RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Yavru Golden Retriever arıyorum... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2171)

ykmk 04-01-2007 16:55

Yavru Golden Retriever arıyorum...

Merhaba abilerim ve kardeşlerim.Bir tane Golden yavrusu almak istiyorum.Fakat fiyat pahalılığından alamıyorum...DAha önce dişi bir alman kurdu baktım.Fakat o zamanlar 10 yaşındaydım.Çok isteyerek aldığım köpeği 2 yaşında olduğunda bakamadığımdan dolayı vermek zorundaydım.Bir sürü aşısını yaptırtmıştım.Onu çok seviyordum.Ama onu sevmek sadece yemek verip aşısını yaptırmak değildi.Onu dolaştıramıyordum ve çok büyümüştü.Boyumu geçiyordu.Ve babam, üzülerek te olsa onu verdi.Buna birlikte karar verdik.Hatta ben teklif ettim.
Ama şimdi büyüdüm.16 yaşındayım ve bilinçli bir öğrenciyim.Tek kardeşim ve çoğu zaman yalnız kalıyorum.Bana çok iyi dost olabilecek bir golden arıyorum.Neden golden derseniz çünkü planlarım uzun vadeli.10. sınıf öğrencisiyim.Ve 2-3 sene sonra bir üniversite kazanırsam ev tutup orada yaşarım diye golden arıyorum.Golden ev hayatına çok uygun bir köpek.Çoktandır onları araştırıyorum.Ve artık yeterli bilgim var.Ve son aşama ona sahip olmam.Bana yardım ederseniz sevinirim.Bildiğiniz gibi sıkı da bir balık tutkunuyum.Onunla balığa da gideriz.İyi yüzücü oldukları için isterse yüzer.Arkadaşımın babası avcı.Onunla ava da gideriz.Kırklarelinde çok geniş yeşillik bir alan var.Her gün 1-2 saatimiz orada geçer.Şimdiden çok seviniyorum.Hayali bile yetiyor.Balıkta yalnız kalmayacağım en önemlisi de bu.
Safkan olmasını istiyorum.Bu çok önemli.Ve de erkek olursa çok iyi olur.Ama olmazsa da farketmez.150 milyon verebilirim.O da biriktirdiğim param.Bana yardımlarınızı bekliyorum.Uygun bir ''Golden Rotriever'' bulursanız bana söyleyin.3 aylığa kadar olur.Parasız vermek isteyenler çok makbule girer.Ona çok iyi bakacağıma inanabilirsiniz.Size kendimi çok yakın hissettiğim için bunu yazdım.Bazılarınız ne alakası var bu sitede diyebilir ama bu benim için çok önemli.

Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden çok teşekkürler.:)

ykmk 04-01-2007 17:43

Çok sevimli ve dost canlısılar...

5 Eklenti(ler)
Birkaç fotoraf yollayım.İnternetten buldum...

Uzm.Dr.Rastgele 04-01-2007 18:45

Abisi, samimi içten yazını 1994 doğumlu oğlum ile okuduk.Ve birde bizlerle paylaştığın resimlere de bakınca resmen bilgisayarın içine girip o küçük ''yavru köpekleri '' alıp sevesimiz geldi.Fakat apartman ortamında oturduğumuz için malesef evimize köpek alamıyoruz.:'(
İnşallah bir gün bahçeli bir evimiz olursa ilk yapacağımız hemen bir yavru köpek almak olacak.:dans:
Umarım en yakın zamanda isteğine kavuşursun....:D

varior 04-01-2007 19:51

Yunuscan resimler çok güzel, paylaşımın için saol.. Keşke elimizde imkan olsada sana bu yavrulardan bir tane hediye edebilsek, ama etrafımda kimsede görmedim.. Yinede bakacağım, bu konuda birkaç hasta arkadaşım var.. :)

ykmk 04-01-2007 20:18

Alıntı:

varior tafarından gönderildi
Yunuscan resimler çok güzel, paylaşımın için saol.. Keşke elimizde imkan olsada sana bu yavrulardan bir tane hediye edebilsek, ama etrafımda kimsede görmedim.. Yinede bakacağım, bu konuda birkaç hasta arkadaşım var.. :)

Sağol savaş abi.Çok makbule geçer vallahi.Küt burunlu golden rotriiever dersen bilirler mutlaka...

