RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Öneriler, Eleştriler, İstekler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=33)
-   -   bilgi paylaşımı hkkn. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=583)

mufi 04-01-2006 18:56

bilgi paylaşımı hkkn.

arkadaşlar benim şöyle bir şey geldi aklıma forum sayfamızın sohbetler bölümüne yeni bir başlık açılsa k.( GÜNCEL AV BİLGİLERİ) yada (EN SON AV RAPORLARI) şeklinde ve mademki bizler burada bitakım şeyleri paylaşıyoruz..
o halde balıga giden her arkadaş dünüşünde bu bölüme o gün neyaptıgını tüm ince detaylarına kadar yazssın.. burada birikecek olan bilgiler uzun vadede(Allah ömür versin hepimize) hem ögreti hemde istatistik deger olacaktır.
şimdi bu şartlarda ava giden arkadaşlarımız degişik bölümlerde ..anlatım yapıyor.aslında en son avcılık raporları bir noktadan izlense daha iyi olur düşüncesindeyim..

kolay gelsin
mufi1957

rüzgar2 04-01-2006 19:00

Mufi abi çok güzel olur.Ama ayrıntı konusuna gelince ben bazı kişilerin ayrıntıları tam yazmayacağını tahmin ediyorum... :D

HALDUN YALIMLI 04-01-2006 19:36

Abi iyi bir fikir.Bir tablo şeklnde bu kolaylıkla yapılabilir sanırım Taygun bu konu ile ilgilensin bizlerde yardım niteliği taşıyacak fikirlerimizi atalım ortaya.SAYGILAR

katiti 04-01-2006 23:28

abi ortak bir av günlüğü iyi fikir gerçekten. yalnız küçük bir nokta var: boş döndüğümüzde de yazacak mıyız? hayır rezil olmayalım sonunda:P :D :D :D
(çok şükür bu yaşa kadar boş döndüğüm av sayısı bir elin parmaklarını geçmez ama belli de olmaz hani :artist: :) )

mufi 05-01-2006 00:51

bilgi paylaşım

mert kardeş amaç ta o zaten .. nerde neyin ne zaman olabilirligi..veya olmaması.. + altındada kişisel yorum...ok? ;)

Taygun KOCABIYIK 05-01-2006 03:33

Alıntı:

mufi tafarından gönderildi
arkadaşlar benim şöyle bir şey geldi aklıma forum sayfamızın sohbetler bölümüne yeni bir başlık açılsa k.( GÜNCEL AV BİLGİLERİ) yada (EN SON AV RAPORLARI) şeklinde ve mademki bizler burada bitakım şeyleri paylaşıyoruz..
o halde balıga giden her arkadaş dünüşünde bu bölüme o gün neyaptıgını tüm ince detaylarına kadar yazssın.. burada birikecek olan bilgiler uzun vadede(Allah ömür versin hepimize) hem ögreti hemde istatistik deger olacaktır.
şimdi bu şartlarda ava giden arkadaşlarımız degişik bölümlerde ..anlatım yapıyor.aslında en son avcılık raporları bir noktadan izlense daha iyi olur düşüncesindeyim..

kolay gelsin
mufi1957

Mantıklı ve güzel bir fikir
detayları netleştirdikten hemen sonra uygulamaya koyalım.

levrek 05-01-2006 04:07

1 Eklenti(ler)
Selam Arkdaşlar,
size aşağıda excel tablosunda hazırlamış olduğum ve örnek olarak sunduğum Almanağımın resmini buraya sığdırabilmek için mecburen alt alta yerleştirdim,aslında soldan sağa doğru sıralası yapılmaktadır.Bu excel tablosunda sayfa tarihsel olarak yukarıdan aşağıya doğru iner,en altta ise sayfa adları yıllar olarak sıralanmıştır.
Eğer ortak bir dilde konuşmak ve bunları kayıt altına almak istersek buna benzer bir tablo oluşturmamız gerektiğine inanıyorum.Yabancı dillerde de birçok hazır almanaklarda mevcuttur gerçi,benimkisi sadece bir fikir,sevgilerimle

rüzgar2 05-01-2006 04:29

çok Güzel,mantikli Herşeyden öte özendirici Bir Tablo Olmuş..eline Sağlik.

balıkcı 05-01-2006 04:31

Erol arkadaşım bu listeye havanın basıncınıda eklemek lazım çünki balıklar havadaki basınca göre aktifitelerini azaltıyor veya çoğaltıyor.

katiti 05-01-2006 04:53

erol abi müthiş sistemli çalışıyorsun tebrikler valla.

inşallah birgün ben de bu kadar disiplinli avlanan bir avcı olabilirim :) .

not: abi 7 karagözün ve 5 mercanın 2şer buçuk kilo geldiği kertirizi bana da versene, kıskandım valla ;) :D .

Saat 02:06.