RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Hüsran dolu boş dönülen bir av hikayesi (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11454)

hakeden 12-06-2012 09:34

Hüsran dolu boş dönülen bir av hikayesi

Herkese bol balıklı iyi günler. Bu benim ilk ve son av raporum. Senelik iznimde Gebze 'ye geldim ve olta takımımıda yanıma aldım. İstanbul boğazında güzel bir av günü geçirmek için. Gebze de balıkçı birinin Eskihisarı önermesi üzerine oraya gittim. Ama gitmez olaydım. Kimse yanlış anlamasın ama ben bu kadar bencil balık avı yapan bir grup görmedim. İzmir de muhabbet olur boş dönsem de güzel zaman geçirirdim. 2 tane istavri ti de en son yanımda av yapan biriyle tartışarak denize atmam sonucu av hikayemi bitirdim. Bunda sonra balık avlamayı bırakıyoruym çünkü ben bu işi beceremiyorum. Dalga konusu oldum. Yine bu siteye girip forumu okuyacağım ama balık heyacanı bende bitti. Herkese bu güne kadar verdiği bilgilerden ve yaptığınız muhabbetlerden dolayı teşekkür ederim. Bol avlı günler sizlerin olsun. Rasgelsin. Saygı ve sevgilerimle.

Murat ÇAKMAKÇI 12-06-2012 10:24

Kendini ceza verir gibi hissettim baılk olayı ,illa balık tutacam diye balığa gidilmez ben çok boş döndüm ,haftanın yorgunluğunu atmak önemli olan temiz hava almak ,sitrez atmak.Ha bunları yaparkende can yakmamaya çalış... canlı yem kullanma mesela,boru kurdu, sülünez gb. ... Tuttuğun balıklarıda yenmiyecek gibise tekrar suya bırak.Bir gün beraber gideriz;)

soncet36 12-06-2012 10:50

kötü bir av geçirmişsin öncelikle geçmiş olsun. balık tutmak yada tutamamak bence zaten sorun değil. geçen hafta sonu bornova /altındağdan yola çıktım karaburuna kadar gittim. karadan olta atmak için üstelik. yer bilmem iz bilmem attım oltayı 3 seferde de takıldı bıraktım takımı. zaten takım yapmasını da bilmem , hazır takımlarla bu kadar oluyor sonuçta bende acemiyim. ama haftaya nereye gitsem diye düşünüyorum. buradan arkadaşlar gel gidelim diyorlar ama benim kendime güvenim yok. gelip te rezil olmakta var deyip , kendi kendime takılıyorum. sana da aynı şeyi tavsiye ederim. bu eğlence mi dersin tutku mu dersin her ne ise çıkmaz akıldan.
hadi şimdi rast gelsin...

hakeden 12-06-2012 11:19

Valla abiler benimde amacım stres atmak da eve boş dönünce 3.5 yaşındaki oğlum bile baba biz bunu beceremiyoruz demeye başladı :) Bende artık haklısın oğlum diyorum:)

Tekniker İbrahim 12-06-2012 12:04

Fuat Kardeşim öncelikle canın sağ olsun.Her şeyin hayırlısı.Ben çok boş döndüm.Kaç kamış makine parçaladım.Hatta yaklaşık 8-10 yıldır elime kamışa uzatmamıştım.Bu yıl Dostlarım ahan da kofanalar ,vay şöyle iri istavritler derken... ben kendimi kar yağarken köprüde buldum.Sonrasında benim delikanlı ile önce gündüz istavrite gece lüfere.Hatta istavrit tutarken kendi klasmanımızın dışındakileri (boy vs) denize geri iade ederken adamlarla kavga ettik.Sen balık tutmaya gelmedin mi? -eee geldim; ama biz hakikaten balık tutmaya geldik -ne yani biz balık tutmuyor muyuz. onları sen atma bana ver ...gibi.Dert etme tek sorunun bu olsun,beş parmağın beşi bir değil ki.
Şimdi delikanlı ile balıkta,baba oğul sohbetleri yapıyoruz (13 yaş,bide 6 yaşında var ).Küçük balıkları salmasını,önemini ilk önce kendine saygılı olmasını öğretmeye çalışıyorum.Hatta Lüfer avında çok vuruş aldı,aldık ama sabırla tasma atmasını öğretmeye çalıştım.20-25 adet tutacağımıza 3-4 adet tuttuk.Hatta limit altları attık, biraz kızdı ama anladı,soğuk havada kim kızmaz ki.Akşam 6 gece neredeyse 2 oldu.Sonra eve yürüyerek (ev yakında değil) olayın kritiğini yaparak dönmek.Bi süre sonra yürüyerek ısınınca atla taksiye doğru eve.
Ama ben son rapor olayını yakında senin şenlendireceğine eminim.Bu sevda başka çünkü.
Tüm Dostlarımıza,Üstatlarımıza Büyük Küçük herkese Saygı ve Sevgilerimle.

ustam18 12-06-2012 13:40

Fuat kardeşim her gittiğinde eve 5 kilo balıkla gelsen ne olacakki?kendi adıma çoğu zaman evde balık var diye yakaladığım balıkları çokkkk sakıverdim.buzdolabında balık yokkende oltama bir tane gelmeyince de "Ya nasip" deyip çok eli boş döndüm.400 km yol yapıpta bir kızartımlık balıkla döndüğümde oldu.""ben bu işi et için değil zevk için yapıyorum"" diyebiliyormusun ne mutlu sana.Balığa gittiğinde kafanı suya boşalt,stres at,balık yakalanmıyorsa bile (tatlı su için söylüyorum) kurbağaların seranatını dinle martıların sesini dinle.
Çokta kafana takma" olursa olur suyu olmazsa hamur suyu" de geç.
Avların bereketli olsun Rastgele.

Bursa_Erkan 12-06-2012 14:48

Kardeş ben de acemiyim yaklaşık 3 - 4 ay dır gidiyorum Senelerdır balığa giden tecrübeli abılerımle beraber birşeyler öğrenmek için.

İnanmassın ama sadece vuruş aldım 1 - 2 defada büyük balık geldi çekerken beden güm.takım gümledi.Kurşun her gittiğimde taktırdım çok malzeme parası verdım...
Ama hiç senin gibi düşünmedim.
Ben haftanın stresını yorgunlugunu atmak için gidiyorum.
Denizin kokusunu ortamını seviyorum.Dinlendiriyo herşeyden uzaklaştırıyo bence.

sakkucuk 12-06-2012 20:47

Fuat kardeşim, balıktan boş dönülmekle balıktan vazgeçilseydi benim oltayı elime hiç almamam lazımdı. Değil çocukların, iş arkadaşlarımın, Hatay'ın diline düştüm neredeyse. Takma kafana. Bir müddet sonra kıpırdanmalar başlar yine diye tahmin ediyorum.

hakeden 12-06-2012 22:23

Herkese düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Yarın inşallah istanbuyl boğazına atacam oltamı. İnşallah güzel bir av raporu sunarım ve bu içimdeki karamsarlık gider.

Murat ÇAKMAKÇI 12-06-2012 22:43

Alıntı:

hakeden tafarından gönderildi (Mesaj 124350)
Herkese düşünceleriniz için teşekkür ediyorum. Yarın inşallah istanbuyl boğazına atacam oltamı. İnşallah güzel bir av raporu sunarım ve bu içimdeki karamsarlık gider.

İŞALLAH fuat kardeş :helal:

Saat 21:09.