RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tanışma (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=16)
-   -   yeni üye ve soru (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2822)

mehmet 16-04-2007 16:34

slm arkadaşlar benim matrix 37 sonarım var ama bununla denizin dibini anlamak oldukca zor yardımcı olabileçek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.şu taşları bir görebilsem..

igmsva 16-04-2007 16:42

aramıza hoş geldiniz. imza ayarlarınızı düzenlerseniz. size hitapta güçlük çekmeyiz. sanırım sorunuza bilgi sahibi ustalarımız en kısa sürede cevap verecekledir.

discus 16-04-2007 17:16

aramıza hoşgeldiniz kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle...

giritli 16-04-2007 17:22

Hoşgeldiniz...rastgelsin...

Rauf 16-04-2007 19:05

[quote=mehmet]slm arkadaşlar benim matrix 37 sonarım var ama bununla denizin dibini anlamak oldukca zor yardımcı olabileçek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.şu taşları bir görebilsem..[/QU

Mehmet hoş geldin bu marka sonarı hic duymamıştım buradan tarif etmek gercekten cok zor.

amatör balıkçı 16-04-2007 19:37

Aramıza hoşgeldin Mehmet,matrix 37 Humminbird' ün ürettiği serilerden biri,ben kullanmadım ben Garmın 250 kullanıyorum ancak bildiğim kadarıyla hemen hemen bütün fishfinder ların çalışma sistemi birbirine benzer menülere girerek gerekli manuel ayarları yapıcaksınız ve o şekilde çalıştıracaksınız ,bu şekilde uzaktan yardım edebilmemiz çok zor durumu yakından görmek gerek ama yakın çevrenizde kullanan biri varsa size mutlaka yardımcı olabilir.

aganta borina borinata 17-04-2007 07:44

hoşgeldiniz...

rastgelsin...

mufi 17-04-2007 10:43

Alıntı:

mehmet tafarından gönderildi
slm arkadaşlar benim matrix 37 sonarım var ama bununla denizin dibini anlamak oldukca zor yardımcı olabileçek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.şu taşları bir görebilsem..

mehmet merhaba hoşgeldin kendini tanıtan bilgileride tamamlayıver.
senin soruna gelince diger arkadaşımızında dediği gibi hepsinin prensibi aynıdır bende amerikan eagle pro supra diye eski bir model kullanmıştım derinlik 100m idi
buradaki ayarları sen kendin yapacaksın uzaktan anlatmak zor.
sana yaraıyacak olan şey ler
derinlikleri metre cinsinden / balık görüntüsünü boy cinsinden/tarama hızını yavaş yaparsın/ birde balıgın cinsine göre hangi seviyede ne var zaten onu sen bileceksin.
zaman içinde kolaylık sağlar..

katiti 17-04-2007 12:19

Aramıza hoşgeldiniz, sanırım bu konuda Erol Abi bir yorum getirebilir. Benim naçizane gördüğüm birkaç balık bulucuda zemindeki siyah bölgelerin yoğunluğu arttıkça taş olduğunu anlıyordunuz.

Aradaki farkları görmek adına zeminin taş olduğunu bildiğiniz bölgelerde ve taş olmadığını bildiğiniz bölgelerde gezerek değişimi anlama alıştırmaları yapabilirsiniz sanırım...

mehmet 17-04-2007 14:21

Arkadaşlar matrix 37 sonar hakkında yardımcı olabilecek kimse varmı.bir türlü taşlık alanı bulamıyorum .

Saat 16:39.