misafir bizleri bayağı bir heyecanladırdı...:oha:Zira mutad vaziyette yapılan karagöz avı sırasında hiç beklenmedik bir anda tarifi mümkün olmayan ve yaşanması gereken bir vuruş almış ve aksilik bu ya kalamara ayarı yeteri kadar açık olmayan bir kamış ile bu balığı almaya çalıştım...:)

Olmayınca da başladım bu defa elim ile kamışdan denize inen ip/örgü misinayı el ile çekmeye...:rolleyes:Haaa, bu arada arkadaşlara da yahu biriniz video çekimi yapsın biriniz de şu ip misinayı karıştırmadan kamışa geri sarsın diye bağırdığımı hatırlıyorum...:p
Sağolsun hemen yanımda bulunanErdal bey o anlarda ne yapacağını şaşırmış vaziyyette ilk önce kamışı tekne tabanından alıp ip misinayı sarmaya çalışırken bir yandan da söyle ne yapayım..Video çekimi mi yapayım..Kamışı mı sarayım dediğini hatırlıyorum...

Balığı oltaya vurduğu derinlikten kaldırmış ve başlamıştım yukarı doğru ağır ağır çekmeye...Kah külçe gibi geliyor...Kah aniden fren yaparak başlıyordu kafa atmaya...Bu sırada Erdal Bey in ''elinden az az sal zorladığı zaman'...''Kalama vere vere çek dediğini duyuyorum''...Ama o anda içinde bulunduğum ruh halinden nutku tutulmuş vaziyette geliyor...Geliyor...Üstünde hala geliyor dediğimi hatılıyorum...

Balık yüzeye yaklaştığını hissettinden olsa gerek kendini kasması ve aşağıya doğru kafa atması esnasında ip misina adeta elime oturuyordu..

Sözün özü yaklaşık 10-15 dakikalık bir can pazarı neticesi benim trofe o sert karşı koymalardan sonra ip misinayı kopartamadığından olsa gerek, 0,40 lik yeni sıfır takımı fırdöndüden kopartarak bizlere yüzünü dahi göstermeden tekrar ait olduğu 45-50 metre derinliklere döndü gitti..Siz gayri düşünün bendeki dövünmeyi...[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Keşke kamışı bırakıp elimle çekeceğime kamışın kalamasını açıp da o şekilde mücadele etseydim...Eee, nasip değilmiş demekten ve bundan da bir ders çıkartmaktan başka yapacak yok artık...;)

Bizler mutlu mesut karagöz avına devam ederken bir arada bulunan mekana bir kaç çupra da girdi herhalde...Bunlardan ben ve Sevgili Tahir Bey birer adet alarak mutluluğumuza mutluluk katmış olduk...:)

Öğleye doğru bir ara yemek molası verdik...[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]Mola bitimi tekrar oltalamaya başlayınca günün ilk okkalı balığı bana denk geldi...Sağolsun Sevgili Erdal Beyin de yardımı ile bu defa bu nasibimi tekneye almaya başardık...Gelen güzeller güzeli bir Sivri burun karagöz idi...Kiloya yakın veya biraz daha fazla olduğunu düşümüyorum..Ama onu elimize sağ salim aldığımızda sizler düşünün bizlerdeki sevinç nidalarını...

Ve av bitimine yakın, Sevgili Erdal Bey e denk gelen oldukça kallavi ve benim Sivri burun Karagöz ile boyda/posta yarışacak olan Al Yanaklı/Kalın dudaklı Çupra sevgili arkadaşımna bayağı ter döktürdü...:pAllaha şükür sağ salim onu da tekneye almayı başarabildik.

Sözün özü bizlerin gönüllerimizce av yaptığımız ağız tadında dostluk ve neşe içinde geçen bir anısı daha yaşamış olduk...[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]Çok daha bereketlisinin siz dostlara denk gelmesi dileği ile rastgele...

