RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tabiatı ve Canlıları Koruma (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Trole hayır !!!! (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5213)

gerence 26-09-2008 21:51

Trole hayır !!!!

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu cinayete son verilmeli..!
Lütfen siz de destek verin..!

http://www.trolehayir.com/

Unutmayın; küçük yoksa, büyükte olmayacaktır..!!!

lineerman 26-09-2008 22:04

bu çok doğru ama meraktan soruyorum o insanlar nasıl geçinecek? sonuçta ciddi bir sektör? yanliş anlaşılmasın fikrinizi destekliyorum.

MUSTAFAAK 26-09-2008 22:44

çok doğru bir tesbit trole hayir

gerence 28-09-2008 18:50

Arkadaşlar;
Trole hayır kampanyası için ,[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adresine girip imza verin ki; TBMM de işlem görebilmesi için yeterli imza olan bir dilekçe haline gelebilsin... Sadece bir kaç dakikanızı alacak bir işlem..!

walras 28-09-2008 19:09

Alıntı:

lineerman tafarından gönderildi (Mesaj 55764)
bu çok doğru ama meraktan soruyorum o insanlar nasıl geçinecek? sonuçta ciddi bir sektör? yanliş anlaşılmasın fikrinizi destekliyorum.

istihdam mı? çevre mi?
işte bütün mesele bu...sistem istihdamdan, ben çevreden yanayım.

gerence 28-09-2008 21:43

İleride geçinemeyecekler

Alıntı:

Serdar kardeşim;
Şimdilik bu trolden geçiniyor görünenler çok yakın bir gelecekte hiç geçinemeyecekler!!!:( Bir süre sonra yaptıkları katliamdan dolayı onların da torbaları boş çıkacak !!!
ne yazık ki ekonomi kötüye gidince ; insanoğlu, özellikle ülkemizde doğaya saldırıyor:( Kömür alamıyorsa; ağaç kesiyor, balık tutmak için her türlü gaddar methodları deniyor :( Atıklarından ucuz kurtulmak için denize,akarsulara döküyor:( Çevreyi kirletiyor, ısınmak için lastik bile yakıyor:( bu örnekleri çoğaltmak mümkün:(

xnode 29-09-2008 00:36

Alıntı:

trolle balık avlamak dışında onlarca ağ kullanım yöntemi var. trol'ü bulan ve ilk kullanan japonlardır, ancak 10 yıldır japonya'da trol avcılığı yasak. sebebi malum.

sizlere çok ciddi ve bilimsel bir bilgi vermek istiyorum. bu yüzyıl (2000-2099) denizlerde su ürünlerinin avlanılabileceği son yüzyıl olacak. ve 2099 yılına kadar denizler birer suni balık yetiştirme merası haline gelecek. yani 2099'dan sonra artık deniz balığı değil, denizde yetiştirilen kültür balığı yiyeceğiz. bilginize.

trol denizlerimizi kurutuyor. en başta da trolle avlananların ekmeğini yok ediyor. trolle avlananlar, bundan 3 sene sonra trolle avlayacak balık bulamadıklarında ne yapacaklar ?

gerence 29-09-2008 22:03

Görmem mümkün değil

Alıntı:

xnode tafarından gönderildi (Mesaj 55785)
trolle balık avlamak dışında onlarca ağ kullanım yöntemi var. trol'ü bulan ve ilk kullanan japonlardır, ancak 10 yıldır japonya'da trol avcılığı yasak. sebebi malum.

sizlere çok ciddi ve bilimsel bir bilgi vermek istiyorum. bu yüzyıl (2000-2099) denizlerde su ürünlerinin avlanılabileceği son yüzyıl olacak. ve 2099 yılına kadar denizler birer suni balık yetiştirme merası haline gelecek. yani 2099'dan sonra artık deniz balığı değil, denizde yetiştirilen kültür balığı yiyeceğiz. bilginize.

trol denizlerimizi kurutuyor. en başta da trolle avlananların ekmeğini yok ediyor. trolle avlananlar, bundan 3 sene sonra trolle avlayacak balık bulamadıklarında ne yapacaklar ?

Ne mutlu ki ben o balıksız denizleri görmeyeceğim :D :deli:
Balıksız deniz görsem zaten hemen ölürüm:D:D:D

gerence 07-10-2008 21:36

Haydi bir imza da siz atın

Alıntı:

gerence tafarından gönderildi (Mesaj 55763)

Bu cinayete son verilmeli..!
Lütfen siz de destek verin..!

http://www.trolehayir.com/

Unutmayın; küçük yoksa, büyükte olmayacaktır..!!!

Lütfen linki tıklayın ve bir imza da siz atın..!

adapot defkan 08-10-2008 12:23

merhaba sevgili arkadaşlar trolehayır kanpanyasının resmi sahibi olarak ilk başlattığımız günden bugüne çok gelişmeler oldu . bir çok amatör balıkçılık forumları bizi destekledi bunun için çok teşekkür ediyorum .
bazı forumlarda okuduğum yorumlarda bu kanpanyanın boş bir kutu olduğunu ve sonuç alınamayacağını yazanlar oldu.
şimdi şunu belirmek istiyorum ben ismail kardeşimle bu e posta sayfasını açtığımızda çok umutlu değildik ama okadar çok duyarlı arkadaşımız destek olduki 2000 imzaya ulaştık . bakanlığa yazdığımız yazıda 2000 sayısının aşılması durumunda yeniden görüşmemizi istemişlerdi ve bu konu üzerine değerlendirme yapılacağını uygun görüldüğü taktirde meclise sunula bileceğini dahi söylediler . sanılmasınki bu kanpanyayı laf olsun diye yapmadık . birer amatör balıkçı ve doğa dostu olarak üstümüze düşen görevin bilincindeyiz sizlerinde aynı duyarlılıkla bize destek çıkmanız aynı görüşte olmamızdan geçiyor . ileride çocuklarımız için denizlerimizdeki yaşam için dip trolünü kaldırılması gerekiyor .trole yasak sahalar ve serbes sahalar arasındaki farkı yıllardır takip ediyoruz ve kaybımızın bilincindeyiz .

tüm denizlerimize ve amatör balıkçılığa gönülvermiş dostlarımıza teşekkür ediyorum . inşallah bu konuda başarıya ulaşacağız ve gelecek nesil amatör balıkçılığı sizlerin desteğiyle kurtara bileceğiz .

saygılarımla.

Saat 18:57.