ykmk 04-01-2007 20:20

Alıntı:

Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Abisi, samimi içten yazını 1994 doğumlu oğlum ile okuduk.Ve birde bizlerle paylaştığın resimlere de bakınca resmen bilgisayarın içine girip o küçük ''yavru köpekleri '' alıp sevesimiz geldi.Fakat apartman ortamında oturduğumuz için malesef evimize köpek alamıyoruz.:'(
İnşallah bir gün bahçeli bir evimiz olursa ilk yapacağımız hemen bir yavru köpek almak olacak.:dans:
Umarım en yakın zamanda isteğine kavuşursun....:D

O kardeşime bu köpeklerden tavsiye ederim.Ama bahçe şart.Bizim var.Yoksa annem evde bakmama izin vermez.Abi,kardeşimle hemen hemen aynı kaderi paylaşıyorum.Diliyorum ki ikimiz de köpek sahibi oluruz...
Saygı ve sevgilerle...

aganta borina borinata 05-01-2007 09:45

yunuscan... bi aralar bende aramıştım bu köpekten... aslında barınaklarda bu köpeklerden bulunabiliyor...bi bakmanı tavsiye ederim..ben ararken istanbul ve ankarada bulmuştum bi kaç tane...ama malum gidip gelmek sorun oluyor...belki memleketinde denk gelebilir yada yakınlarda bi yerde...

bu köpek oldukça sevimli bi köpektir ve çok cana yakındır...aslında bu köpekten çok küçük yavrular aramanın çok fazla önemi yok... yaşamının her döneminde eğitime ve samimiyete yatkın hayvanlardır...ancak tabi eski sahibine çok bağlanmışsa bu sorun olabilir...neden özellikle golden aradığını bilmiyorum fakat onun yapısına sahip başka köpeklerde bulman mümkün...

umarım aradığını bulursun...

rastgelsin...

ykmk 05-01-2007 17:22

Alıntı:

aganta borina borinata tafarından gönderildi
yunuscan... bi aralar bende aramıştım bu köpekten... aslında barınaklarda bu köpeklerden bulunabiliyor...bi bakmanı tavsiye ederim..ben ararken istanbul ve ankarada bulmuştum bi kaç tane...ama malum gidip gelmek sorun oluyor...belki memleketinde denk gelebilir yada yakınlarda bi yerde...

bu köpek oldukça sevimli bi köpektir ve çok cana yakındır...aslında bu köpekten çok küçük yavrular aramanın çok fazla önemi yok... yaşamının her döneminde eğitime ve samimiyete yatkın hayvanlardır...ancak tabi eski sahibine çok bağlanmışsa bu sorun olabilir...neden özellikle golden aradığını bilmiyorum fakat onun yapısına sahip başka köpeklerde bulman mümkün...

umarım aradığını bulursun...

rastgelsin...

Abi onun yapısına uygun,onun fiziğinde ancak bir tek tür daha var.O da labrador rotriever.Ama labradorlar çok ama çok hareketli oluyor.Golden da hareketli ama labrador kadar değil.Çok hareketli olmasını özellikle istiyorum.Çünkü cafemizin bahçesinde bakacağıma,yazın bazen orada kalabilir.İnsanların üzerine atlamasını istemem.

turna 05-01-2007 19:21

Arkadaşlar bu konu site amacının dışında,lütfen bu tip konulara yasak koyalım derim.

ykmk 05-01-2007 20:52

Dikkat!!!

Alıntı:

turna tafarından gönderildi
Arkadaşlar bu konu site amacının dışında,lütfen bu tip konulara yasak koyalım derim.

Mehmet amca fikrine saygı duyarım ama şunu da bilmeni isterim burası sadece balık avının tartışıldığı bir yer değil,her tür konunun paylaşıldığı bir yerdir.Bu sitenin amacı bilgi paylaşımı ve bu paylaşımın açtığı yolda yeni dostlar edinmektir.En azından ben bunu gördüm.Ve ayrıca şunu belirtmeden geçemeyeceğim.Burası tartışma,sohbet ve haberler bölümü. Lütfen biraz daha dikkatli olalım bence.Katı kurallara yer olmamalı.ben buradakileri abim olarak gördüğüm için bunu paylaştım.Yinede bir kusurumuz olduysa affola...:dikkat: :dikkat: :dikkat:

Saat 18:51.