RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Palamut için ne yapmalıyız ?? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3502)

günay07 14-08-2007 16:14

Palamut için ne yapmalıyız ??

Arkadaşlar Ya dedim Şey tüh ahtopat pipet değil palamutu çeken daha başka bişeyler var mıuı bilginiz :confused:

kordelya 14-08-2007 16:57

Alıntı:

günay07 tafarından gönderildi
Arkadaşlar Ya dedim Şey tüh ahtopat pipet değil palamutu çeken daha başka bişeyler var mıuı bilginiz :confused:

Kıyıdan avlanmak için, bedene bağlı atçek şamandırası (şeffaf bullrog) ucunda 1,5 kulaçtan sonra 5cm yaldızlı veya beyaz silikon. Antalya Konyaaltında iş yapıyor bu düzenek. Ama sabah erken saatlerde denizi gözlemleyip plajı taramak gerekiyor.

Taygun KOCABIYIK 14-08-2007 18:48

Hasan yazılarında çok imla hatası yapıyorsun anlamak için 2-3 kez okumak gerekiyor biraz daha özenli yazarsan daha rahat okuma şansımız olur :) ;)
Silikon tavsiye edilmiş bende rapala tavsiye ediyorum palamutun bölgede beslendiği balıkların benzeri iş yapar diye düşünüyorum.

kordelya 15-08-2007 07:56

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
...
Silikon tavsiye edilmiş bende rapala tavsiye ediyorum palamutun bölgede beslendiği balıkların benzeri iş yapar diye düşünüyorum.

Eğer av tekneden olacaksa kesinlikle katılıyorum (kaşıkla da tutanlar çok), ancak Antalya'da kıyıdan atarken palamutların daha ziyade küçükleri geldiğinden ya küçük rapala veya silikon verimli oluyor.

BLACK SHARK 15-08-2007 09:29

Alıntı:

günay07 tafarından gönderildi

Selam Hasancigim ..
su göndermis oldugum linke tiklarsan Palamut avi hakkinda her bilgiye ulasa bilirsin ... diger arkadaslarin vermis oldugu bilgilerde harika , artik sana rastgelsin , resimlerinle bekleriz.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

oguzkurt 22-08-2007 22:54

Ben genellikle silikon ragotlardan kullanıyorum kırmızı sarı ve yesil favori renklerim.

emre97 23-08-2007 11:39

abı valla silikon gerekir:D :D :D :) rastgelsin

reprezant 23-08-2007 16:14

benim bildiğim kadarıyla bölgeden bölgeye denizden denize değişiyor balığı avlama yöntemleri. karadenizde martı tüyünden başka birşey işe yaramıyor.

GevrekLevrek:) 30-08-2007 13:07

Hasan, palamut için bir arkadaşımızında dediği gibi en geçerli ve etkili yöntem martı tüyü ile yapılmış çaparidir. Tabii, bu malzemeyi yapılmıs olarak muhtelif mağazalardan almak mümkün. Yada, yine tekneden olmak koşuluyla, 2 numara kaşık, yada sahte balık kullanabilirsin. Karadenizde balığın bol oldugu zamanlarda capari kullanırken çok dikkatli olmanı tavsiye ederim. 30 lu, 40 lı yada daha büyük çapari kullanıyorsan ve bu kancaların hepsinin aynı anda torikle doldugunu düşünürsen ne demek istedigimi anlamıssındır. Eger bu olayda yeni isen yanına eldiven almanı ve dikkatli olmanı tavsiye ederim. Bir kac sene evvel yine Şile'de torikler bir balıkçıyı böyle denize çekti adam nerdeyse gidiyordu! Haydi rastgele!

freediver 31-08-2007 00:48

Palamut beyaz rengi cok sever......
Beyaz tüy ya da lolipop cubuklari vasitasiyla cok rahatlikla palamut yakaliya bilirsin... hatta su an akdenizde palamut ve lambukanin
tam mevsimi... teknede sirti cekersen yakalayacagin palamutlarin 700-800 g. den asagi olmaz.....

selamlar

Saat 19:17.