RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   kuşadası,bodrum,akbük,gümüldür,ayvalık raporları (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2482)

cevat2 25-02-2007 18:41

kuşadası,bodrum,akbük,gümüldür,ayvalık raporları

merhaba arkadaşlar.geçtiğimiz salı günü cenaze için gittiğim izmirden son görevimizi yaptıktan sonra akrabalarımızın kuşadası davutlardaki yazlığına gittim.akşam oltalarımı sahilden salladım.yem olarak kuşadasından donmuş mamun ve karides aldım.yarım saat geçmeden 4 oltamada çok sık vuruşlar almaya başladım.fakat mamunu ilk defa kullandığımdan takmasını beceremediğim için her seferinde yem kaptırdım.karidese geçtim.hemen bir mırmır aldım.kendikendimede balığın merkezine düştüm diye planlar yapmaya başladım fakat çok yorgun olduğum için sabah suyu için erken yattım sabah 6da oltalar denizdeydi 11 ekadar tık yok k.adasına tekne için gittim 120 ytl den aşağı yok vazgeçtim ertesi gün muvaffak abinin bahsettiği gümüldür balıkçı barınağına gittim hüsran ertesi gün bodruma 18 senedir gitmiyorum bir denemede güvercinlik koyu boş bu sene trolcülerden dolayı koylara balık girmiyor diyen üzüntülü amatörler ertesi gün akbük balık diye yanıyorum km.ler umrumda değil biraz sondaj fransız tatil köyü önüne gittim harika bir yer yine yem canlı mamun vuruş çok yem yok beceremedim yanımda gümüldürden aldığım sülünezler ile saplı adaya geçtim sülünez ataratmaz lidaki birdaha kabası sabahtan beri boşuna uğraşmışım bilmeyenler için güzel yer hava kararınca balık kesti anlayamadımertesi gün dönüş yolu yine kafayı bozup ıldır balıklıova ama hava berbat verelini ayvalık muhakkak güzel av yapmam lazım hava daha berbat akşam orada bir umutla eski bir arkadaşımda kaldım donmuş ahtapot karides işi yapıyor moralimi sıfırladı bu aralar balık yok dedi bugünde hava düzelmeyince evin yolunu tuttum size tüm ege kıyılarından balıksız bir rapor kalın sağlıcakla....

varior 25-02-2007 20:10

Sağlık olsun Cevat abi, başka ava inşallah..

eşref sürek 25-02-2007 20:16

kısmet değilmiş bayağı bir gezmişsin temiz hava iyot yanına kar kalmış rastgele

Uzm.Dr.Rastgele 26-02-2007 06:47

Cevat'ın daha iyisi inşallah başka bir sefere.......:D

aganta borina borinata 26-02-2007 07:17

güvercinlik te iki yıl kadar önce hatrı sayılır bi kaç levrek almıştım...kalamar kullanmıştım yem olarak...

ishak abinin dediği gibi fena değil aslında bu zamana göre...ama çok yol gitmişsiniz... bi dahaki sefere umarım istediğiniz gibi olur...

rastgelsin...

mufi 26-02-2007 07:47

Cevat kardeş ben o levreklerden sonra başka bir gün aynı yerden (gümüldür)saat 16 dan sonra su sakinken/hava durmuş iken su üstü 5/6 tane kefal aldım.orada en iyi yöntem kefal için su üstü..
(levrek için ise gece kalmak gerekiyormuş...artık sardalya+mamun ne bulursan kullanacaksın))

giritli 26-02-2007 09:02

Cevat abicim helal olsun devri alem ege yapmışsın vallaha...balık olmasada en azından egenin envayi çeşit havasını solumuşsun ya o da yeterde artar bile...kısmetse ben de 3-4 mart gibi ayvalık cunda da olucam...oralarda tavsiye edebileceğin yer ve yem çeşidi varsa giderken ona göre tedarikli gitmiş olurum...

katiti 26-02-2007 09:06

Cevat Abi Onur'a katılıyorum, bu kadar yer gezip deniz havası solumak bile iyi gelmiştir. Ayrıca bu mevsimde iki üç parça kaba lidaki falan almışsın, daha ne olsun :)...

cevat2 26-02-2007 14:07

onur belki o tarihte bende orada olabilirim yem yanına al oradanda karides alırsın taze yer cundanın denize bakan arka tarafları yani adaya gelirken sağ tarafın ve köprü altı balık yapıyormuş ben havadan dolayı deneyemedim ama arkadaşım oralı ve tecrübeli kısmet buluşabilirsek teknede ayarlayacağım

cevat2 26-02-2007 14:10

onur çapari almayı unutma kolyos uskumru sardalya için tekne olursa boş yok tabiki hava iyi olursa

Saat 13:11.