RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   turna denemesi (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2736)

cevat2 08-04-2007 22:20

turna denemesi

arkadaşlar,son deniz avı boş geçince ben yine biraz tatlısuya ağırlık vereyim dedim.boşuna yaptığım km.lerin yorgunluğunu atmadan bana 105 km.uzaklıktaki izmit çayırköy göletinde yapılacak,kocaeli amatör balıkçılık derneğinin turna yarışmasına gitmeye karar verdim. 10 seneyi aşkındırda turnaya gitmemiştim.sabah gözüm yemediği için erken çıkmadım ancak yarışmanın bitişine yetiştim.hava güzel,organizasyonda güzeldi.ben oğlumla bir kenara yerleşip ona aldığım yeni 10-30 neraus alba 2.40 kamışı ve pasha 30 kalibrelik makinayı deneme fırsatı buldum.atçek için ikiside iyi ,suni balıklarla bayağı çalıştık ama balık azdı tüm yarışma boyuncada 5 adet turna yakalandı.güzel bir havada enazından gölette balık olduğunu bilerek avlanmaya çalıştık ama boş geçti 60-70 oltacıda benim olduğum zaman içinde balık alamadı.dernek başkanı ve görevli arkadaşlar ile tanışıp balık muhabbetimizi ve meralar hakkında bilgilerimizi paylaşım yaptık.dönünce turnaya ait bayağı bir mera çalışması yapıp, suni yem sipariş ettim uzun zamandır gitmediğim bu av boş geçmesine rağmen yinede çok keyifliydi.ishak abiden kıyıcılar için iyi haber gelmeden denize biraz ara...ama hafta içi istanbula gidip çapari yapacağım istavritler büyümüş,bari nefisimizi körleyelim.

aganta borina borinata 09-04-2007 07:20

umarım daha sonraki denemeleriniz iyi sonuşlar verir...

rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK 09-04-2007 08:21

Cevat abi balık olmasada yarışma havasını bizimde solumamız için keşke 1-2 foto çekseydin.

discus 09-04-2007 19:55

cevat abi en azından iyi bir gün geçirmişsin..devamının bereketli olması dileğiyle..saygılar

balıkcı 09-04-2007 21:08

Turna için daha erken cevat,bence turna avı mayısın birine kadar yasaklanmalı,havyarını dökemeyen turnalarada şans verilmeli böylece,ayrıca fazlada zevk vermez balık yumurta dökme nedeni ile bitkin ve mücadelesi az olur...

giritli 10-04-2007 09:32

Cevat abicim oğlanla yaptığınız bu minik organizasyona bayılıyorum vallaha...İnşallah birgün bize nasip olur...

katiti 10-04-2007 09:46

Abi sen de balığa gittik deme, kır gezisi yaptık diye anlat ;) :D.

Ben bundan sonra balıksız döndüğümde öyle yapacağım :D :D :D...

turna 11-04-2007 21:03

Selim söylediklerine aynen katılıyorum.çok haklısın.

cevat2 11-04-2007 21:14

bu hafta uluabat gölüne gideceğim biraz bilgi topladım,20 gün evvel suların alçalması ile binlerce havyarlı balık bölge değiştiremediğinden ,etraftaki köylüler hepsini ağlarla yakalamışlar.

balıkcı 11-04-2007 21:58

Alıntı:

cevat2 tafarından gönderildi
bu hafta uluabat gölüne gideceğim biraz bilgi topladım,20 gün evvel suların alçalması ile binlerce havyarlı balık bölge değiştiremediğinden ,etraftaki köylüler hepsini ağlarla yakalamışlar.

Çok güzel yakındada kurbağ toplarlar ağları ile,laf aramızda kurbağ bacağıda nefis olurmuş öyle derler fıransızlar,cevat sen köylüleri görürsen söyle bari yakında balığa fıransız kalacaklarını...

Saat 02:21.