RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   22.07.2007 zeytinbeli.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3376)

varior 23-07-2007 15:37

22.07.2007 zeytinbeli..

Merhaba Arkadaşlar, cumartesi yine iş çıkışı ver elini Zeytinbeli çadır.. Akşam yaklaşık 2-3 saat olta attım ama tık demedi sanırım yemler biraz eskimişti.. (kurutulmuş tuzlanmış karides vardı) neyse işinde verdiği yorgunlukla Adana sıcağından temiz serin bir ortama gelince insanın uykusu geliyor :D gittim yattım.. Sabah kalkıp sıcak sıkma ve çay ile denize karşı kahvaltıyı yaptım, biraz denize girip serinledim, saat 10:00 da okeye başladık al takke ver külah oyun bitti, biraz şekerleme yapıp kalktım saat 12:30 gibi aldım elime rat'ı çıktım kayalıklara, bir sağa bir sola habire at-çek yapıyorum ne balık kovalıyor ne balık görebiliyorum, ama ben yılmadım kolum ağrıyana kadar at-çeke devam edeceğim dedim, tam karşıma doğru tüy takımını attım ve yavaş yavaş çekerken tam 1 metre kala 2 tane İspendek taaak diye takıma yapıştı.. Makineyi zorlamaya başladılar ama ben heycanlanmadan kaçar korkusuyla iğneden çıkarmayıp ikisinide yüzdüre yüzdüre sahile çıkarttım.. :D ikisi bir arada yakalanan İspendeklerin resmi aşağıdadır..

Hava sıcak olduğundan kayalıklara tekrar çıkmadım, öğle yemeğini yiyip tekrar okeye başladık havanın serinlemesini bekliyorum zaman geçirecek bişey lazım :D derken saat 17:00 gibi tekrar kayalıklara çıktım yaklaşık 20 dakika at çek yaptım birşey yok daha sonra 25-30 adetlik bir ispendek grubunun kayalıklara doğru geldiğini farkettim aman Allahım o ne manzara üstüne atlayacam nerdeyse, heycanlanmadım desem yalan olur.. hemen takımı grubun geldiği yönün üstüne doğru at-çek yapmaya başladım, tak vuruyor bırakıyor atıyorum çekerken 7-8 tane ispendek arkadan kovalıyor 1 metre kala bırakıyor ama ben delleniyorum.. :x bi daha bidaha derken bir tane yakaladım ve yanımdaki arkadaşa verdim sahile götürdü, o gittiğinde bir daha yakaladım ama fazla kıpraşıp iğdeneden çıktı, at çeke devam ettim o kadar balığın içinden vuruyor atlıyor takip ediyor ama ben yakalayamıyorum.. Derken grup dağıldı sanırım kovalamaca hengame bitti at-çek et-çek bişey yok, bu arada yoruldum ve kayalıklardan aşağı indim, son kalan takatımla da 3 parti voleybol oynayıp, denize girip yemeğe gittim.. :D bir hafta sonu da böyle geçti..

bunlar ikisi birara,

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

buda ikindi güzeli..

mufi 23-07-2007 16:49

Savaş maşallah tebrikler .. afiyet olsun.. şu takımların da resmini çekip koyarsan arkadaşlarda tecrübe kazansın...
şansın daim olsun..

''Kobraya siz yılanada deseniz, lordum da deseniz yine sizi ısırır''
Afrika atasözü

ismail çakır 23-07-2007 17:13

savaş eline. koluna ve emeğine sağlık..güzel ispendekler.. tatilde iyi gidiyor..

kturkol 23-07-2007 17:18

savaş maşallah ellerine sağlık. pekde güzelmişler. afiyet bal şeker olsun.

discus 23-07-2007 22:27

savaş çok iyi bir anlatım olmuş balıklarda harika gayet keyif verice ve heyecanlı bir gün yaşamışın belli.tebrikler

varior 23-07-2007 22:36

Alıntı:

ismail çakır tafarından gönderildi
savaş eline. koluna ve emeğine sağlık..güzel ispendekler.. tatilde iyi gidiyor..

Evet İsmail abi Allah'a şükür bu yıl hafta sonları dahil güzel geçiyor.. Keşke senin yakaladığın gibi kiloluk levreklerden bi tane denk gelsede o heyecanıda yaşabilsek.. Çok asil bir balık bence..

hagi 24-07-2007 14:14

Savaş abi eline koluna sağlık güzel bi av olmuş afiyet olsun...

ADNAN 24-07-2007 17:52

Savaş kardeşim helal olsun 2 si bir arada ohhh daha ne ister değil mi ? ama arkadan kovaladık ça sen izledikçe iyi heycan yaşamışsın allah içine sindirsin... sevgi ve saygılarımla.

ykmk 25-07-2007 00:01

Ellerine sağlık savaş abi.derya kuzucukları süper görünüyor.Bi de takımdan biraz daha bahsetsen tam süper olacak...
Saygılarla.Rastgelsin.

Rauf 25-07-2007 05:32

Savaş arkadaşım güzel bir tatil geciriyorsun arkadaş ortamı ve balık tebrikler mufi ustamın dediği gibi bende merak ettim takımları selamlar rastgelsin.

Saat 06:57.