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

cngerol 22-11-2011 08:01

şimdi anlaşıldı denizde neden balık olmadığı. abi deyim yerindeyse denizi kurutmuşsunuz geçen sene....

tüm ekibi tebrik ediyorum. güzel bir av olmuş

TUĞYAN 22-11-2011 08:04

Ishak abi güzel paylaşım eline sağlık gerçekten karagöz tarlası gibi olmuş

ustam18 22-11-2011 08:10

Tebrikler ishak kardeş.bende bazen geriye döner çektiğim resim ve videoları izlerim.o anlara geri dönmek inan çok güzel olmakta.her geçen gün balık daha azalmakta yakalaması daha zor olmakta.Resim ve raporu bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Avlarınız bereketli olsun Rastgele.

pendikli balıkçı 22-11-2011 08:54

Çok iyi bir av olmuş .Paylaşımda çok güzel.

ishak BALLICA 22-11-2011 09:35

Alıntı:

cngerol tafarından gönderildi (Mesaj 116556)
şimdi anlaşıldı denizde neden balık olmadığı. abi deyim yerindeyse denizi kurutmuşsunuz geçen sene....

tüm ekibi tebrik ediyorum. güzel bir av olmuş

Alıntı:

TUĞYAN tafarından gönderildi (Mesaj 116557)
Ishak abi güzel paylaşım eline sağlık gerçekten karagöz tarlası gibi olmuş

Alıntı:

ustam18 tafarından gönderildi (Mesaj 116558)
Tebrikler ishak kardeş.bende bazen geriye döner çektiğim resim ve videoları izlerim.o anlara geri dönmek inan çok güzel olmakta.her geçen gün balık daha azalmakta yakalaması daha zor olmakta.Resim ve raporu bizlerle paylaştığın için teşekkürler. Avlarınız bereketli olsun Rastgele.

Alıntı:

pendikli balıkçı tafarından gönderildi (Mesaj 116559)
Çok iyi bir av olmuş .Paylaşımda çok güzel.

Sevgili dostlar, hani eskiler derler ya...Tadı, damağımda kaldı diye...Bahse konu av anısı ahanda tam bu tarzda olmuştu...Tüm gece buyunce ve sabahın erken saatlerinde bile yüzünü göstermeyn balık, sanırım saat 09,00 gibi mi ne, selam vermişti...

Ama ne selam verme..Sanki rüyada idik...Takım iniyor ve saniyeler içinde doluyordu. Bizlere ise, kamışın ucunu suyun yüzeyine öptüre öptüre sarmak kalıyordu.:P

Balık o gün dalga dalga hep verdi durdu.Ve aramızda ekip arkadaşlarımız ile azıcık mızı çıksa dahi, saat 14,00 gibi ava son verdik.

Onlar yahu adama hayatta kaç defa bu tarzda av gelir deseler dahi, ben ise yeter yahu ''Reçel mi kaynatacağız'' deyip avı sonlandırmıştım.

Mesela aynı ekipden dün yine telefon geldi...ve onlar şu dakikalarda bahse konu meradalar...Ben mesaide olduğum için kaçamak yapıp onlara katılamadım.Mevsim ve hava şartları aşağı yukarı aynıya denk geldiği halde, 2 kırıntı l balıktan başka tık yok diyorlar...:'(

Yani bu işler tamamen nasip...Denizdeki balığa tava kurulmazmış..:P

Anıl ÜNALAN 22-11-2011 10:20

Tebrikle İshak abicim o gün balık sizi sevmiş :)
Daha güzellerinin yine seninle olmasını dilerim güzel abicim.
Paylaşım için çok ama çok teşekkürler :)

Taygun KOCABIYIK 22-11-2011 10:22

Vay vay vay İshak abim harika bir av olmuş balık çekmekten "yorulmak" bu olsa gerek :)

Bu arada dikkat ettimde karagözleri çekerkende seviniyorsun İshak abicim ama çuprayı eline alınca yüzünde güller açıyor :)

ishak BALLICA 22-11-2011 13:58

Alıntı:

Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi (Mesaj 116566)
Tebrikle İshak abicim o gün balık sizi sevmiş :)
Daha güzellerinin yine seninle olmasını dilerim güzel abicim.
Paylaşım için çok ama çok teşekkürler :)

Anıl kaptan ım, yorumun için teşekkürler..daha bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgele..;)
Alıntı:

Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi (Mesaj 116568)
Vay vay vay İshak abim harika bir av olmuş balık çekmekten "yorulmak" bu olsa gerek :)

Bu arada dikkat ettimde karagözleri çekerkende seviniyorsun İshak abicim ama çuprayı eline alınca yüzünde güller açıyor :)

Sevgili Tago'm, konu ''Al yanaklı/Kalın dudaklı yarim '' , yani nam ı değer çupra olunca akan sular duruyor biliyorsun...:P

İlker ASLAN 22-11-2011 14:45

Süper bir av olmuş tebrik ederim ishak bey

Saat 03:25.