RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   bagajda makineyi nasil tasirim (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5008)

elmexicano 09-07-2008 02:23

bagajda makineyi nasil tasirim

merhabalar

danismak istedigim bir konu var. su an yurt disindayim ve kendime son model bir shimano aldim.

ancak tereddut ettigim bir nokta var. acaba bu makineyi ucak icerisinde alirlar mi yoksa bagaja mi vermeliyim.

daha once boyle bir tecrubesi olanlardan yardim rica ederim. sonra yazik olur makineye.

simdiden tesekkurler

Ahmet Can

hasanova 09-07-2008 07:04

Alıntı:

elmexicano tafarından gönderildi (Mesaj 53849)
merhabalar

danismak istedigim bir konu var. su an yurt disindayim ve kendime son model bir shimano aldim.

ancak tereddut ettigim bir nokta var. acaba bu makineyi ucak icerisinde alirlar mi yoksa bagaja mi vermeliyim.

daha once boyle bir tecrubesi olanlardan yardim rica ederim. sonra yazik olur makineye.

simdiden tesekkurler

Ahmet Can

Selamlar Ahmet, daha önce uçakla makine taşımadım ancak genelde yurt dışı geçişlerde çantada ki metal aksamlı cihazlara oldukça fazla dikkat ediyorlar. Benim sana tavsiyem; gümrük giriş ve çıkışlarında çok zaman kaybetmemen için makinanı bagajın ile taşıman. Hoş bagajını da açtırıp bakmak isteyebilirler o ayrı konu.

walras 09-07-2008 09:18

ben makineyi yanında taşı derim. çünkü bagaja verdiğim çanta ve içindekiler uçak seyahatlerinde her zaman hasar görmüştür. nakil esnasında hiç de kibar davranmıyorlar. ben rahatlıkla açıp gösterebileceğin, senin korumanda olan bir çantada taşımanı tavsiye ederim.makinenin x-ray cihazlarından problemsiz geçeceğini düşünüyorum

elmexicano 09-07-2008 09:37

alper abi

ben de senin gibi dusunuyorum. ancak italya uzerinden aktarma yapacagim. ve uzun bir yolculuk olacak.

ucaga binerken de arama yapiyorlar. korkum makineye el koymalari. ya da havaalaninda gorevlilere danisirim. olmaz derlerse bagaja veririz el mahkum.

baska tavsiyeleriniz de olursa cok sevinirim.

ahmet can

levrek 09-07-2008 09:52

Selam Ahmet,
böyle bir tecrübeyi yaşadığım için,uçakların kırılacak ve hassas eşyalar için ayırmış oldukları extra bir bagaj kısımları vardır,kamışı teslim ederken bunu belirtirsen kamış indiğinde sağ salim elinde olur ,sevgilerimle

elmexicano 09-07-2008 10:03

tesekkur ederim erol abi

bu islem icin ayri bir para aliniyor mu acaba.
bir de italya uzerinden aktarma yapacagim. aktarma isleminde de esyalar ozel bagaja mi konuyor acaba. bu konularda da bilgi sahibi iseniz cok sevinirim.

sevgiler

ahmet can

xnode 09-07-2008 10:25

Valizin benim kullandığım dışı korumalı olanlardansa bir sorun olacağını sanmıyorum. Ben birçok mekanik eşyayı bu şekilde yurtdışında getirdim. En ufak bir sorun olmadı.

levrek 09-07-2008 10:32

Alıntı:

elmexicano tafarından gönderildi (Mesaj 53862)
tesekkur ederim erol abi

bu islem icin ayri bir para aliniyor mu acaba.
bir de italya uzerinden aktarma yapacagim. aktarma isleminde de esyalar ozel bagaja mi konuyor acaba. bu konularda da bilgi sahibi iseniz cok sevinirim.

sevgiler

ahmet can

Hayır Ahmet,extra bir ücret alınmıyor.

hasanova 09-07-2008 11:56

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 53859)
Selam Ahmet,
böyle bir tecrübeyi yaşadığım için,uçakların kırılacak ve hassas eşyalar için ayırmış oldukları extra bir bagaj kısımları vardır,kamışı teslim ederken bunu belirtirsen kamış indiğinde sağ salim elinde olur ,sevgilerimle

Evet Erol abinin dediğini okuyunca benimde aklıma geldi, bir keresinde Fransa'dan şarap getireyim demiştim, kara kara kırılmadan nasıl gelir diye düşünürken uçaklarda böyle kırılgan eşyalar için bir bölüm olduğunu öğrendik, kutunun üzerine kırılgan yazıp bagaj teslim ederken belirttik. Türkiye'de bagajlarımız beklerken bir türlü şaraplar gelmedi bayağı merak ettik, dedik ya heralde bagaj görevlileri açıp içmeye başladı şarapları ya da kırdılar döktüler utanıp getiremiyorlar :deli: Tam şikayete gidicekken bir adam geldi almış eline bizim kutuyu kırılmasın diye çok yavaş ve aheste taşıyarak getirdi. Şaşırdık kaldık bu kadar özen göstermelerine :D

Saat 02:38.