RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Alanya'da jigging (Antalya) (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7832)

erkepli 30-06-2010 16:14

Alanya'da jigging (Antalya)

Merhaba,uzun bir aradan sonra böyle güzel bir av anısıyla dönmek beni heyecenlandırıyor.Uzun süredir bazı özel nedenlerden dolayı balıkavından uzak kalmıştım,geçtiğiömiz pazar artık denize açılmanın zamanı geldigini düşünerek jigging yapmaya karar verdim,dikey sırtı da deniyor.sabah 6.30 da limandan ayrıldık sonarımızı kurduk 3 arkadaş.dikey sırtının yamaç kayalık bölgelerde 70-80-100mt derinliklerde oldugunu yaptıgım araştırmalarda öğrenmiştim.Yavaş yavaş ilerlerkenzeminin 40 lardan düşmeye başladıgını farkettimbirden sonarda 85 mt yi görünce durdum ama balık sinyali almıyordum.Arkadaşlara bir deneyelim burdan dedim onlar hazır oldukları için hemen attılar,henüz birkaç hareket yapmadan emre arkadaşımız abi aldım diye bir çığlık attı çok zorlanmadan çıkardı balıgı2.5 kg civarında bir araptı.Biraz daha oyalandık vurmayınca yer degiştirdik ve hayatım boyu unutacagımı zannetmediğim hüsranı yaşamaya dogru ilerledik 500 mt falan ilerde yeni bir yamaç gördüm burayıdadeneyelim dedim ve attık bu arada akıntı bizi yavaş yavaş sürüklüyordu, tam o sırda dehşet bir gücün asılmaya başladığını hissettim fakat hiçbir şey yapamıyordum kalamayı hiç umursamadan alıp giden bir güç,yaklaşık100-120mt sıkı olmasına rağmen açıp gitti bir an yavaşlayınca yoruldugunu düşündüm ve şimdi dedim yönünü cevirmem lazım keşke demeseydim,bir anda elimde bomboş kalan bir makina 0.38mm ip patladı tahmin edersini halimi.oO günkü avı bittiğine karar verip eve döndüm ama durmak nafile kuduruyorum baktım olmayacak başka bir arkadaşımda uzun süredir beni balığa çıkar diyordu onu aradım ve çıktık aynı mekana vardık ,başladık çalışmya çok gecmedi misafir geldi bütün duaları okuyorum yine kaçmasın diye ve sonunda 3kg bir arap.Yinede av zevkimi almış sayıldım ve arkadaşıma sen devam et bu bana yeter dedim ama birşey alamadı ve döndük.Herşey gönlünüzce olsun.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

brkknc 30-06-2010 16:43

Remzi bey ilk tebrik benden olsun inşallah daha iyileride olur iyi günler dilerim..

Kamil ESEN 30-06-2010 17:05

Güzel bir dönüş olmuş gerçekten.Şansınız daim olsun..Rastgelsin........

adolomorola 30-06-2010 18:01

Remzi çok güzel bir arap yakalamışsın:helal::helal::helal:

Şansın her daim açık olması dileklerimle...;)

Afiyet bal şeker olsun..;)

Necati ARAT 01-07-2010 07:28

Güzel balık bereketli olsun..
Paylaşım için teşekkürler..

Taygun KOCABIYIK 01-07-2010 07:43

Tebrik ederim Remzi abi, inşallah kaçan arkadaşlada tekrar karşılaşırsın ama bu sefer mutlu sonla biter.

erkepli 01-07-2010 08:19

İlgi gösteren tüm dostlara teşekkür ederim şansınız bol olsun.

Yağız DEMİR 01-07-2010 09:32

remzi abı ne harıka bır balık tebrıkler
insallah bırdahakılere dahada buyuklerı nasıp gelır

Anıl ÜNALAN 01-07-2010 12:23

Tebrikler gerçekten çok güzel anlatım olmuş. Umarım bir dahaki sefere o balık misinanızı patlatmadan teknenize ulaşmış olur :)
Tuttuğunuz balık içinde tebrik ederim :)
Rastgelsin..

The Lunatic 01-07-2010 13:26

Tebrik ederim. Bu arada jig'e nasıl bir aksiyon verdiniz? Neler tavsiye edersiniz?

Saat 02:54.