RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   gümüldürde olay (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6370)

faruk35 11-11-2009 18:34

gümüldürde olay

arkadaşlar dün(10.11.2009)bir haber geldi kulağıma ne kadar doğru bilmiyorum bilenleriniz vardır mutlaka,gümüldürde(tam olarak yerini bilmiyorum)bir balık(levrek)çiftliği patlamış.patlamış derken ağ yırtılmış ama yunus ama hava muhalefeti yada sabotaj bilen yok.deniz 50-60 bin kadar levrekle dolmuş.her biri yaklaşık 250-300 gr.tabi bunu duyan herkes palet yemi kapıp sahile koşmuş ve 40-50 parçadan aşağı kimse almamış.bilenler,duyanlar,gidenler varsa bizleride bilgilendirirse iyi olur.hafta içi iş dolayısı ile ben gidemiyorum,herkese bol şans

seyirsubayi 11-11-2009 18:49

dostum o haberı bende duydum ve dogruymus ama henuz gıdıp kendım dogrulayamadım

ADNAN 11-11-2009 22:48

Adam hakklı

Alıntı:

faruk35 tafarından gönderildi (Mesaj 65877)
arkadaşlar dün(10.11.2009)bir haber geldi kulağıma ne kadar doğru bilmiyorum bilenleriniz vardır mutlaka,gümüldürde(tam olarak yerini bilmiyorum)bir balık(levrek)çiftliği patlamış.patlamış derken ağ yırtılmış ama yunus ama hava muhalefeti yada sabotaj bilen yok.deniz 50-60 bin kadar levrekle dolmuş.her biri yaklaşık 250-300 gr.tabi bunu duyan herkes palet yemi kapıp sahile koşmuş ve 40-50 parçadan aşağı kimse almamış.bilenler,duyanlar,gidenler varsa bizleride bilgilendirirse iyi olur.hafta içi iş dolayısı ile ben gidemiyorum,herkese bol şans

Evet arkadaşlar Faruk kardeşimiz hakklı ürkmez sahillerıne gökten balık yağıyormuş, işi bilmeyen ev hanımları bile elerıne olta alıp sahilde 5-6 tane yakalyıp geliyormuş olay tamamen gerçekdir:) ama çipura oluğunu biliyorum

ADNAN 11-11-2009 22:50

Okan

Alıntı:

seyirsubayi tafarından gönderildi (Mesaj 65878)
dostum o haberı bende duydum ve dogruymus ama henuz gıdıp kendım dogrulayamadım

Annemler yazlıkta sahil avcı kaynıyor ....dedii

zuzu 11-11-2009 23:31

neyapam çiftlik balıgını alyanak varken ;)

Necati ARAT 12-11-2009 07:24

Alıntı:

faruk35 tafarından gönderildi (Mesaj 65877)

Faruk evet kardeş böyle bir konu benimde kulağıma geldi ..
Gidip avlananlarda aynen senin bahsettiğin gibi gidenlerin boş dönmesinin imkansız olduğu her hallerinden belli idi..:)

Alıntı:

zuzu tafarından gönderildi (Mesaj 65909)
neyapam çiftlik balıgını alyanak varken ;)

Fatihim sanada katılmamak elde değil kardeşim..;)

Taygun KOCABIYIK 12-11-2009 09:26

Ara sıra oluyor böyle olaylar.
Denk gelen gerçekten iyi balık alıyo, çiftlik miftlik denizde kalmasındansa o balıkların yakalanması daha iyi.
Çünki popülasyonda olmayan 50-60 bin balık (ki ben eminim rakam çok daha fazladır) bir anda ortaya çıkarsa doğanın dengesiyle oynar.

ADNAN 13-11-2009 21:17

Tago :)

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 65937)
Ara sıra oluyor böyle olaylar.
Denk gelen gerçekten iyi balık alıyo, çiftlik miftlik denizde kalmasındansa o balıkların yakalanması daha iyi.
Çünki popülasyonda olmayan 50-60 bin balık (ki ben eminim rakam çok daha fazladır) bir anda ortaya çıkarsa doğanın dengesiyle oynar.

Taygun olaya gerçekçi olarak yaklaşman çok hoş , Doğanın dengesini korumak amaçlı gümüldür ürkmez sahillerıne gidelim mi ? :)

Taygun KOCABIYIK 13-11-2009 22:11

Alıntı:

ADNAN tafarından gönderildi (Mesaj 66082)
Taygun olaya gerçekçi olarak yaklaşman çok hoş , Doğanın dengesini korumak amaçlı gümüldür ürkmez sahillerıne gidelim mi ? :)

Adnan abicim birlikte olduktan sonra, Gümüldür sahilleri değil, Grönland sahillerine bile gelirim :)

ADNAN 14-11-2009 20:04

tagooo

Samimiyetine inanıyorum kardeşim, bu hafta es geçildi önümüzdeki maçlara bakacağız.

Saat 01:49.