RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Örende sahil balıkçılığı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3260)

Aziz Azizoğlu 26-06-2007 15:45

Örende sahil balıkçılığı

Herkeze selamlar
15Temuz gibi Örende olacağım inşallah ;

Örende yemli kıyı balıkçılığı yapmış arkadaşların tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.
Özellikle Mırmır avcılığı
Yem nereden temin edilir, hangi saatlerde hangi mevkiler güzel av yapar, ne tür takımlar iyi çalışır vs......

Şimdiden herkeze teşekkürler
Bursa'dan selamlar

gıracemi 27-06-2007 09:04

benim bi fikrim yok ama olan arkadaşlar seri bi şekilde yardımcı olurlar eminim..rastgelsin MIRMIR TERBİYECİSİ abi :D...

ishak BALLICA 27-06-2007 09:24

Aziz kardeşim sana iyi tatiller ve başarılı avlar dilerim..

canakkale 27-06-2007 09:51

iyi tatiller ve güzel muhabbetli ve bereketli avlar dilerim rastgelsin.

Lethe 27-06-2007 10:09

aziz abi, balıkesir-ören'den bahsediyorsun değil mi?orada hiç avlanmadım ama tatil için 3-5 kere bulundum.güzel bir kumsalı var.bence mırmır için kum ve derinlik ideal oralarda.kıyıdan itibaren hafifçe derinleşmeye başlıyor.bir de boru kurdu&mamun oldumuydu hiç affetmezsin artık ;)ama yemci nerede vardır,onu bilmiyorum..şimdiden iyi tatiller ve rastgele.. :)

mufi 27-06-2007 11:11

Alıntı:

Lethe tafarından gönderildi
aziz abi, balıkesir-ören'den bahsediyorsun değil mi?orada hiç avlanmadım ama tatil için 3-5 kere bulundum.güzel bir kumsalı var.bence mırmır için kum ve derinlik ideal oralarda.kıyıdan itibaren hafifçe derinleşmeye başlıyor.bir de boru kurdu&mamun oldumuydu hiç affetmezsin artık ;)ama yemci nerede vardır,onu bilmiyorum..şimdiden iyi tatiller ve rastgele.. :)

Aziz cim Ulaş gayet net anlatmış.sen takım/teşkilatı yanına al ilk gün elin cebinde yada elinde soguk meşrubat kafanda şapka şöyle bir sahilleri gez ilk gezin sabah erken olsun..2.turlaman 18:00 gibi ve sonrası olsun
hem sıcaklardan koru kendini hemde balık saatleri millet ne yapıyor.. yemi nereden alıyor. ögrenir. 2/3 günlerde balıgını tutmaya başlarsın. en saglıklısı bu .iyi tatiller
bence..mesela balık haneye git ..
teknelerin arasında dolaş..oranın kokusunu al
akşam salaş bir yerde balık ekmek ye..
güneşin batışına dal git..
ekmeği ısırırken mutlaka ufuk çizgisinde olsun gözün.
bul orada bir ihtiyar balıkçı git yanına ..
otur sandalın kenarına onunla sohbet et...
gir dünyasına...
balık tutamasanda bunlar yetecektir sana..

ismail çakır 27-06-2007 12:50

muvaffak bey demişki.....

bence..mesela balık haneye git ..
teknelerin arasında dolaş..oranın kokusunu al
akşam salaş bir yerde balık ekmek ye..
güneşin batışına dal git..
ekmeği ısırırken mutlaka ufuk çizgisinde olsun gözün.
bul orada bir ihtiyar balıkçı git yanına ..
otur sandalın kenarına onunla sohbet et...
gir dünyasına...
balık tutamasanda bunlar yetecektir sana..

ben de...:helal: :helal: :helal:

Taygun KOCABIYIK 27-06-2007 18:04

Sitemize üye olan Süleyman Özdoğru abimiz (kayıp aranıyor ilanı çıkarttık haber alamıyoruz kendisinden) o bölgede avlanıyordu fotoğraflar bölümünde iri boyda sargoslar, levrek, çupra gibi balıklar vardı. O takım olarak dip kıbrısı kullanıyordu diye biliyorum yem sardalya ve daha önceden tuzlanmış yağı kaybettirilmiş gazete kağıdına sarılıp dolapta beklemiş şekilde kullanıyordu. O yazıları bulup link vereyim ben en iyisi.

mufi 27-06-2007 18:06

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Sitemize üye olan Süleyman Özdoğru abimiz (kayıp aranıyor ilanı çıkarttık haber alamıyoruz kendisinden) o bölgede avlanıyordu fotoğraflar bölümünde iri boyda sargoslar, levrek, çupra gibi balıklar vardı. O takım olarak dip kıbrısı kullanıyordu diye biliyorum yem sardalya ve daha önceden tuzlanmış yağı kaybettirilmiş gazete kağıdına sarılıp dolapta beklemiş şekilde kullanıyordu. O yazıları bulup link vereyim ben en iyisi.

Evet zaten bu güzel insan Süleymanı bulsan ona diyecek iki lafım var..
tabii önce yanaklarından öpecem..:D

Taygun KOCABIYIK 27-06-2007 18:07

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Çandarlı örene yakın mı bilmiyorum ama şimdi hatırladım çandarlıda mamun bulunuyordu. ama çıkartan ve satan kim onu Serkan Karınca (Discus) biliyor konuyu okuyunca yanıtlar sanırım.

Saat 00:13.