RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Antalya-burdur-alanya kıyıdan av yerleri yardım lütfen (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6332)

bilal_20 01-11-2009 09:02

Antalya-burdur-alanya kıyıdan av yerleri yardım lütfen

Merhaba arkadaşlar,
Aranıza ve bu hobiye yeni girdim. Amatörce eskiden beri içimde av sevgisi vardır. Fakat şimdiye kadar gerçekleştirme şansım olmamıştı. Burdurda ikamet etmekteyim fakat Antalya ve Alanya'da da avlanabilirim. Yakın yerler sonuçta. Bu haftasonu Antalyadaydım. Biraz konyaaltı tarafında dolaştım. olta atanlar vardı. Bende takımı alıp gittim ve bende attım. ilk seferde Karagöz çektim ve çok mutlu olmuştum fakat daha sonra bunun acemi şansı oldugunu gördüm. çünkü denize en az 10 takım bıraktım. çok kayalıktı sanırım çok fazla takılıyordu. yani avdan hiç zevk alamadım. av boyunca olta kurtarmak için çabaladım. Antalya ve çevresi için kıyıdan en güzel av yerlerini öğrenmek istiyorum.
üstadların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

bilal_20 01-11-2009 10:58

bu haftasonu tekrar gideceğim.içimdeki bu av hevesini falezlerdeki kayalara bırakmak istemiyorum. gittiğim akşam yağmurluydu zaten. o yağmurda bile vazgeçmedim olta attım ama olmadı işte. üstadlar ustalar hadi yardım edin lütfen.

delvel 01-11-2009 17:11

bilal bey aramıza hoşgeldiniz.. lara gençlık parkı şelalesinin altına inebilirsiniz vermli bir avlaktır yanlız gidiş yolu biraz tehlıkelıdır. kayalara takılmaması için şamandıralı dip takımı kullanmanız ve şelalenin akıntısına bırakmanız sizi sonuca götürecektir.. yem olarak yaneç veya marketlerde satılan dondurulmuş karides kullanabilirsiniz.. rastgele..

bilal_20 01-11-2009 19:57

Veli bey,
teşekkür ederim. daha çok yeni olduğum için sizin bilgileriniz benim için çok değerli. özellikle antalya konusunda bilgim yok. antalya hakkında duyduklarım beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle kıyı avcılığında. yolu tehlikelidir derken ne kasdettiniz? ben artık sorarak bulacağım oraları. genelde gece avcılığı yapacağım için benim için güvenilir olması önemli. yani tinercisi hapcısı olmasın :) aslında usta bir avcı arıyorum birgün antalyada avlanabileceğim. yoksa tek başına zor oralarda :)

bilal_20 01-11-2009 21:16

Veli bey,
teşekkür ederim ilginiz için. bende konum heralde cevapsız kalacak sanmıştım. Antalyayı pek bilmiyorum ama bulurum. ben gece avı yapıcam ama güvenilir midir?

Necati ARAT 02-11-2009 07:10

Alıntı:

bilal_20 tafarından gönderildi (Mesaj 65116)
Merhaba arkadaşlar,
Aranıza ve bu hobiye yeni girdim. Amatörce eskiden beri içimde av sevgisi vardır. Fakat şimdiye kadar gerçekleştirme şansım olmamıştı. Burdurda ikamet etmekteyim fakat Antalya ve Alanya'da da avlanabilirim. Yakın yerler sonuçta. Bu haftasonu Antalyadaydım. Biraz konyaaltı tarafında dolaştım. olta atanlar vardı. Bende takımı alıp gittim ve bende attım. ilk seferde Karagöz çektim ve çok mutlu olmuştum fakat daha sonra bunun acemi şansı oldugunu gördüm. çünkü denize en az 10 takım bıraktım. çok kayalıktı sanırım çok fazla takılıyordu. yani avdan hiç zevk alamadım. av boyunca olta kurtarmak için çabaladım. Antalya ve çevresi için kıyıdan en güzel av yerlerini öğrenmek istiyorum.
üstadların yardımını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Bilal bey aramıza hoş gelrdiniz..
Bu öyle bir hastalıktır ki bulaştımı kurtuluş yoktur buna inanın..
İşaallah en güzel avları yaşarsınız..
Buradada kalıcı ve keyifli paylaşımlar gerçekleştirirsiniz..

Not: imza ayarlarınızıda tamamlarsanız sizi daha yakından tanır, Hitabette de yanlışlık yapmamış oluruz..
Sağlıcakla..

Murat ADAK 02-11-2009 08:29

Aramıza hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim

bilal_20 02-11-2009 13:17

Herkese teşekkürler. Umarım büyük avlar beni bekliyordur :) Antalyadaki arkadaşların yardımını bekliyorum

delvel 02-11-2009 18:07

Alıntı:

bilal_20 tafarından gönderildi (Mesaj 65152)
Veli bey,
teşekkür ederim. daha çok yeni olduğum için sizin bilgileriniz benim için çok değerli. özellikle antalya konusunda bilgim yok. antalya hakkında duyduklarım beni hayal kırıklığına uğrattı özellikle kıyı avcılığında. yolu tehlikelidir derken ne kasdettiniz? ben artık sorarak bulacağım oraları. genelde gece avcılığı yapacağım için benim için güvenilir olması önemli. yani tinercisi hapcısı olmasın :) aslında usta bir avcı arıyorum birgün antalyada avlanabileceğim. yoksa tek başına zor oralarda :)

bilal bey yolu tehlıkelıdır derken iniş yolunu kastetmiştim:) dik ve sarpa bir yer olduğu için ağır yaralanmalara sebep olabilir.. aracla ulasımda bir sorun yok anlıyacagınız. tinercı ise malum kafası güzel olacagı için inmesi imkansız insede saglam cıkma olasılıgı cok düşük:D usta olmasamda müsait oldugumuz bir hafta hem tanışmış hemde beraber balık avı yapmış oluruz;) herdaim rastgele..

ahmet1833 04-01-2010 10:39

Hoşgeldiniz Bilal bey,gece avı verimlidir ama mutlaka yanınızda bir arkadaşınızın olması lazım,maalesef Antalya kıyı balıkçılığı açısından biraz kısırdır,Kundu sahili,aksu deresinin denize döküldüğü yer,manavgat çayının denize döküldüğü yer,falezler düdenin denizle buluştuğu yer..vb.
Önemli olan burada tutmak istediğiniz hedef balığınız!Özellikle bu söylediğim yerlerde at-çekle güzel avlara imza atabilirsiniz,,,

Saat 05:05.