RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   03.02.2008 (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4406)

Anıl ÜNALAN 03-02-2008 09:55

03.02.2008

Sabahın erken saatlerinde yola çıkmamıza rahmen bi yerde yaptığımız rötarla 9.00 da denide olabildik limandan bazı kişiler kanaldan hem uskumru aldığını hemde dipte çupra ebatlarında ısparozun olduğunu söledi , bizde çıktık gittik kanal suyuna ben ısparozla pek ilgilenmeyi sevmediğim için hemen bi koldan zokayı uskumruya bi koldanda dibe kalamara çalıştım biraz geçtikten sonra bir kalamar aldım gerçekten çok iyiydi tahminim 350 gr civarı felandır biraz ilerledikten sonra babam eyvah dedi deli bi uskumru geliyo bende hemen heyecanla uskumru takımıma vuruş beklemeye başladım çünki teknede biri uskumru yakaladığı zaman diğer oltalarada vuruş olur ve o kişilerde balık alır bekledim ama nafile aşşağıdaki balık uskumru değilmiş kocaman bi tirsiymiş tirside ne tirsi be :) biraz geçtikten sonra bi kaç iri ısparoz alındı amcam ve babam tarafından bu arada bende yine iri sayılabilicek bi kalamar aldım baktık bu merada olcak gibi değil pita feneri civarındaki bi kaç meramızda kalamara akış yaptık bi kaç tane de o şekilde kalamar aldıktan sonra dedik akşama yemeklik balık çıksın çıkalım pita taşına çapalıyalım çıktık attık çapamızı kerterize de tam oturttum tekneyi ama nafile aşşağıda tık bile yoktu ne kalamar vuruş yapıyordu ne başka bişey bi yarım saatlik sessizlikten sonra amcam iyi seviyede sayılabilicek bi mercanla buluşturdu bizi ondan sonrada bi kaç ısparoz derken karınlarımız acıkmaya başladı yanımızda nevale getirmeyi unuttuğumuz içinde çıktık limana eğlenceli bir av oldu 2 kg kadar kalamar yakalamışım onlarıda satıp cep harçlığımı çıkarttım..

Not: Fotoları pc ye kendi telefonumdan atamadığım için bi arkadaşa verdim ondan aldığım da atıcağım..(bugün akşamüzerine doğru atılmış olur..)

Saygılarımla..

paşalı 03-02-2008 10:14

Anıl yapmışsın yine yapacağını.Kalamarları almışsın harçlığıda çıkarmışsın oh gel keyfim gel tebrikler.

Anıl ÜNALAN 03-02-2008 10:28

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bunlarda fotoğraflarımız. Isparozlar izmaritleri resime dahil etmeyi sevmem onlarda fotoğraf çekimi esnasında livarda kuzu kuzu yatmaktadır :)

Saygılarımla..

Anıl ÜNALAN 03-02-2008 10:57

Alıntı:

paşalı tafarından gönderildi (Mesaj 47576)
Anıl yapmışsın yine yapacağını.Kalamarları almışsın harçlığıda çıkarmışsın oh gel keyfim gel tebrikler.

Teşekkür ederim turgay abi.Napalım öğrencilik işte yeri gelince denizden çıkartmak gerekiyor harçlığı..

Michelangelo 03-02-2008 11:06

Kalamarlardan kaç para aldın anıl abi
Ben cepte değil tavasa severım balığı:D

Michelangelo 03-02-2008 11:09

Alıntı:

DzzY tafarından gönderildi (Mesaj 47582)
Teşekkür ederim turgay abi.Napalım öğrencilik işte yeri gelince denizden çıkartmak gerekiyor harçlığı..

ya biz ne yapalım sen izmirdesinde harçlığıını denizden çıkartıyorsun biz ankarada onuda yapamyıoz parasız pulsuz gezioz :deli:

paşalı 03-02-2008 16:19

Alıntı:

DzzY tafarından gönderildi (Mesaj 47582)

Aferin anıl ailene ve babana n kadar az yük olursan ailen açısından okadar iyidir.Biz ebeveyinler siz evlatlarımızı tabiki en iyi şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz.Ama bunda sizlerinde katkısı unutmayınki çok büyüktür.Tekrar tebrik ederim.:helal:

nevzat 03-02-2008 17:36

Anılım,kardeşimm kalamarlar harika tebrik ederim ,her ne kadar gönlünce bir av olmamışsada stres atma ,o macera ortamını yaşama açısından güzel bir gün geçirdiğine inanıyorum.

ADNAN 03-02-2008 19:24

Hadi yine iyisin ;) çorbayı çıkarmışsın....

Anıl ÜNALAN 03-02-2008 20:23

Alıntı:

ADNAN tafarından gönderildi (Mesaj 47602)
Hadi yine iyisin ;) çorbayı çıkarmışsın....

Eeee napalım abi yemeye kalksam kolestrol yapıyo bende bu yaşta bile en azından 3-5 kuruş elime harçlık geçti bu şekilde..

Saat 03:18.